با دستور رئیس جمهور انجام شد؛

بهره‌برداری و رونمایی از دستاوردهای ملی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

در آستانه 31 مرداد روز صنعت دفاعی و در نوزدهمین هفته از افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های ملی کشور ، تعدادی از دستاوردهای ملی در حوزه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز پنج‌شنبه با دستور رئیس جمهور بهره‌برداری و رونمایی شد.

شناسه خبر: 116881 -

پنجشنبه 30 مرداد 1399 - 11:46

رونمایی از نمایشگاه دستاوردهای اقتدار پهپادی، افتتاح خط تولید موتور ملی توربوجت سبک (اوج)، رونمایی از موشک بالستیک شهید حاج قاسم و موشک کروز شهید ابومهدی و رونمایی از موتور توربوفن سبک (جهش)، از جمله دستاوردهای ملی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود که با دستور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به بهره‌برداری رسید و رونمایی شد.

با افتتاح خط تولید موتور ملی توربوجت سبک، جمهوری اسلامی ایران در بین 8 کشور محدود تولیدکننده موتور هواپیمای جنگنده قرار گرفته است.

موشک بالستیک حاج قاسم که در این مراسم رونمایی شد، قادر است در زمان بسیار کوتاهی آماده‌سازی و شلیک شده و با توجه به سرعت بالای حرکت و ‌مقطع کاهش یافته راداری بدون دیده شدن، اهداف تعیین شده را تا شعاع ۱۴۰۰ کیلومتری با دقت نقطه زنی مورد اصابت قرار دهد.

تولید موتور توربوفن سبک نیز یکی از مهم‌ترین دستاوردهای فناورانه در حوزه موتورسازی کشور است که این مهم به صورت بومی با استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان و فناورمحور و توان علمی و پژوهشی دانشگاه‌های برتر کشور محقق گردیده است.

موشک کروز شهید ابومهدی نیز از خانواده موشک‌های سومار و ‌هویزه می‌باشد که دارای برد پروازی ۱۰۰۰ کیلومتر و ‌توانایی انهدام یا آسیب رساندن جدی به شناورهای با تناژ ۳۰۰۰ تن و بالاتر را دارد.

شناسه خبر: 116881

- دولت یادهم و دوازدهم

- جلسات

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده