رئیس دفتر رئیس جمهور درگذشت مادر مکرمه دکتر محسن اسماعیلی و آقای پرویز اسماعیلی را تسلیت گفت

رئیس دفتر رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت مادر مکرمه و بزرگوار دکتر محسن اسماعیلی عضو شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری و آقای پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور، از درگاه خداوند رحمان برای آن مادر مهربان و پرهیزگار علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و سلامت، مسألت کرد.

دکتر واعظی در نشست هم اندیشی با مدیران و سردبیران ارشد رسانه‌های داخلی:

رسانه ها پل ارتباطی دولت و مسئولان با مردم هستند/ هدف دولت دوازدهم، ساماندهی اقتصاد ، بهبود شرایط زندگی مردم و گسترش تعاملات اقتصادی است/ همه جناح ها، گروها و افکار مختلف در کشور دولت را در مقابله با توطئه دشمنان و حل مشکلات یاری کنند/ دولت برای رفع کمبودها و مشکلات رسانه های کشور جدیت دارد/تاکید بر نقش رسانه ها در امیدبخشی به جامعه

رئیس دفتر رئیس جمهور در نشست هم اندیشی با مدیران و سردبیران ارشد رسانه‌های داخلی، با اشاره به نقش آفرینی رسانه ها در شرایط گوناگون و تاثیرگذاری آنها بر آحاد مختلف جامعه، بر ضرورت هم‌فکری، تعامل و هم اندیشی مسئولان با صاحبنظران، فرهیختگان و متخصصان رسانه‌ای در راستای حل مشکلات و تقویت امید و نشاط در کشور تاکید کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور:

آنچه امروز در مجلس اتفاق افتاد نمایش وحدت و دموکراسی بود / همواره دغدغه‌های مقام معظم رهبری،مجلس و ملت شریف ایران مد نظر دولت خواهد بود

رئیس دفتر رئیس جمهوری با تشکر و قدردانی از مجلس شورای اسلامی برای تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم، گفت: آنچه امروز در مجلس اتفاق افتاد نمایش مقتدرانه وحدت، دموکراسی و پویایی سیاسی در کشور بود و ملاحظه کردیم که همه طرفهای مخالف و موافق نظرات کارشناسی خود را با آزادی کامل بیان کردند و نهایتا به آنچه که به صلاح منافع ملی و نظام مقدس جمهوری اسلامی بود رأی دادند.

به نمایندگی از رئیس جمهور؛

دکتر واعظی از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عیادت کرد

رئیس دفتر رئیس جمهور با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عیادت کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در گفت وگوی تلویزیونی:

قیمت ارز قطعاً کاهش می‌یابد/تشریح دستاوردهای سفر رئیس جمهور به نیویورک/ آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها فعالیت های ایران را راستی آزمایی کرده است/ اگر مسائل صادقانه به مردم گفته شود آنان تحت تأثیر مسائل روانی قرار نمی گیرند

رئیس دفتر رئیس جمهور  با بیان اینکه برای عبور از دوران گذر کنونی باید تعامل جدی میان تولید کننده، کسبه، دولت و مردم بوجود آید، تصریح کرد: شرایط در یکی دو ماه آینده عادی خواهد شد و  به هیچ وجه قیمت کنونی ارز برای دولت قابل قبول نیست و ما بدنبال کاهش قیمت آن هستیم و با سازکارهایی که طراحی کرده ایم،  قطعا قیمت ارز کاهش می یابد.

دکتر واعظی در گفتگو با تلویزیون ملی ترکمنستان:

ایران و ترکمنستان برای ارتقاء سطح روابط تا ۶۰ میلیارد دلار تلاش می کنند

رئیس دفتر رئیس جمهوری در تشریح اهداف و دستاوردهای سفر یک روزه خود به ترکمنستان، از تلاش دو کشور برای ارتقاء سطح روابط اقتصادی خود به ۶۰ میلیارد دلار خبر داد.

در دیدار و مذاکره مقامات ایران و ترکمنستان مورد توافق قرار گرفت؛

توسعه روابط راهبردی تهران -عشق آباد در حوزه های مختلف اقتصادی ،سیاسی، امنیتی و فرهنگی

دکتر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری که در صدریک هیات بلندپایه سیاسی، اقتصادی به ترکمنستان سفر کرده است در ادامه دیدارهای خود با مقامات ابن کشور عصر چهارشنبه به همراه هیات همراه با وزیر خارجه ترکمنستان دیدار و گفتگو کرد.

دکتر واعظی در دیدار رئیس جمهور ترکمنستان:

تحکیم و تعمیق روابط با همسایگان بویژه ترکمنستان از سیاستهای راهبردی ایران است/تقدیم پیام کتبی دکتر روحانی به رئیس جمهور ترکمنستان

رئیس دفتر رئیس جمهوری که در رأس یک هیات بلند مرتبه سیاسی، اقتصادی روز چهارشنبه وارد عشق آباد شد، با قربانقلی بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان دیدار و گفتگو کرد.

دکتر واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت:

نیازمند همدلی بیشتر دستگاه ها و قوا هستیم/هجمه به اعضای دولت با اهداف سیاسی را نمی پذیریم/ کمیته ویژه ای برای هریک از گروه های حقوق بگیر، بسته هایی آماده می کند/ برنامه دولت برای اختصاص بودجه برای سفر زائران اربعین حسینی

رئیس دفتر رئیس جمهور روز چهارشنبه و در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در شرایطی که مثلث آمریکا ، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی، با هماهنگی کامل در خصوص فشار اقتصادی علیه ایران عمل می کنند و جنگ روانی شدیدی را در این زمینه راه انداخته اند، نیازمند همدلی بیشتر همه دستگاه ها و قوا هستیم.

دکتر واعظی: دولت با شفافیت به مقابله با رانت اطلاعاتی پرداخته است

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به تلاش دولت برای عدم دسترسی عده ای به رانت اطلاعاتی گفت: دولت دوازدهم با سرلوحه قرار دادن شفافیت به مقابله با دسترسی برخی به رانت های اطلاعاتی پرداخته است.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیأت دولت:

مسئولین باید با پرهیز از حاشیه، با تمام وجود در خدمت مردم باشند/ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر دستاوردهای بسیار مهمی برای کشورهای ساحلی بویژه ایران داشته است

رئیس دفتر رئیس‌جمهور وظیفه و مسئولیت اصلی مدیران و مسئولین کشور را تمرکز بر روی خدمت به مردم و رفع مشکلات دانست و تصریح کرد: مسئولین باید با پرهیز از ورود به حاشیه‌هایی که تمامی هم ندارد، با تمام وجود در خدمت به مردم و تلاش بیشتر در رفع مشکلات گام بردارند.

پیام دکتر روحانی تسلیم رئیس جمهور ترکیه شد/ابرازامیدواری اردوغان به دیدار دکتر روحانی

دکتر محمود واعظی فرستاده ویژه رئیس جمهوری به آنکارا، شامگاه پنجشنبه با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دیدار و پیام کتبی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور را به وی تسلیم کرد.

در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر تجارت ترکیه تاکید شد؛

علاقه‌مندی بخش خصوصی ترکیه برای توسعه سرمایه‌گذاری در ایران

رئیس دفتر رئیس جمهور که برای ابلاغ پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به رئیس جمهوری ترکیه در آنکارا به سر می برد، عصر پنجشنبه و در ادامه دیدارهای خود با مقامات ترکیه ، با خانم "رخسار پیکچین" وزیر تجارت ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار واعظی و چاووش اوغلو مورد تاکید قرار گرفت؛

تقویت روابط ایران و ترکیه، تحکیم ثبات و امنیت منطقه

دکتر محمود واعظی، فرستاده ویژه رییس جمهور کشورمان به ترکیه، روز پنجشنبه با مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه این کشور ملاقات و مسائل مورد علاقه دو کشور در عرصه های مختلف دو جانبه به ویژه اقتصادی و منطقه ای را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

رئیس دفتر رئیس جمهور:

تحریم‌های یکجانبه آمریکا دیگر کارایی ندارد

دکتر محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری ایران گفت که روش تحریم و اعمال فشار یکجانبه آمریکا علیه کشورها، دیگر کارایی ندارد و دوره این گونه اقدامات گذشته است.

دکتر واعظی در بازدید از موسسه مطبوعاتی ایران:

رسانه‌ها ضامن تحقق جمهوریت نظام هستند/ مسئولیت رسانه‌ها در غلبه بر جنگ روانی به راه افتاده علیه کشورمان بسیار مهم است/ موسسه رسانه‌ای ایران با وجود همه مشکلات نقش محوری و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های دولت دارد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور نقش و مسئولیت رسانه‌ها را در عبور از وضعیت خطیر امروز جامعه بسیار اساسی توصیف کرد و اظهار داشت: رسانه‌ها پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت، تسهیل‌گر و ارتقا دهنده شفافیت در جامعه، ضامن تحقق جمهوریت نظام و دارای نقش و مسئولیتی مهم برای غلبه بر جنگ روانی به راه افتاده علیه کشورمان در شرایط فعلی هستند.

دکتر واعظی در دیدار وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری‌های نوین جمهوری آذربایجان:

روابط تهران – باکو برادرانه و رو به گسترش است/ تاکید بر ضرورت فعال تر کردن کمیسیون مشترک اقتصادی/ آمادگی برای انتقال تجربیات ایران به آذربایجان در زمینه فناوری ارتباطات

رئیس دفتر رئیس‌جمهور، روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را برادرانه و رو به گسترش دانست و اظهار داشت: امروز سطح روابط و همکاری‌های تهران – باکو در پرتو اراده سیاسی روسای جمهور دو کشور در همه زمینه‌ها در حال توسعه است.

دکتر واعظی در پایان جلسه هیات دولت:

فقط شخص رئیس جمهور درخصوص تغییرات احتمالی کابینه تصمیم می گیرند/ دیدار اخیر هیات دولت با مقام معظم رهبری بسیار مهم و خوب بود/ فرمانده واحدی برای تیم اقتصادی دولت معین می شود/ این ترامپ بود که 8 بار برای ملاقات تلاش کرد و نتیجه نگرفت

رئیس دفتر رئیس جمهور در پایان جلسه هیات دولت درباره تغییرات احتمالی در کابینه اظهارداشت: بعد از خروج آمریکا از برجام و موضوع بازگشت تحریم ها و از آن مهم تر جنگ روانی که با ارائه اطلاعات و تبلیغات غلط به راه انداخته اند و فشارهایی که سعی می کنند به ملت ایران تحمیل کنند، با شرایط جدیدی مواجه ایم و لذا نیازمند آن هستیم که اعضای محترم کابینه با توجه به شرایط جدید، امور را تنظیم کنند.

مناسبت ها