دکتر روحانی در اجلاس روسای دانشگاه‌های پزشکی سراسر کشور:

ارتقاء سطح بهداشت در کشور نیاز به تلاش همگانی دارد

رییس جمهوری صبح امروز(شنبه) در هفتاد و ششمین اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تنهایی قادر به ارتقای سطح بهداشت در کشور نیست و در این راستا نهادها و ارگان‌های دیگر و همه آنهایی که بر تولید و استاندارد مواد غذایی نظارت می‌کنند نیز مسئولیت دارند.

شناسه خبر: 75289 -

شنبه 3 اسفند 1392 - 09:35

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی خطاب با بیان اینکه مسوولین و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی وظیفه آموزش، تعلیم و تربیت جوانان با استعداد برومند این کشور، به منظور ارائه خدمات بسیار مهم بهداشتی و درمانی برای مردم بسیار شایسته، خوب و عزیز کشورمان را بر عهده دارند، گفت: شرایط امروز جهانی و پیشرفت‌های علمی علی رغم تسهیلاتی که بوجود آورده، مشکلاتی را هم ایجاد کرده است.
رییس جمهوری اظهار کرد: صنعت و پیشرفت های علمی، ضمن اینکه زندگی در دنیای امروز را راحت کرده، همزمان زندگی را سخت کرده است.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه شرایط دنیای امروز، ضمن اینکه به ظاهر احساس می‌شود موجب راحتی انسان شده در عین حال مشکلاتی را برای بدن و روح انسان آفریده است، تصریح کرد: اساساً بدن و روح انسان با شرایط زندگی ماشینی دنیای امروز سازگار نیست و این موضوع کار دست اندرکاران در زمینه بهداشت و درمان مردم را از آن جهت که باید در یک شرایط صنعتی بدن و روح انسان سالم مانده و بتواند درست انجام وظیفه کند، سخت کرده است.
رییس جمهوری گفت: با بدن و روح ناسالم نمی‌شود خدمتگزار خوبی برای خود و خانواده، جامعه و کشور خود باشیم.
دکتر روحانی اظهار کرد: از سویی دیگر علم و پیشرفت تکنولوژی تسهیلاتی در حوزه کار پزشکان داشته است؛ به هرحال راه‌هایی که امروز برای تشخیص بیماری وجود دارد، با گذشته بسیار متفاوت است. امروز فناوری و صنعت به کمک آمده و از طرق مختلف تشخیص و درمان را آسان کرده است. البته این پیشرفت‌ها آثار جانبی هم دارد و ضمن اینکه درمان انجام می‌شود، عارضه هم بوجود می‌آید. داروهای شیمیایی ضمن اینکه درمان بیماری هم به همراه دارد. یعنی آثار جانبی دارد که دوباره باید فکر کنیم چگونه آثار جانبی‌اش را از بین ببریم.
دکتر روحانی با بیان اینکه بی‌تردید همه می‌دانیم که باید کاری کنیم تا به درمان نرسیم، گفت: باید در راستای ارتقاء سطح بهداشت مردم تلاش شود و برای اینکه در این زمینه فعال شویم، تنها وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تنهایی قادر نیست این بار سنگین را بر دوش بگیرد. بخشی از مسائل بهداشت بر عهده این وزارتخانه است. نهادها و ارگان‌های دیگر، همه آنهایی که بر تولید مواد غذایی نظارت می‌کنند، در زمینه بهداشت مسئولیت دارند و همه آنهایی که برای صنایع غذایی و غذا استانداردسازی می‌کنند، به بهداشت کمک می‌کنند. بهداشت مسلماً از مزرعه و باغ و اینکه چگونه سمپاشی می‌کنیم، آغاز می‌شود؛ اینکه مواد غذایی که در اختیار مردم گذاشته می‌شود تا چه حد می‌تواند، تغذیه‌ای سالم را در اختیار مردم قرار دهد، اهمیت دارد.
ادامه دارد ... .

شناسه خبر: 75289

- دیدارهای داخلی

- سخنراني ها

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده