پنحشنبه 25 مرداد 1397 - 01:45
فارسی | العربية | English

دکتر نهاوندیان در نشست نخبگان اقتصادی خوزستان:

افسران و سربازان جنگ اقتصادی، فعالان و نخبگان اقتصادی کشور هستند/ سیاست‌های جدید ارزی، تشکیل بازار ثانویه را تسریع می کند/ اگر بازار ثانویه ارز سریع تر ایجاد می شد، شاهد نرخ های مجعول ارز نبودیم

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه سیاست‌های جدید ارزی تشکیل بازار ثانویه ارز را تسریع می کند، اظهار داشت: اجرای این سیاست‌ها بهترین فرصت برای فعالان اقتصادی است چرا که با ایجاد بازار ثانویه ارز برای آنان بسط ید ایجاد می کند. در جنگ اقتصادی با دشمن، افسران و سربازان جنگ، فعالان و نخبگان اقتصادی کشور هستند.

دکتر نهاوندیان در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان:

بهترین پاسخ برای تهدید کشور به تحریم، تداوم حرکت رو به رشد اقتصاد است/ اهالی اقتصاد اهل دعوا نیستند، اما اهل مبارزه برای پیشرفت هستند/ کارنامه عمل شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید مقوم این نهاد باشد

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه مهمترین وظیفه فعالان اقتصادی در وضعیت فعلی تداوم بخشیدن به حرکت رو به رشدی است که از حدود 4 سال پیش در کشور آغاز شده است، اظهار داشت: بهترین پاسخ به بدخواهانی که با ما تلخ سخن گفته و تهدید به تحریم می کنند، تداوم بخشیدن به رشد اقتصاد و صادرات کشور است.

دکتر نهاوندیان در جلسه کارگروه استانی مقابله با پدیده گرد و غبار:

باید افق خوزستان فارغ از گرد و غبار به طور دقیق تعریف شود/ مسیر رفع مشکلات کشور با شتاب ادامه می یابد/ خوزستان باید به عنوان الگوی توانمندی و ابتکار در کشور معرفی شود /صدا و سیما و رسانه ها دستاوردهای اجرای طرح احیای اراضی خوزستان را باهدف تقویت امید در جامعه منعکس کنند

معاون اقتصادی رئیس جمهور ، رشد همه جانبه را هدف اصلی نظام برشمرد و با بیان اینکه جامعه روشنفکری و مدیران توسعه‌ای کشور باید هدف دشمن را برای ضربه زدن به رشد پایدار ایران اسلامی را برای مردم به روشنی تبیین کنند، تصریح کرد: قوام در بقاء هر نظامی در حرکت رشدیاب هدفمند است و لذا نباید اجازه دهیم عوامل بیرونی یا درونی، تمرکز ما را از پیشرفت هدفمند که بقاء نظام را تضمین می‌کند، منحرف کنند.

مولاوردی در دیدار وزیر توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان اندونزی تاکید کرد:

مشارکت جهان اسلام در مهار یک‌جانبه گرایی و مقابله با سیاستهای جنگ‌طلبانه/ اهمیت تبادل تجربیات دو کشور در زمینه حفاظت از کودکان در فضای مجازی

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی و وزیر توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان جمهوری اندونزی در دیداری بر اهمیت تبادل تجربیات دو کشور در حوزه های مختلف، بویژه در زمینه حفاظت از کودکان در فضای مجازی تاکید کردند.

ایران و اندونزی در زمینه «توانمند سازی زنان، حمایت از کودکان و تاب آوری خانواده» یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی در زمینه «توانمند سازی زنان، حمایت از کودکان و تاب آوری خانواده» یک یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.

دکتر نهاوندیان در سمپوزیوم زنجان شهر پیشرو اکو:

با تقویت همدلی در کشور چالش‌ها را به فرصت تبدیل کنیم

معاون اقتصادی رئیس جمهور شامگاه یکشنبه در سمپوزیوم "زنجان شهر پیشروی اِکو" که در مؤسسه فرهنگی اِکو برگزار شد، بر ضرورت تقویت همدلی در کشور برای عبور از مشکلات، تاکید کرد.

دکتر ابتکار در سمینار بین المللی نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در توانمند سازی زنان:

دولت از کسب و کارهای اینترنتی برای توان افزایی زنان حمایت می کند/تاکید بر ضرورت استفاده از فناوری اطلاعات در حوزه اقتصاد مقاومتی

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه بانوان نقش و سهم مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند، گفت: دولت برای توان افزایی زنان در حوزه های اجتماعی و اقتصادی برنامه ریزی های متنوعی را پیگیری می کند که یکی از مهمترین آنها حمایت از کسب و کارهای اینترنتی است.

معاون حقوقی رئیس جمهور  در دیدار رئیس هیأت اعزامی دیوان محاسبات اندونزی:

ایران آمادگی دارد تجربیات خود را در حوزه‌های حقوقی و قضایی در اختیار اندونزی بگذارد

معاون حقوقی رئیس جمهور،  ایران و اندونزی را دو کشور بزرگ اسلامی با اشتراکات و ظرفیت‌های گسترده دانست و گفت: دو کشور از روابط ارزشمند و همه جانبه‌ای برخوردار هستند و می‌توان این روابط را هر چه بیشتر در راستای منافع دو ملت و کشورهای اسلامی گسترده‌تر کرد.

دکتر ابتکار در دیدار نائب رئیس فدراسیون و برخی بانوان ملی پوش نابینا و کم بینای کشور:

بانوان قهرمان و مدال آور نابینا و کم بینای کشور نمادی از امید، صبر و استقامت هستند

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه بانوان قهرمان و مدال آور نابینا و کم بینای کشور در رشته‌های مختلف ورزشی نمادی از امید، صبر و استقامت هستند، بر ضرورت توجه مسوولان ورزش نسبت به رفع مشکلات و فراهم کردن امکانات مناسب برای توسعه و پیشرفت ورزش بانوان نابینا و کم بینای کشور تاکید کرد.

در پی شکایت دولت ایران در مورد تحریم های امریکا صادر شد؛

هشدار و دستور توقف دیوان بین المللی دادگستری به دولت امریکا: از هرگونه اقدام جدید، اجتناب کنید/ تعیین زمان جلسه رسیدگی به شکایت ایران

رییس دیوان بین المللی دادگستری لاهه طی نامه ای رسمی خطاب به وزیر خارجه امریکا، ضمن اعلام زمان رسیدگی به شکایت دولت ایران در خصوص بازگشت یکجانبه تحریم ها دولت آمریکا، تاکید کرد: از هرگونه اقدام جدید، اجتناب کنید و شرائط را تغییر ندهید.