تشکیل ستاد ویژه پیگیری واقعه منا به ریاست رییس جمهور؛

دستور دکتر روحانی به دستگاهها برای ادامه پیگیری ها، تسهیل و سرعت در انتقال قربانیان و مصدومان

جلسه ستاد ویژه پیگیری واقعه منا بلافاصله پس از بازگشت رییس جمهوری از سفر به مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، به ریاست ایشان تشکیل شد.

شناسه خبر: 89747 -

سه شنبه 7 مهر 1394 - 19:20

رییس جمهوری در این جلسه که با حضور همه اعضای این ستاد برگزار شد، پس از استماع آخرین گزارشها و بررسی نتایج پیگیری ها و عملکرد دستگاههای مسوول، دستوراتی برای ادامه کار ستاد صادر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی تسریع در انتقال پیکر مطهر جانباختگان این فاجعه را اولویت نخست همه دستگاههای مرتبط عنوان کرد و خواستار بکارگیری همه ظرفیت ها و امکانات کشور و ادامه پیگیری های لازم اجرایی و حقوقی و همچنین مذاکرات با مقامات عربستان سعودی در این راستا شد.

رییس جمهوری، روشن شدن دقیق امور مفقودان حادثه و پیگیری وضعیت تک تک آنان را از دیگر وظایف ویژه اعضای ستاد عنوان کرد و گفت: لازم است دستگاه دیپلماسی کشور تمام تلاش خود را برای تقویت همکاری عربستان سعودی با بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج بکار گیرد و امیدواریم با تلاش همه دستگاههای مرتبط، پیگیری انتقال جانباختگان و مصدومان با نهایت سهولت و سرعت انجام گیرد تا مرهمی بر آلام مصدومان و خانواده های عزیز جانباختگان باشد.

دکتر روحانی همچنین تاکید کرد:پیش بینی های لازم، تنظیم دقیق برنامه ها و حداکثر تسهیلات لازم برای بازگشت حجاج کشورمان نیز صورت پذیرد.

در این جلسه همچنین دستگاههای مرتبط با اعزام و بازگرداندن حجاج آمادگی خود را برای تسریع در انتقال حاجیان و پیکرهای قربانیان واقعه منا و مصدومان اعلام کردند.

شناسه خبر: 89747

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده