پاسخ روابط عمومی ریاست جمهوری به طرح برخی ادعاها در خصوص تخصیص اعتبار برای تکمیل یک ساختمان دانشگاه شهید بهشتی

در پی طرح برخی ادعاهای خلاف واقع در خصوص تخصیص اعتبار برای تکمیل یک ساختمان متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تهران، نکات ذیل به استحضار افکار عمومی می‌رسد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده:

دشمنان کشور امید خانواده ها و جوانان را هدف گرفته اند/ اعلام آمادگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده برای همکاری با وزارت آموزش و پرورش در زمینه های مختلف بویژه در بستر شبکه شاد/ قدردانی از واکنش به موقع دکتر حاجی میرزایی در موضوع حذف دختران از جلد یکی از کتب درسی

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به شرایط  کنونی کشور، بر ضرورت توجه به مهارت های زندگی، رفتاری و گفت و گو تاکید و تصریح کرد که دشمنان کشور امید در خانواده و بین جوانان را هدف گرفته اند تا همه افتخارات کشور را به سرافکندگی تبدیل کنند.

در شصت و دومین جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی انجام شد؛

تهیه و تدوین منشور اخلاق حرفه ای کارگزاران مجموعه حقوقی دولت/ بررسی مشکلات حقوقی ناشی از شیوع کرونا در دستگاه های اجرایی/ بررسی راه کارهای اجرای سند اصلاح و توسعه نظام حقوقی

در شصت و دومین جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی که به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور معاونین حقوقی و امور مجلس و مدیران کل حقوقی دستگا‌ه‌های اجرایی کشور برگزار شد، موضوع های ارائه راهکار در زمینه مسائل حقوقی پیش رو برای دستگاه های اجرایی بعد از شیوع کرونا، منشور اخلاق حرفه‌ای کارگزاران مجموعه حقوقی دولت و راهکارهای اجرای سند اصلاح و توسعه نظام حقوقی با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور بحث و بررسی شد.

به منظور ارتقا دانش، مهارت و توانمندی های فردی، خانوادگی و اجتماعی اعضای خانواده؛

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تفاهم نامه همکاری امضا کردند

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز شنبه در راستای سیاست های کلی خانواده ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون برنامه ششم توسعه و منشور حقوق شهروندی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

با حضور دکتر ابتکار انجام شد؛

رونمایی از داشبورد مدیریتی آنلاین زنان سرپرست خانوار

داشبورد مدیریتی آنلاین زنان سرپرست خانوار در هشتمین جلسه شورای راهبردی کارگروه ملی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده رونمایی شد.

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دستگاه مسئول سازمان بهزیستی کشور، در راستای قانون برنامه ششم توسعه، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در جمع خبرنگاران:

تشریح مهم ترین اقدامت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده/ ستاد ملی زن و خانواده با نگاهی فرا قوه ای فرصت مناسبی در اختیار حوزه زنان و خانواده در کشور قرار داد/ برپایی دوره جدید «طرح ارمغان» با کمک سمن ها و صاحبنظران و سلبریتی از عاشورا تا اربعین سال جاری/ حمایت قاطع دولت از لایحه نفی خشونت علیه زنان/ لایحه «تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند» به قوه قضاییه ارسال شده است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تاکید کرد: برنامه ای شدن حوزه زنان و خانواده، تدوین شناسنامه شاخص های عدالت جنسیتی، تصویب شاخص های خانواده و برگزاری نشست های ستاد ملی زن و خانواده با حضور رئیس جمهور از مهم ترین اقدامات و جهت گیری های معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در دولت دوازدهم است.

در ششمین سالگرد درگذشت استاد دکتر امیر ناصرکاتوزیان صورت گرفت:

رو نمایی از سه کتاب تخصصی حقوقی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری

در ششمین سالروز درگذشت استاد فقید دکتر امیر ناصر کاتوزیان استاد نامدار و ممتاز رشته حقوق و همزمان با هفته دولت، آیین رونمایی از سه کتاب حقوقی از جمله " قوه مجریه؛ واکاوی صلاحیت ها و مناسبات آن با دیگر قوا" و "مجموعه آرا و تصمیمات کمیسیون مستندسازی و تعیین بهره بردار اموال غیر منقول" در معاونت حقوقی رئیس جمهور و در محل مجموعه نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

با حضور دکتر ابتکار و سخنگوی دولت؛

سامانه رصد و پایش امور زنان و خانواده رونمایی شد

سامانه رصد و پایش امور زنان و خانواده طی مراسمی در محل مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و با حضور معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سخنگوی دولت، رونمایی و در حاشیه این مراسم از 3 اثر سیمای ملی تاب‌َآوری، برنامه ارتقاء وضعیت زنان متناسب با اقتضائات 31 استان کشور و نیز طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار رونمایی شد.

دکتر جنیدی در مراسم رونمایی از «سند اصلاح و توسعه نظام حقوقی»:

ارزشهای مورد وفاق در کشور در سند اصلاح و توسعه نظام حقوقی دیده شده است/ درخواست از جامعه حقوقی و اساتید کشور برای پیشبرد و توسعه نظام حقوقی

معاون حقوقی رئیس جمهور، بررسی دقیق وضعیت حقوقی کشور،‌ آسیب شناسی و ارائه راهکار و چشم‌انداز را از مهمترین اهداف «سند اصلاح و توسعه نظام حقوقی» برشمرد و تاکید کرد که ارزشهای مورد وفاق در کشور در این سند دیده شده و با ارائه دیدگاه ها، نظرات و پیشنهادات به سایر قوا برای ایجاد همکاری، همگرایی و وفاق دیدگاه‌ها تلاش شده است.

به ریاست دکتر نهاوندیان؛

کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا برگزار شد/ رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی و پایش اقتصادی کرونا

بیست و چهارمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا عصر دوشنبه به ریاست دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد.

دکتر نهاوندیان در چهاردمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور:

امید به آینده گام اول در مسیر آینده‌سازی است/ مهندسی آینده، نیازمند 3 عنصر فرهنگ، ساختار و رفتار/ وحدت و انسجام لازمه حرکت رو به جلوی جامعه است

معاون اقتصادی رئیس جمهور گام اول در آینده‌سازی را امید به آینده دانست و گفت: باید اطمینان داشته باشیم که آینده از آن ما است و مسیر حرکت تاریخ بشری مقرر شده که به سمت آینده‌ای درخشان و عدل محور باشد، لذا وظیفه و افتخار ما این است که گامی درمسیر تحقق چنین جامعه‌ای برداریم..

معاون حقوقی رئیس جمهور:

توجه جمعیت هلال احمر به امور زیرساختی حقوقی در کنار فداکاری ها و خدمت رسانی به مردم، ارزش کار این مجموعه را مضاعف کرده است/دسترسی به اطلاعات یکی از کارهای اساسی در جهت فقرزدایی است/تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی کامل و شفاف به مردم بویژه اقشار ضعیف

معاون حقوقی رئیس جمهوری با قدردانی از خدمات، تلاش ها و فداکاری های جمعیت هلال احمر در داخل و خارج کشور بویژه در دوران شیوع کرونا، تاکید کرد: توجه این جمعیت به امور زیرساختی حقوقی در کنار فداکاری ها و خدمت رسانی به مردم، ارزش کار این مجموعه را مضاعف و چندبرابر کرده است.

بازدید دکتر نهاوندیان از پروژه بیمارستان هزار تختخوابی «مهدی کلینیک» تهران

معاون اقتصادی رئیس جمهور از پروژه بیمارستان هزار تختخوابی فوق تخصصی «مهدی کلینیک» در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) بازدید کرد.

به منظور حمایت از برنامه های آموزشی و طرح های فرهنگی؛

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان نهضت سواد آموزی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان نهضت سواد آموزی روز سه شنبه در راستای قانون برنامه ششم توسعه و در حمایت از برنامه های آموزشی و طرح های فرهنگی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

در کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از بیماری کرونا تاکید شد؛

تسریع و تسهیل در روند پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا

بیست و دومین کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از بیماری کرونا به ریاست معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد و در آن ضرورت تسریع و تسهیل در روند پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا مورد تاکید قرار گرفت.

دکتر نهاوندیان در گفت و گو با معاون نخست وزیر و وزیر تجارت خارجی و سرمایه‌گذاری ازبکستان:

سرعت گسترش روابط اقتصادی تهران – تاشکند مضاعف شده است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌ها و اشتراکات تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت ایران و ازبکستان گفت: امروز با عزم و اراده جدی که بین دو دولت وجود دارد، گسترش روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف سرعت یافته که در افزایش ۴۰ درصدی حجم تجارت دو طرف در سال ۲۰۱۹ تجلی پیدا کرده است و این تحول، در راستای منافع دو ملت و مصالح منطقه است.

مناسبت ها