همزمان با روز تکریم از خانواده معظم شهدا انجام شد؛

تشییع پیکر شهدای گمنام در نهاد ریاست جمهوری

پیکرهای مطهر دو شهید والامقام گمنام دفاع مقدس با حضور مدیران، کارمندان و بسیجیان نهاد ریاست جمهوری تشییع شد.

با حضور دکتر نهاوندیان انجام شد؛

برگزاری جلسه بررسی اقدامات و پیگیری های مصوبات نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان/ تاکید بر همبستگی و انسجام داخلی برای حل مشکلات کشور

جلسه بررسی اقدامات و پیگیری های مصوبات بیست وهفتمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزار و برضرورت رسیدگی و پیگیری مصوبات برای توسعه و آبادانی این استان تاکید شد.

دکتر معصومه ابتکار در نشست با زنان ایثارگر دهه فجر1357:

انقلاب اسلامی مدیون خون شهدا و ایثارگران و مرهون از خود گذشتگی ، ایثار و صبوری خانواده های آنان است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به ضرورت تبیین آرمانها و اهداف شهیدان و انتقال تجربیات و زندگی آنان به نسل کنونی و نسل های آینده کشور، گفت: همواره حضور مردم در صحنه، استحکام نظام و انقلاب را تضمین و وظیفه مسوولان کشور را دو چندان کرده است.

بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین - نهاد ریاست جمهوری، در بیانیه ای به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران ازملت بزرگ ایران خواست با حضور شجاعانه در راهپیمایی 22 بهمن، غیرقابل اعتمادبودن دولتمردان آمریکا و حاکمان اروپایی را با همه حیله هایشان تثبیت و عزم جدی خود را در خنثی نمودن همه پروژه های ترامپ و همفکران غربی و متحدان منطقه ای شان به نمایش بگذارند.

به همت مرکز مقاومت بسیج نهاد ریاست جمهوری؛

جشن گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد

مراسم جشن گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، به همت مرکز مقاومت بسیج نهاد ریاست جمهوری، در سالن شهید بهشتی این مجموعه برگزار شد.

دکتر جنیدی در نشست علمی بررسی ابعاد حقوقی تحریم:

شرکت های خصوصی و دولتی باید با بررسی ماهیت شروط مربوط به تحریم، نسبت به احقاق حق اقدام کنند

معاون حقوقی ریاست جمهوری تاکید کرد: شرکت های خصوصی و دولتی باید با بررسی ماهیت شروط مربوط به تحریم مندرج در قراردادهایشان و تقویم خسارات وارده از طرق مقتضی نسبت به احقاق حق اقدام کنند.

روابط عمومی دفتر رئیس جمهور خبر مربوط به برکناری رئیس جمعیت هلال احمر را تکذیب کرد

دفتر بازرسی ریاست جمهوری خبر منتشر شده در سایت خبری تابناک مبنی بر "درخواست رییس جمهور برای برکناری رئیس جمعیت هلال احمر" را تکذیب کرد.

دکتر جنیدی در پنجاه و ششمین شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی:

خروج آمریکا از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها مانع اجرای تعهدات از سوی دیگر طرف‌های برجام نیز شده است

معاون حقوقی رئیس جمهور اظهار داشت: اقدام آمریکا در بازگرداندن یکجانبه تحریم‌های ثانویه اعمال حاکمیت فراسرزمینی و نقض حاکمیت و استقلال دیگر کشورهاست. این اقدام دولت آمریکا علاوه بر آنکه موجب نقض برجام از سوی این کشور شده بلکه مانع اجرای تعهدات دیگر کشورها نسبت به برجام نیز شده است.

با حضور دکتر ابتکار انجام شد؛

نشست تخصصی دستاوردهای چهل ساله جمهوری اسلامی ایران در حوزه زنان و خانواده

نشست تخصصی دستاوردهای چهل ساله جمهوری اسلامی ایران در حوزه زنان و خانواده با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در جمع مدیران روستایی استانداری ها:

خدمات ارائه شده به روستاها از افتخارات درخشان نظام جمهوری اسلامی است/ معاونت توسعه روستایی باید اقدامات توسعه ای روستایی را هماهنگ و هم افزا کند

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به اینکه خدمات ارائه شده به روستاها و مناطق محروم در 40 سال گذشته از افتخارات درخشان نظام جمهوری اسلامی است، اظهارداشت: این معاونت باید نقش هماهنگی و هم افزایی خدمات توسعه ای به روستاها را ایفا کند تا این خدمات موثرتر و مفیدتر ارائه شوند.

دکتر ابتکار در نشست تخصصی " زن و پژوهش":

افزایش کارایی و اثر بخشی پژوهش ها در حوزه زنان و خانواده ضروری است/ تاکید رئیس جمهور بر ضرورت حضور زنان در حداقل 30 درصد پست های مدیریتی، فرصت خوبی برای ارتقاء جایگاه مدیریتی زنان است/پرداختن مطالعات علمی و پژوهش های دانشگاهی به مهارت افزایی و کمک به اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان بسیار راهگشا است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اهمیت نقش پژوهش های کاربردی در توسعه کشور، از پژوهشگران دانشگاهی بویژه کسانی که در حوزه زنان و خانواده فعالیت می کنند خواست برای افزایش کیفیت و کاربردی بودن مطالعات و پژوهش های خود تلاش کنند.

دکتر ابتکار در نشست هم اندیشی صلح و منع خشونت علیه زنان:

در حوزه زنان و خانواده براساس برنامه حرکت می کنیم/ به دنبال سیاست های آموزش، تغییر نگرش و اصلاح رفتاری هستیم/ منتظر ابلاغ لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت از سوی رئیس قوه قضاییه به دولت برای ارائه به مجلس هستیم/تشریح اقدامات معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده برای مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به همکاری های معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با گروه های حوزوی و دانشگاهی و بهره گیری از نظریات انجمن ها و تشکل ها برای اصلاح و ترمیم قوانین تاکید کرد که حرکت های دانش پایه و مبتنی بر پژوهش در نشست های تخصصی و همچنین بهره گیری از تجارب سایر کشورها می تواند به بهبود شرایط در حوزه خشونت علیه زنان کمک کند. 

دکتر جنیدی در نشست با روسای کانون های وکلای سراسر کشور:

بهره گیری از نظریات و دیدگاه های وکلای دادگستری در پیشبرد اهداف معاونت حقوقی ریاست جمهوری کاربردی و راهگشا است/هدفگذاری تعیین ردیف بودجه برای وکلای معاضدتی و تسخیری در برنامه بودجه کل کشور / تاکید بر ساماندهی قراردادهای حق الوکاله با دولت، شرکت‌ها و مؤسسات دولتی و عمومی

معاون حقوقی ریاست جمهوری؛ پایه گذاری ردیف بودجه برای وکلای تسخیری و معاضدتی در برنامه بودجه کل کشور و ساماندهی حق الوکاله و تعرفه های وکلای دادگستری را از برنامه ها و هدف‌گذاری‌های معاونت حقوقی ریاست جمهوری در تأمین حق داشتن وکیل موضوع اصل 35 قانون اساسی که از جمله حقوق شهروندی است، برشمرد و تأکید کرد که بهره گیری از نظریات و دیدگاه های وکلای دادگستری در پیشبرد اهداف این معاونت، کاربردی و راه‌گشا است.

حضور دکتر نهاوندیان در مراسم یادبود مدیرعامل و معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی

معاون رئیس جمهور در امور اقتصادی، با حضور در اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران در مراسم یادبود و بزرگداشت مدیرعامل و معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی شرکت کرد.

دکتر ابتکار در دیدار با هیات غیر دولتی «خواهران جامعه بین الملل» تاکید کرد:

ضرورت افزایش همکاری ها و تبادل تجربیات بین ایران و فنلاند در راستای توان افزایی زنان

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با استقبال از افزایش همکاری هاو تبادل تجربیات بین ایران و فنلاند در زمینه توانمندی و توان افزایی زنان تاکید کرد: آمادگی داریم تا ضمن انتقال تجربیات دولت و بطور مشخص سازمان های مردم نهاد جمهوری اسلامی ایران، زمینه و مسیرهای ارتقای همکاری‌ها در سطح تجاری و اقتصادی بین دو کشور فراهم شود.

دکتر جنیدی در نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاههای اجرایی:

سازمان حقوقی دولت آثار بازگشت تحریم ها را به دقت رصد و گزارش کند/ باید رخدادهای این مقطع از تاریخ ایران برای آیندگان به طور دقیق ثبت شود

معاون حقوقی رئیس جمهور با تاکید بر لزوم رصد و تهیه گزارش دقیق از آثار بازگشت تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران اظهار داشت: ثبت دقیق آثار بازگشت تحریم ها هم به یافتن راهکارهای مقابله با آنها کمک می کند و هم این رخدادها باید برای اطلاع آیندگان به طور دقیق ثبت شود تا بدانند در این مقطع تاریخی بر ملت ایران چه گذشته است.