دکتر واعظی در گفتگو با خبرنگاران:

خط تبلیغی جدیدی برای تخریب روابط ایران با همسایگان و کشورهای دوست ایجاد شده است/ تخریب روابط ایران با چین و روسیه از خارج هدایت می‌شود/ سران قوا و همه دستگاه‌ها برای حل مشکل بازگشت ارز صادرات به کشور هم‌صدا شدند/ دغدغه اول دولت حفظ سلامت و جان مردم در برابر کرونا است / با وحدت و انسجام در داخل می توانیم آمریکا را مایوس کنیم / برگزاری جلسه سران سه قوه در روزهای آینده

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه امضای اسناد راهبردی برای تعریف نقشه راه آینده روابط بین کشورها اقدام متداولی است، اظهار داشت: متاسفانه یک خط تبلیغی تخریبی علیه گسترش روابط ایران با همسایگان و بخصوص چین و روسیه از خارج از ایران آغاز و هدایت شده است که امروز برخی‌ها در داخل آن را تداوم بخشیده‌اند.

جوابیه ریاست جمهوری به طرح برخی مطالب مغرضانه و خلاف عدالت در روزنامه کیهان

دفتر رئیس جمهور پیرو طرح برخی مطالب و ادعاهای سست، مغرضانه، خلاف عدالت و واقعیت نسبت به دولت، همچنین انتساب برخی اتهامات ناروا در ستون سرمقاله روزنامه کیهان مورخ هشتم تیرماه 1399،  جوابیه‌ای منتشر کرد.

دکتر واعظی:

مناسبات تجاری ایران و ترکیه در بستر اجرای پروتکل‌های بهداشتی توسعه می‌یابد/ وزیر تجارت ترکیه از بازگشایی مرز بارزگان خبر داد/ تشکر وزیر تجارت ترکیه از همکاری دولت ایران برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی

دکتر محمود واعظی، رئیس کمیسیون همکاری‌های اقتصادی مشترک ایران و ترکیه با اشاره به اعلام خبر بازگشایی مرزهای بازرگان و هابور از سوی وزیر تجارت ترکیه، از افزایش مناسبات و مبادلات تجاری دو طرف خبر داد و گفت که علاوه بر تداوم تبادلات کالا از مسیر ریلی، ترددهای جاده‌ای نیز سهم قابل توجهی در افزایش تبادلات تجاری دو کشور ایفا خواهد کرد.

در جلسه دکتر واعظی با استاندار خوزستان عنوان شد:

بخش عمده مشکل آب منطقه غیزانیه هفته آینده حل می‌شود

پیرو دستورات موکد رئیس جمهور طی هفته گذشته برای حل سریع مشکل آب منطقه غیزانیه اهواز رئیس دفتر رئیس جمهور ظهر دوشنبه در جلسه ویژه‌ای با استاندار خوزستان روند اقدامات انجام شده در این زمینه را بررسی و گزارش مراحل انجام کار را دریافت کرد.

دکتر واعظی در تماس تلفنی با استاندار کهگیلویه و بویر احمد و رئیس ستاد بحران کشور:

تاکید بر استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات برای مهار آتش سوزی منطقه خائیز

رئیس دفتر رئیس جمهور بر استفاده از تمام ظرفیت ها و امکانات برای مهار آتش سوزی در منطقه حفاظت شدن خائیز در استان کهگیلویه و بویر احمد تاکید کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور انتخاب دکتر قالیباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت

رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی با تبریک انتخاب دکتر محمد باقر قالیباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی، ابراز امیدواری کرد که در این فصل نوین همکاری مشترک دولت و مجلس، بیش از پیش شاهد همکاری و پیشرفت و آبادانی کشور و آرامش و رفاه مردم فهیم ایران عزیز باشیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با پاد:

دولت در انتخاب هیات رئیسه مجلس هیچ دخالتی ندارد/ تحریم وزیر کشور ونیروی انتظامی نشانه توفیقات آنان و عجز و ناتوانی آمریکایی ها است

رئیس دفتر رییس جمهور با اشاره به شروع کار مجلس یازدهم در روزهای آینده و ضرورت تعامل و همکاری همه قوای کشور در شر ایط خاص کشور گفت:همانطور که ریاست محترم جمهور بارها گفته اند دولت همواره بر همکاری و تعامل با دیگر قوا و از جمله مجلس اهتمام داشته و در شرایط کنونی کشور این همکاری اهمیتی ویژه خواهد داشت.

قدردانی رئیس دفتر رئیس جمهور از حضور مؤثر دکتر لاریجانی طی سه دوره حساس در هدایت خانه ملت و اقدامات مدبرانه و تعاملات مثمرثمر با دولت تدبیر و امید

رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی از حضور مؤثر و پربرکت دکتر علی لاریجانی طی سه دوره حساس در هدایت خانه ملت و اقدامات مدبرانه و تعاملات مثمرثمر با دولت تدبیر و امید، صمیمانه قدردانی کرد.

در گفت وگوی دکتر واعظی و مشاور روابط خارجی ریاست جمهوری آذربایجان تاکید شد؛

روابط تهران – باکو بویژه در حوزه اقتصادی گسترش می یابد/ مانعی بر سر راه توسعه همکاری ها نیست/ قدردانی رئیس جمهور آذربایجان از حضور و سخنرانی موثر دکتر روحانی در نشست مجازی سران کشورهای عضو گروه تماس جنبش غیر متعهدها

رئیس دفتر رئیس جمهوری اسلامی ایران و مشاور روابط خارجی ریاست جمهوری آذربایجان، با ابراز رضایت از روند رو به گسترش همکاری های تهران – باکو بویژه در حوزه اقتصادی، درباره راههای گسترش بیش از پیش این روابط و همکاریها گفت و گو کردند.

دکتر واعظی در گفت و گوی تلفنی با وزیر تجارت ترکیه:

تاکید براجرایی شدن توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور/ ضرورت از سرگیری هرچه سریعتر تبادلات مرزی و حمل و نقل جاده ای با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی/ تاکید بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری/ تبادل تجربیات مقابله با ویروس کرونا بین تهران – آنکارا

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به ضرورت توسعه و تعمیق روابط تجاری و اقتصادی ایران و ترکیه به عنوان دو کشور دوست و همسایه، بر اجرایی و عملیاتی شدن توافقات سفرهای مقامات عالی دو کشور و همچنین تصمیمات کمیسیون مشترک اقتصادی تاکید کرد.

دکتر واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت:

دولت همزمان با مبارزه با بیماری کرونا با جدیت به پیشبرد روند اجرای طرحهای بزرگ زیربنایی ادامه می دهد/ آماده انتقال تجربیات خود در مبارزه با کرونا به دیگر کشورها هستیم/ بیش از هر زمانی در داخل کشور نیاز به همبستگی و وحدت داریم

رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام کرد که دولت همزمان با مبارزه با بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی، پیشبرد روند اجرای طرحهای بزرگ زیربنایی و تولیدی و بهره برداری از این طرحها را در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی سال جهش تولید نامگذاری شده ، با جدیت ادامه می دهد.

وزیر تجارت ترکیه در تماس تلفنی با دکتر واعظی:

مشکل کامیون های ایرانی در مرزهای ترکیه حل شد

وزیر تجارت ترکیه در تماس تلفنی با دکتر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور اعلام کرد که مشکل کامیون های ایرانی در مرزهای ترکیه حل شد.

در تماس تلفنی دکتر واعظی با معاون نخست وزیر آذربایجان و وزیر تجارت ترکیه؛

راههای تقویت همکاریهای تجاری مشترک و رفع مشکلات ناشی از بیماری کرونا بررسی شد

رئیس دفتر رئیس جمهور در تماس های تلفنی جداگانه با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان و وزیر تجارت ترکیه، درباره تقویت همکاری های تجاری مشترک و رفع موانع در مسیر این همکاری ها به دلیل شیوع بیماری کرونا، گفت و گو و تبادل نظر کرد.

دکتر واعظی:

رئیس جمهور وزارت اطلاعات را مامور پیگیری موارد مطرح شده از سوی وزیر بهداشت کرد

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور نامه ارسالی از سوی وزیر بهداشت درمورد تخلفات صورت گرفته درمورد اقلام بهداشتی از جمله ماسک و لباس مخصوص برای محافظت در مقابل کرونا را برای پیگیری به وزارت اطلاعات ارجاع کرده و دستور موکد دادند که این موضوع در اسرع وقت پیگیری و متخلفان به دستگاه قضائی و افکار عمومی معرفی شوند.

در تماس تلفنی انجام شد؛

تبادل نظر دکتر واعظی و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان درباره مهمترین مسایل دوجانبه

رئیس دفتر رئیس جمهور و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان در تماسی تلفنی درباره مهمترین مسایل دوجانبه و راههای تقویت بیش از پیش روابط تهران – باکو گفت و گو و تبادل نظر کردند.

به نمایندگی از سوی رئیس جمهور و در تماس تلفنی دکتر واعظی با استاندار آذربایجان غربی و دبیر کل جمعیت هلال احمر انجام شد؛

پیگیری وضعیت زلزله‌زدگان استان آذربایجان غربی / ابلاغ دستور رئیس جمهور برای تسریع در روند امدادرسانی و ارائه خدمات به موقع به زلزله زدگان

رئیس دفتر رئیس جمهور، در پی وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین یا ریشتر در آذربایجان‌غربی، به نمایندگی از سوی رئیس جمهور طی تماس های جداگانه ای با استاندار این استان، دبیر کل جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه های مسوول ، دستورات رئیس جمهور را برای تسریع در روند امدادرسانی به آسیب‌دیدگان و ارائه خدمات به موقع برای زلزله‌زدگان ابلاغ کرد.

مناسبت ها