بازدید دکتر نهاوندیان از اسکله صیادی کنارک

معاون اقتصادی رئیس جمهور از اسکله صیادی کنارک بازدید کرده و از نزدیک از ظرفیتها و پتانسیل های این اسکله در حوزه صیادی و گردشگری قرار گرفت.

دکتر نهاوندیان در جلسه بازآفرینی شهری و بافت‌های فرسوده استان سیستان و بلوچستان:

اهتمام جدی همه دستگاه‌های محلی و ستادی برای فعال‌تر کردن طرح بازآفرینی شهری ضروری است

معاون اقتصادی رئیس جمهور اهتمام جدی همه دستگاه‌های محلی و ستادی را برای فعال‌تر کردن طرح بازآفرینی شهری بویژه در استان سیستان و بلوچستان مورد تأکید قرار داد و گفت: طرح بازآفرینی شهری در کنار منافع اقتصادی برای مردم از آثار و تبعات مثبت اجتماعی و فرهنگی نیز برخوردار است.

دکتر نهاوندیان با نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان دیدار کرد

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در ادامه برنامه‌های سفر به استان سیستان و بلوچستان با حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان دیدار و گفتگو کرد.

بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از بافت‌های فرسوده و حاشیه شهر زاهدان

دکتر محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان از محله ها و بافت فرسوده زاهدان بازدید کرده و با توضیحات استاندار و شهردار زاهدان در جریان مشکلات این مناطق را گرفت.

دکتر نهاوندیان در شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولتی استان سیستان و بلوچستان:

سیستان و بلوچستان می‌تواند پیشگام تجارت و صادرات باشد/ افزایش صادرات، نوک پیکان مقابله با تحریم‌ها است/ افزایش 81 درصدی صادرات در مرز میرجاوه نشان می دهد دشمنان با آتش‌افروزی و فضاسازی رسانه‌ای نمی‌توانند اقتصاد کشورمان را به زانو در آورند/ استراتژی تسهیل تجارت را در برابر تحریم‌های اقتصادی در پیش گرفته‌ایم

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه استان سیستان و بلوچستان با توجه به برخورداری از منابع و ذخایر فراوان می‌تواند پیشگام تجارت و صادرات باشد، اظهار داشت: امروز صادرات نوک پیکان مقابله با تحریم‌ها علیه کشورمان محسوب می‌شود و با افزایش صادرات می‌توان نشان داد که بر خلاف خواسته دشمنان نه تنها رابطه کشورمان با دنیا کاهش نیافته بلکه افزایش نیز داشته است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در بازدید از بازارچه مرزی میرجاوه:

همه امکانات باید برای ایجاد جهش صادراتی و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی بسیج شود

معاون اقتصادی رئیس جمهور در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان، از منطقه ویژه اقتصادی، گمرک، پایانه و بازارچه مرزی میرجاوه بازدید کرد.

دکتر جنیدی:

فلسفه وجودی تشکیل دولت، تامین حقوق و آزادی های مردم است/ حوزه حقوق شهروندی، حقوق انسان و آزادی های مردم از اصیل ترین حوزه ها است/ فصل سوم قانون اساسی نسبت به دیگر قوانین برتری ماهوی دارد

معاون حقوقی رئیس جمهوربا تاکید براینکه فلسفه وجودی تشکیل دولت، تامین حقوق و آزادی های مردم است، تصریح کرد: هویت دولت ها از این مهم نشات می گیرد تا زمینه رشد و تعالی آنها فراهم شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

دولت دوازدهم نسبت به اشتغال روستایی اهتمام جدی دارد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری مهمترین هدف برگزاری چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر را فعال سازی ظرفیت های تولید و اشتغالزایی روستایی دانست و همه دستگاههای مربوطه را به مشارکت و همکاری فعال در این زمینه فراخواند.

معاون حقوقی رئیس جمهور در اجلاس شورای عالی استان‌ها:

اهتمام جدی دولت به شوراها، تعامل، همکاری و هماهنگی بیشتر است

معاون حقوقی رئیس جمهور با تأکید بر اهتمام جدی دولت به تعامل، همکاری و هماهنگی بیشتر با شوراها، اظهار داشت: شوراها از جایگاه ویژه ای برخوردارند و تقویت هر چه بیشتر آنها می‌تواند در رفاه، آبادانی و توسعه پایدار، مؤثر باشد.

دکتر ابتکار در نشست زنان ایثارگر:

آرامش، آسایش و امنیت امروز را مدیون شهدا هستیم/توجه ویژه دولت به خانواده شهدا و ایثارگران

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه امنیت، آرامش و آسایش امروز در جامعه را مدیون خون شهدا و فداکاری جانبازان و آزادگان هستیم، گفت: دولت توجه ویژه ای به وضعیت خانواده معظم شهدا و ایثارگران دارد.

دکتر نهاوندیان در همایش سیاست های پولی و چالش های بانکداری و تولید

روان سازی اقتصاد و هماهنگی، راه عبور از مشکلات امروز است/ استراتژی ما برای مقابله با تحریم اقتصادی، تسهیل اقتصادی است / پاسخ توطئه دشمن برای ایجاد انشقاق در کشور، انسجام داخلی است/ تاکید بر ضرورت وحدت و همدلی برای مقابله با بحران اقتصادی/ ضرورت اصلاح نظام بانکی

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه در شرایط تهدید و تحریم دشمنان زمینه هایی برای ایجاد انشقاق در کشور ایجاد می شود، گفت:پاسخ به توطئه دشمن برای ایجاد انشقاق و اختلاف در کشور، انسجام داخلی و وحدت است و امروز باید فضای کشور را به فضای وحدت، اتحاد و یگانگی تبدیل کنیم.

سرپرست دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور:

هیچ استثنایی در بازرسی و مقابله با فساد وجود ندارد/ رویکرد مبارزه با فساد باید عالمانه ، غیر احساسی و غیر سیاسی باشد

در سومین نشست تخصصی جامعه نظارت و بازرسی دولت، مهم‌ترین چالش‌های حوزه نظارت و بازرسی و اولویت‌های کاری مدیران بازرسی دستگاه‌های اجرایی در سال آینده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر نهاوندیان در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی:

برای خدمت به مردم ، دولت و بخش خصوصی در کنار هم هستند/ ترکیب بخش خصوصی و منفعت عمومی گره گشای اقتصاد کشور/ تفویض اختیارات باید با قبول مسئولیت از طرف بخش خصوصی باشد/ فعالیت موسسات مالی غیر مجاز یکی ازعوامل اصلی افزایش نقدینگی

معاون اقتصادی رئیس جمهور عصر پنج شنبه در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی تبریز، تاکید کرد: شورای گفتگو براساس یک مفهومی متولد شده و بدون آن رشد نمی کند و آن مفهوم این است که دولت و بخش خصوصی برای خدمت به مردم در مقابل هم نیستند بلکه در کنار هم و در یک طرف میز قرار دارند.

دیدار دکتر نهاوندیان با خانواده شهیدان اذرآبادی حق در تبریز

معاون اقتصادی رئیس جمهور، پنج شنبه شب با حضور در منزل شهیدان محمد، رضا و یعقوب آذر آبادی حق در شهر تبریز، با پدر و مادر والامقام سه شهید سرافراز میهن اسلامی دیدار کرد.

دکتر نهاوندیان در جمع فعالان بخش خصوصی و نخبگان اقتصادی آذربایجان شرقی:

بخش خصوصی با مشارکت فعال برای حل مشکلات اقتصادی کشور راهکار ارائه دهد/ ضرورت استفاده از فرصت های ناشی از تحریم دشمنان / همگرایی بین سیاستگذار و بخش خصوصی برای عبور از بحران ضروری است

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت اعتماد به بخش خصوصی، همگرایی بین سیاستگذار و بخش خصوصی را مهم و اساسی توصیف کرد و گفت: بخش خصوصی باید با استفاده از فرصت هایی که تحریم دشمنان و شرایط جنگ اقتصادی برای کشور ایجاد کرده، برای افزایش تولید و صادرات کالاهای داخلی تلاش کند.

دکتر نهاوندیان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری تبریز:

بازآفرینی شهری یک طرح ملی بوده و از اولویت های اصلی مدنظر رییس جمهور است/ عزم جدی دولت برای اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری

معاون اقتصادی رئیس جمهور طرح باز آفرینی شهری را یک موضوع مهم ملی دانست که به عنوان یکی از اولویت های اصلی دولت دوازدهم مد نظر رئیس جمهور قرار داشته و آیین نامه مربوط به آن با جدیت در دولت بررسی ، تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است.

معاون اقتصادی رییس جمهور با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی دیدار کرد

معاون اقتصادی رئیس جمهور که به تبریز سفر کرده است، صبح پنج شنبه با حجت الاسلام والمسلمین محمد علی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز دیدار کرد.

معاون توسعه روستایی ومناطق محروم ریاست جمهوری:

اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان از جمله اقدامات بسیار ارزشمند دولت تدبیر و امید است/مهمترین حلقه پازل توسعه روستایی، بوم گردی است

معاون توسعه روستایی ومناطق محروم ریاست جمهوری ، اختصاص یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان را از جمله اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید دانست و تاکید کرد که اشتغالزایی، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و افزایش مهاجرت معکوس به روستا و همچنین احیای فرهنگ های مختلف کشور از نتایج و تاثیرات مهم بوم گردی در توسعه متوازن و پایدار روستاها است.

مناسبت ها