معاون رئیس جمهور:‌ توانمندسازی زنان روستایی مهاجرت به شهرها را کاهش می‌دهد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه زنان در اقتصاد روستا سهم قابل توجهی دارند،گفت: توانمندسازی زنان روستایی موجب کاهش مهاجرت به شهرها می‌شود.

شناسه خبر: 132031 -

يکشنبه 25 مهر 1400 - 14:58

دکتر انسیه خزعلی ظهر امروز یکشنبه در آیین امضای 2 سند همکاری با وزارت جهادکشاورزی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با هدف ارتقای توانمندی‌ها و حمایت از زنان روستایی، افزود: حمایت و توانمندسازی زنان باعث رونق و شکوفایی بیشتر اقتصادی روستاها و در نتیجه پایداری و دوام سکونت در روستاها می شود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه زنان روستایی توانمندی‌های بالایی برای کارآفرینی دارند، گفت: با بهبود شرایط پرداخت تسهیلات در روستاها، زنان روستایی می‌توانند با کمک این تسهیلات، سهم روستاها در تولید و رونق اقتصادی را افزایش دهند.
دکتر خزعلی همچنین تسهیل اعطای تسهیلات ازدواج در روستاها را خواستار شد و گفت: اگر چه در موضوع ترغیب جوانان به ازدواج باید روی فرهنگ‌سازی و اصلاح سبک زندگی افراد تمرکز کرد، اما اعطای آسان‌تر تسهیلات ازدواج نیز می‌تواند در این زمینه موثر باشد.
در این آیین 2 سند همکاری در زمینه توانمندسازی زنان روستایی و مناطق محروم میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با وزارت جهادکشاورزی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری مبادله و امضا شد.
همچنین در این مراسم زنان روستایی و عشایر کارآفرین نیز تجلیل شدند.

شناسه خبر: 132031

- نهاد ریاست‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده