دیدار معاون نخست وزیر اوکراین با دکتر روحانی

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران روابط ایران و اوکراین را رو به توسعه و پیشرفت دانست و گفت: در زمینه های کشاورزی و صنعتی روابط دو کشور خوب بوده است.

شناسه خبر: 70041 -

يکشنبه 13 مرداد 1392 - 12:11

رییس‌جمهور صبح امروز (یکشنبه) در دیدار کنستانتین کریشنکو، معاون نخست‌وزیر اوکراین با بیان اینکه در زمینه توسعه اقتصادی خیلی نباید به فشار کشورهای دیگر توجه کنیم، تاکید کرد: همواره راه های مختلفی برای ادامه روابط و توسعه مناسبات وجود دارد.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه اراده دولت جدیدایران توسعه روابط با اوکراین خواهد بود اظهار امیدواری کرد رییس جمهور اوکراین در یک فرصت مناسب از ایران دیدار کرده و این دیدار سرفصل نوینی برای توسعه هر چه بیشتر ر روابط دوجانبه باشد.
کنستانتین کریشنکو، معاون نخست وزیر اوکراین نیز در این دیدار با بیان اینکه اوکراین برای روابط دوستانه با جمهوری اسلامی ایران اهمیت بسزایی قایل است ، گفت: جمهوری اوکراین از بسط و تعمیق هر چه بیشتر روابط خود با ایران بویژه در عرصه های فرهنگی استقبال می کند.
معاون نخست وزیر اوکراین برای شرکت در مراسم تحلیف دکتر روحانی عصر امروز در مجلس شورای اسلامی برگزار می شود ، به ایران سفر کرده است.

شناسه خبر: 70041

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده