رئیس جمهوری در دیدارِ دبیرکل سازمان همکاری اسلامی:

حفظ دماء مسلمین و جلوگیری از خشونت و کشتار مسلمانان، اصلی‌ترین وظیفه سازمان همکاری اسلامی است

رئیس جمهوری در دیدار دبیرکل سازمان همکاری اسلامی با اشاره به ایام الله دهه فجر و بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به معنی پیروزی فکر و ایده اسلامی است، گفت: پیروزی انقلاب اسلامی، پیروزی جهان اسلام است که با وحدت ملت ایران به دست آمد.

شناسه خبر: 74592 -

چهارشنبه 16 بهمن 1392 - 12:00

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه در سیاست خارجی ایران، رابطه با کشورهای اسلامی از جمله همسایگان، از اولویت بالایی برخوردار است، گفت: دنیای اسلام توقعات زیادی از سازمان همکاری اسلامی دارد و باید همه تلاش کنیم و دست به دست هم دهیم تا توقعات امت اسلامی را برآورده سازیم.
دکتر روحانی با برشمردن ویژگی‌های سازمان همکاری اسلامی و با اشاره به نقش دبیرخانه این سازمان در تعامل فعالتر با کشورهای موثر سازمان، اظهار کرد: همه کشورهای عضو سازمان باید بطور فعال در تصمیم‌گیری‌ها حضور داشته باشند.
رئیس جمهوری افزود: امروز حفظ دماء مسلمین و جلوگیری از خشونت و کشتار مسلمانان، اصلی‌ترین وظیفه سازمان همکاری اسلامی است.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه انگاره‌ای در جهان پدید آورده‌اند که اسلام دین خشونت است، گفت: سازمان همکاری اسلامی باید این انگاره نادرست را اصلاح کند و چهره رحمانی اسلام و پیامبر رحمه للعالمین را برای جهانیان تبیین نماید زیرا دشمنان اسلام، اسلام هراسی را تبلیغ کرده و افراطیون نیز در مقام عمل، اهداف آنان را تأمین می‌کنند.
رئیس جمهوری با تأکید براینکه احترام به عقاید اسلامی در جهان اسلام یکی از ضروریات وحدت امت اسلامی است، تصریح کرد: سازمان همکاری اسلامی باید صدای رسای وحدت امت اسلامی را به گوش همگان رسانده و از توهین به عقاید امت اسلامی جلوگیری بعمل آورد.
دکتر روحانی در تشریح یکی دیگر از اهداف مهم سازمان همکاری اسلامی گفت: از دیگر اهداف اصلی سازمان همکاری اسلامی رهایی قدس شریف و سرزمین فلسطین از زیر یوغ تجاوزگران و تلاش برای بازگرداندن ملت فلسطین به ویژه آوارگان به سرزمین اصلی آنان است، چرا که قدس شریف و موضوع فلسطین از حلقه‌های وحدت‌آفرین جهان اسلام است.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی: نیازمند حمایت ایران برای حل و فصل اختلافات جهان اسلام هستیم
دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از تقارن سفرش به ایران با ایام پیروزی انقلاب اسلامی و تبریک انتخاب دکتر روحانی به ریاست جمهوری گفت: ما نیازمند حمایت ایران برای حل و فصل اختلافات جهان اسلام هستیم.
ایاد امین مدنی با اظهار امیدواری از بهره‌گیری کامل از حمایت‌ها و تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: نظرات جنابعالی و ایده‌های شما برای برون رفت جهان اسلام از معضلات و گرفتاری‌ها را راهگشا می‌دانم.
وی با اشاره به اینکه سازمان همکاری اسلامی نیازمند حمایت تمامی کشورهای اسلامی است و در این رابطه از حمایت‌های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران قدردانی می‌کند، گفت: برای وحدت جهان اسلام و نزدیکی ملت‌های اسلامی باید قدم‌های عملی برداریم و گفتگو میان دولت‌ها و ملت‌های اسلامی را گسترش دهیم.

شناسه خبر: 74592

- دیدارهای خارجی

- رئیس‌جمهوری