در حاشیه دومین جلسه ستاد ملی زن و خانواده و نشست زنان مدیر و فرهیخته انجام شد؛

بازدید رئیس جمهور از نمایشگاه توانمندی های زنان و رونمایی از 34 کتاب گفت‌وگوی ملی خانواده

با حضور رئیس جمهور در این مراسم از 34 کتاب گفت‌وگوی ملی خانواده با عنوان واکاوی مهم‌ترین مسائل اجتماعی،همچنین کتاب پکن+ 25 در زمینه تحولات و دستاوردهای زنان و خانواده ایرانی 25 سال پس از تصویب اعلامیه پکن و نیز شناسنامه شاخص های عدالت جنسیتی در جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.

شناسه خبر: 113832 -

شنبه 26 بهمن 1398 - 12:21

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی  همچنین در حاشیه دومین جلسه ستاد ملی زن و خانواده و نشست زنان مدیر و فرهیخته، از نمایشگاهی که در زمینه توانمندی‌های زنان برپا شده بود، بازدید کرد.

دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده نیز در این مراسم با بیان اینکه زن  ایرانی الگویی اخلاقی و معنوی در جهان امروز محسوب می‌شود، اظهار داشت:  زنان ایران می‌توانند سردمدار انسانیت و اخلاق در جامعه باشند و امروز زنان در کنار مردان ایرانی در همه تحولات اجتماعی و سیاسی حضور و مشارکت فعال و تعیین کننده دارند.

وی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید نسبت به زنان نگاه ابزاری و شهروند درجه دو بودن حاکم نبوده است و رویکرد سیاست‌های دولت برگرفته از قرآن سیره پیامبر و ائمه اطهار بوده است و طی دولت یازدهم و دوازدهم بر اساس رویکرد و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، زنان و دختران کشورمان بیشتر از همیشه دیده شدند و برای تحقق عدالت جنسیتی تلاش فراوانی صورت گرفته است.

دکتر ابتکار خاطرنشان کرد: امروز برای اولین بار به دنبال اقدامات انجام شده هر استان و به زودی هر بخشی دارای برنامه اقتصادی برای ارتقای جایگاه زن و خانواده است و برای اولین بار به منظور داشتن خانواده سالم و شکوفا معیار و شاخص تعیین شده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان خانواده خاطرنشان کرد: دولت یازدهم و دوازدهم از تشکل‌های حوزه زنان و خانواده به طور کامل حمایت کرده و نسبت به توان‌افزایی آنان و گسترش فعالیت‌های اجتماعی آنان مساعدت‌های بی‌دریغی داشته است.

شناسه خبر: 113832

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده