با حضور دکتر روحانی ؛

از صاحبان 15 طرح برگزیده جشنواره بین المللی خوارزمی تقدیر شد

صاحبان 15 طرح برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی روز دوشنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور تقدیر شدند.

شناسه خبر: 113869 -

دوشنبه 28 بهمن 1398 - 09:12

توسعه فناوری انرژی خورشیدی حرارتی در کشور،  سنتز مواد اولیه رادیو داروهای پپتیدی، تحقیق و‌توسعه مواد دارویی غذاهای فراسودمند بهداشتی از موجودات دریایی ، تحقیق ، طراحی و پیاده سازی فناوری های تجدید پذیر در ریز شبکه ها، پلتفرم تحلیل بدافزار بیت بان و طراحی و ساخت دستگاه فلوفرمینگ از جمله طرح های برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی است که با حضور رئیس جمهور از طراحان آن تقدیر شد.

وزیرعلوم ،تحقیقات و فناوری پیش از معرفی طرح های برگزیده سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی، طی سخنانی تاکید کرد: مجموعه علمی کشور متشکل از محققین ، دانشمندان، فناوران و نوآوران همه تلاش خود را در جهت کاربست علوم و تبدیل آن به فناوری های نو در جهت تامین آسایش، صلح و پیشرفت در کشور و دنیا قرار داده اند.

دکتر منصور غلامی با بیان اینکه محققین، فناوران و نوآوران ایران جایگاه خوبی در عرصه علمی دنیا دارند، افزود: ارتباط بین المللی در برنامه توسعه علمی ایران جایگاه ویژه ای دارد و هماهنگی و همکاری های بین المللی یکی از برنامه های جدی و موفق جامعه علمی ایران بوده که حاصل آن انتشار مقالات علمی متعدد در مجلات معتبر علمی بین المللی است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  گفت: دستاوردهای جامعه علمی کشور در سال های اخیر، بسیاری از نیازمندی های داخلی در زمینه فناوری را تامین کرده است.

وی  تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از کشورهای مهم در توسعه علم و فناوری است و امیدواریم بتوانیم دستاوردهای علمی دانشمندان خود را در فضای صلح و دوستی در اختیارکشورهای دیگرقرار دهیم.

شناسه خبر: 113869

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده