رییس جمهوری در کنفرانس خبری اعلام کرد؛

با عبور از رکود،بزودی وارد رونق می شویم/مذاکره با 1+5 ادامه می یابد/در برابر هرگونه تحریم ایستادگی می کنیم/کار آمریکایی ها با روح توافقات سازگار نیست/ تخریب، یعنی علیه ملت قدم برداشتن و این قابل قبول نیست

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز شنبه در کنفرانس خبری، بااعلام دستاوردهای دولت در زمینه مهار تورم و تشریح برنامه های خروج از رکود اقتصادی ، درباره مسایل مختلف در حوزه سیاست داخلی و خارجی سخن گفت و تاکید کرد: تحریم غیرقانونی ، تجاوز به حقوق ملت بزرگ ایران است و ما باید با همه توان و قدرتی که در اختیار داریم در برابر این تجاوز ایستادگی کنیم.

شناسه خبر: 80227 -

شنبه 8 شهريور 1393 - 16:24


تا پایان سال نرخ تورم کمتر از ۲۰ درصد خواهد بود
رییس جمهوری حرکت دولت در مهار تورم طی یکسال گذشته را موفقیت آمیز دانست و گفت: تا پایان سال نرخ تورم کمتر از ۲۰ درصد خواهد بود.
دکتر روحانی اظهارداشت: تصمیم دولت ، پیگیری تداوم کاهش نرخ تورم است و ما تلاش داریم به گونه ای عمل کنیم که تورم در سال ۹۵ یک رقمی بشود. امیدوارم این پیش بینی و هدف تحقق یابد که این در تاریخ ۴۰ ساله اخیر بی سابقه است.
رییس شورای اقتصاد، موضوع رکود را مهم‌ترین مساله اقتصادی دولت دانست و اظهار داشت: تلاش بر این بود که در سال 92 از رشد منفی کاسته شود. در سال 91 رشد منفی 6.7 بوده و در سال 92 منهای 1.1 بوده است بنابراین تا حدی رشد منفی را کاهش دادیم. البته آمارهای بانک مرکزی با مرکز آمار مقداری تفاوت‌ دارد و همواره اختلاف جزئی بین آمار این دو مرکز وجود داشته است.

اقتصاد کشور بزودی از رکود عبور می کند و وارد رونق می شود
رییس جمهوری افزود: در سال جاری تمام تلاش ما این است که از رکود خارج شویم و رشد ما در پایان سال مثبت باشد. بسته خروج از رکود دولت 177 بند دارد، که 30 بند آن نیاز به قانون دارد لذا به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده و بقیه در دولت تصویب شده و دستور العمل اجرایی برای آنها صادر می شود که با این برنامه امیدواریم از رکود عبور کنیم و کشور شاهد رونق اقتصادی باشد.
رییس جمهوری با اشاره به برنامه های دولت در زمینه رفع معضل بیکاری گفت: بی تردید اگر رشد تولید داشته باشیم، معضل اشتغال هم کم و بیش حل خواهد شد البته معضل بیکاری معضل جدی و اساسی در سراسر کشور است و امیدواریم امسال به پیش بینی هایی که برای اشتغال داریم برسیم و تا پایان سال یک حرکت مثبت و خوبی در زمینه اشتغال خواهیم داشت.
دکتر روحانی گفت: در زمینه مسأله درآمد و وضع خزانه و وضع مالی، در سال گذشته بودجه را اصلاح کرده و بودجه 150 هزار میلیا

شناسه خبر: 80227

- مصاحبه ها

- رئیس‌جمهوری