رییس جمهوری:

صدای عظمت این ملت به گوش دنیا رسیده است

رییس جمهوری در بخش دیگری از گفتگوی خود با مردم ایران گفت: دولت از انتقاد استقبال می‌کند و مردم ما باید حرف بزنند.

شناسه خبر: 74670 -

پنحشنبه 17 بهمن 1392 - 00:35

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه به دانشگاه انتقاد دارد، با اشاره به سخنان خود در جمع رؤسای دانشگاه‌ها گفت: انتقاد من این بود که می خواستم دانشگاه حضور فعال‌تری داشته باشد. نه تنها در روابط بین‌الملل، بلکه دانشگاه محصولش به جامعه برگردد و به نیازهای جامعه پاسخ دهد.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه در بحث توافق ژنو و یا همان برنامه اقدام مشترک بحث ما برد – برد بود، گفت: بعضی‌ها فکر می‌کنند که باید برد – باخت حاکم باشد در حالی که اصلاً برد – باخت در دنیای امروز معنا ندارد. به هر حال برد – برد معنایش این است که ما در یک بخشی برنده می‌شویم و طرف مذاکره ما در یک بخشی قدم بر می دارد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه آنچه برای ما مهم است، این است که ما خط قرمزها را مراعات کنیم، خواست مردم را مد نظر داشته باشیم و سیاست‌های کلی و عزت مردم مدنظر باشد، گفت: امروز مردم ما در بخش‌های سیاسی، اقتصادی و روابط بین‌المللی شاهد یک عزت هستند.
دکتر روحانی با بیان اینکه همین صف‌هایی که برای حضور و مذاکره با ایران تشکیل شده نشان می‌دهد که صدای عظمت این ملت به گوش دنیا رسیده است، گفت: امروز ملت ما فرصت جدیدی خلق کرده و به وجود آورده است و بنابراین در این توافق هم ما یک قدم مهم برداشتیم.
دکتر روحانی در تشریح قدم مهمی که برداشته شده است، گفت: دشمنان می‌خواهند، ایران هراسی را در دنیا جا بیندازند و در سایه ایران هراسی، جنایتکاران در منطقه هر کاری بکنند، هر مداخله‌ای بکنند، یعنی فضای دنیا را پر بکنند از اینکه مشکل ایران است و مشکل خطر ایران است و هم برخی از همسایه‌های ما را و هم برخی از کشورها را و هم بخشی از ملت‌ها را بترسانند و ما می‌خواستیم یک ضربه‌ای بزنیم به توطئه ایران هراسی و به دنیا بگوییم که این دروغ است، ایران هیچ خطری برای هیچ کس نیست و فعالیت‌های هسته‌ای‌اش کاملاً صلح‌آمیز است و درهایش برای نظارت بین‌المللی طبق قانون باز است.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به اینکه در بحث تحریم، اولین ضربه را زدیم، گفت: این قدم اول است و راه بلندی در پیش رو داریم. اینکه شما می‌بینید دیگران اینقدر دارند حرف می‌زنند، امریکایی‌ها هر روز مصاحبه می‌کنند و ما در کشور نیاز به مصاحبه نداریم، خیلی توفیق بزرگی است، آمریکایی‌ها هر روز ناچارند به خاطر فشارهای داخلی خودشان مصاحبه کنند و راست و دروغ را به هم ببافند، شعار بدهند درحالیکه ما نیاز به شعار نداریم.

شناسه خبر: 74670

- مصاحبه ها

- رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده