رییس جمهوری پیش از ترک زاهدان به مقصد پاکستان:

ارتباط با همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است/در نشست اسلام آباد، افق 2030 سازمان اکو مورد بحث قرار می‌گیرد / دیدار با مقامهای ارشد شرکت کننده در اجلاس

رییس جمهوری روز سه شنبه با بدرقه رسمی استاندار و نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان، زاهدان را به مقصد اسلام آباد پاکستان ترک کرد.

سه شنبه 10 اسفند 1395 - 13:19

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی  در فرودگاه زاهدان و پیش از عزیمت به پاکستان به منظور شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری‌ اقتصادی (اکو)، با اشاره به اهمیت این سازمان منطقه ای گفت: در اجلاس سران اکو که روز چهارشنبه در اسلام آباد تشکیل خواهد شد ،علاوه بر تبادل نظر درباره توسعه سازمان اکو و راههای تقویت  همکاری‌های اقتصادی،ایجاد  امنیت و ثبات در منطقه نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

دکتر روحانی اظهارداشت: اکو برای ایران بسیار حائز اهمیت است و تنها سازمان منطقه‌ای مهمی است که ایران عضو و از مؤسسین آن است و دبیرخانه این سازمان هم در تهران قرار دارد و امروز مسئولیت سنگینی بر دوش ایران و سایر اعضای مؤسس برای توسعه سازمان اکو قرار دارد.

رییس‌ جمهوری خاطر نشان کرد: در اجلاس سران اکو که قرار است فردا در اسلام‌آباد برگزار شود، برنامه‌ریزی و افق 2030 سازمان اکو مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت و در حاشیه این اجلاس ملاقات‌های دوجانبه‌ای هم با برخی سران کشورهای شرکت‌کننده انجام خواهد شد.

دکتر روحانی با بیان اینکه توسعه کشورمان نیازمند همکاری با سایر کشورها بخصوص کشورهای همسایه است، خاطر نشان کرد: ارتباط با همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اکثر اعضای سازمان اکو همسایگان ایران هستند و تقویت همکاری‌های فی مابین برای آینده منطقه نیز بسیار اهمیت دارد.

رییس‌ جمهوری گفت: امروز شرایط منطقه بسیار حساس است و متأسفانه در سال‌های اخیر به مشکلاتی از جمله تروریسم مبتلا شده و در این اجلاس علاوه بر همکاری‌های اقتصادی، مسایل امنیتی و منطقه‌ای با سران سازمان اکو مورد بررسی قرار خواهد گرفت و امیدواریم با همکاری همه کشورهای منطقه امنیت به منطقه عزیز اسلامی‌مان برگردد و شاهد آبادانی و توسعه بیشتر باشیم.

دکتر روحانی هنچنین با اشاره به پروژه هایی که در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان به افتتاح رسید، گفت: امروز در کنار پروژه های عمرانی و زیربنایی مشعل گاز زاهدان نیز روشن شد و امیدواریم مشعل ایمان و امید دلها نیز روشن باشد و همیشه شاهد پیشرفت و شکوفایی برای کشور باشیم .

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه در روزهای آینده طرح های بزرگ دیگری در سطح استان و در چابهار و زابل افتتاح خواهد شد، خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم اقدامات زیادی در سطح استان سیستان و بلوچستان انجام شده و رقم اعتباری در این استان محروم بیش از طرح هایی است که در 35 سال گذشته در استان اجرا شده است و  همه این اقدامات در سایه برکت امنیت در استان است که توسط خود مردم و مذاهب مختلف و نیروهای نظامی برقرار شده است .

شناسه خبر: 98012