معاون حقوقی رئیس جمهور در نشست علمی پاسداشت چهلمین سالروز تصویب قانون اساسی:

قانون اساسی منشور و میثاق دولت وملت است / سنجش هر حکومت بر اساس میزان تأمین حقوق و آزادی‌های مردم/ تدوین لایحه«تضمین آزادی اجتماعات و راهپیمایی ها»/ضرورت تمهیدات قانونی برای حق اعتراض مدنی

معاون حقوقی رئیس جمهور قانون اساسی را منشور و میثاق ملی حکومت و مردم برای نحوه اداره کشور و ترتیبات تضمین حقوق مردم دانست و تاکید کرد: با توجه به مسئولیت خاص رئیس‌جمهور در اجرای قانون اساسی به موجب اصل (113) قانون اساسی و تفویض اختیارات معاونت اجرای قانون اساسی به معاونت حقوقی، این معاونت وظیفه خطیری در تمهید مقدمات لازم و شرایط اجرای قانون اساسی و نظارت بر حُسن اجرای آن دارد.

پاسخ روابط عمومی ریاست جمهوری به یک ادعا

مطالب مطرح شده به نقل از رئیس جمهور درخصوص تشریح علل حوادث پس از اصلاح قیمت بنزین در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کذب محض بوده و مصداق دروغ پراکنی است.

با حضور دکتر ابتکار و مدیرعامل بانک توسعه و تعاون امضا شد؛

تفاهم نامه معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و بانک توسعه تعاون  برای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و بانک توسعه تعاون تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور مقاوم سازی، توانمندسازی و اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار امضا کردند.

معاون حقوقی رئیس جمهوری:

لازمه اداره زندگی، فعالیت و حتی برخورداری از امتیازات یا حقوق دیگر، حقوق اقتصادی است / باید مکان های امن و مشخصی برای اعتراض ها در نظر گرفته شود/ فعالیت کارشناسان حقوقی در بحث شفافیت اقتصادی می تواند در کشور بسیار موثر باشد

معاون حقوقی رئیس‌جمهور، فراگیرترین حقوق را حقوق اقتصادی دانست و تاکید کرد: لازمه اداره زندگی، فعالیت و حتی برخورداری از امتیازات یا حقوق دیگر، حقوق اقتصادی است و شاید برخی حقوق سیاسی مثل رأی دادن را جدّی نگیرند ولی هیچ‌کسی را نمی‌توان پیدا کرد که به حقوق اقتصادی خود بی اعتنا باشد و یا نخواهد از آن استفاده کند.

دکتر نهاوندیان در مراسم گرامیداشت مرحوم دکتر حائری یزدی:

تجلیل از آیت‌الله حائری، تجلیل از مقام علم، حکمت، عقلانیت و زندگی عقلانی است / امروز نیازمند الگوهای عقلانیت دینی هستیم

معاون اقتصادی رئیس جمهور تجلیل از شخصیت‌هایی مانند مرحوم دکتر حائری یزدی را، تجلیل از مقام علم، حکمت، عقلانیت و زندگی عقلانی دانست و گفت: امروز جامعه اسلامی و بشری بیش از هر زمان دیگری به حکمت و عقلانیت نیاز دارد.

دکتر نهاوندیان در بازدید از پارک علم و فناوری کردستان:

دولت برای حمایت از شرکت های استارت آپی و دانش بنیان اهتمام جدی دارد

معاون اقتصادی رئیس جمهور در بازدید از پارک علم و فناوری کردستان اهتمام جدی دولت برای حمایت از شرکت های استارت آپی و دانش بنیان را مورد تاکید قرار داد.

دکتر نهاوندیان در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کردستان:

تاکید بر تقویت رابطه تعاملی دو سویه فعالان بخش خصوصی و مدیران اقتصادی/ توسعه استان کردستان از اولویت های دولت و کشور است/ مبارزه با فساد باید به کاهش ریسک سرمایه گذاری در کشور منجر شود/ توسعه و پیشرفت کشور نیازمند وحدت و همدلی است

جلسه شورای گفتگوی دولت در بخش خصوصی استان کردستان به ریاست معاون اقتصادی رئیس جمهور برگزار شد و در آن پیشنهادات کارگروه برای توسعه استان در بخش‌های مختلف و نیز موانع موجود در این مسیر مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

دکتر نهاوندیان در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان کردستان:

طرح بازآفرینی شهری و احیاء بافت‌های فرسوده موجب رونق اقتصادی، تقویت عدالت اجتماعی و امنیت می شود/تاکید بر جذب توسعه‌گر از بخش خصوصی برای اجرای طرح بازآفرینی شهری

معاون اقتصادی رئیس جمهور اهتمام ویژه نسبت به اجرای برنامه‌های مختلف توسعه‌ای در استان کردستان را مورد تأکید قرار داد و گفت: برای تسریع در روند توسعه استان کردستان، تلاش ها باید مضاعف شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور در مراسم نکوداشت استاد سید محمد هاشمی:

تجلیل از دکتر هاشمی نشان دهنده جایگاه شایسته‌ تلاشگران برای حقوق و آزادی‌های مردم است

 معاون حقوقی رییس‌جمهور با تجلیل از مقام استاد برجسته حقوق دکتر" سید محمد هاشمی" وی را استاد و محقق شاخص در حوزه قانون اساسی و حقوق توصیف کرد و گفت: خدمات ارزشمندی که این استاد عزیز در حوزه حقوق و ترویج آزادی‌های مردم به‌ویژه با تشریح فصل سوم قانون اساسی انجام دادند، ایجاب می‌کرد که از طرف خودم و دولت در این جلسه حضور یافته و از خدمات ایشان قدردانی کنم.

دکتر ابتکار در نشست آثار جنگ و مهاجرت بر زنان، خانواده و محیط زیست:

جنگ دردهای بی شماری برای جوامع بدنبال دارد/ نگرانی از افزایش ناامنی و بی ثباتی در منطقه و جهان/ ضرورت توجه بیشتر دولتمردان و نهادهای بین المللی به آثار مخرب جنگ ها بر محیط زیست و خانواده

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، آثار جنگ و مهاجرت‌های ناشی از آن را بسیار ویران کننده دانست و گفت: زنان، خانواده و محیط زیست بر اثر جنگ و مهاجرت‌های ناشی از آن دچار صدمات فراوانی می‌شوند و ضروری است که دولتمردان و سازمان‌های بین‌المللی به صورت عملی برای از بین بردن و یا کاهش این آثار مخرب تلاش کنند.

مناسبت ها