رییس‌جمهوری در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد:

گسترش روابط با کشورهای اتحادیه اروپا از سیاستهای تهران است/ باید از فضای پسابرجام، برای رشد و توسعه کشور و اشتغالزایی بهره گرفت/ آماده شدن سند نقشه راه میان مدت و بلندمدت همکاری‌های تهران با ایتالیا و فرانسه

رییس‌‌جمهوری، گسترش روابط با کشورهای اتحادیه اروپا را از سیاستهای تهران برشمرد و تأکید کرد که باید از فضای پسابرجام، برای رشد و توسعه کشور و اشتغالزایی بهره گرفت و سفر به ایتالیا و فرانسه با این هدف انجام می‌شود.

شناسه خبر: 91467 -

دوشنبه 5 بهمن 1394 - 08:49

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در فرودگاه مهرآباد و در تشریح اهداف سفرش به خبرنگاران گفت: این سفر در مقطع تاریخی بسیار مهم و پسابرجام و پساتحریم انجام می‌شود و از این رو از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رییس‌جمهوری با اشاره به اهمیت گسترش روابط با کشورهای اروپایی مخصوصاً کشورهایی که در گذشته روابط خوبی با ایران داشته‌اند، از بررسی و توافق دو سند مهم در جریان  این سفر 4 روزه به فرانسه و ایتالیا خبر داد و گفت: در این سفر سند نقشه راه میان مدت و بلندمدت همکاری‌های تهران با ایتالیا و فرانسه مورد بررسی و توافق قرار خواهد گرفت. همچنین در خصوص مؤسساتی که بیمه صادراتی را تضمین می‌کنند تفاهماتی انجام می‌گیرد.

رییس‌جمهوری با اشاره به آمادگی کشورمان برای جذب فناوری‌های نوین گفت: ایران پیشرفت‌های خوبی در خصوص فناوری‌های نوین داشته است و جذب این نوع فناوری‌ها برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است.

دکتر روحانی همچنین از امضای اسنادی در بخش‌های مختلف اقتصادی در جریان سفر به ایتالیا و فرانسه خبر داد و گفت: در خصوص حمل و نقل و نوسازی ناوگان هوایی و نیز ریل لوکوموتیو و خودرو اسناد زیادی آماده است که در جریان این سفر مورد مذاکره و تفاهم قرار خواهد گرفت.

رییس‌جمهوری اضافه کرد: همکاری در بخش‌های مختلف صنعتی، دانشگاهی، کشاورزی، گردشگری و تجهیزات پزشکی و محیط زیست از دیگر موضوعاتی است که در جریان این سفر در خصوص آن مذاکرات و تفاهماتی انجام خواهد گرفت.

رییس‌جمهوری همچنین ملاقات با پاپ و مقامات واتیکان و دیدار و گفتگو با فعالان اقتصادی و سیاسی را از دیگر برنامه‌های این سفر دانست.

شناسه خبر: 91467

- رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده