چهارشنبه 21 بهمن 1394 - 23:24
فارسی | العربية | English

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده
معاونت حقوقي رياست جمهوري منتشركرد:

ويرايش نخست منشور حقوق شهروندي

معاونت حقوقي رياست جمهوري بر اساس وعده دکتر روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران به مردم، با صدور اطلاعيه‌اي ويرايش نخست منشور حقوق شهروندي که با همكاري دانشگاهيان، حوزه‌هاي علميه، انديشمندان و نخبگان جامعه تهيه شده است را همزمان با گزارش 100 روزه دولت تدبير و اميد منتشر کرد.

شناسه خبر: 72975 - 

سه شنبه 5 آذر 1392 - 22:35

متن اطلاعيه معاونت حقوقي رياست جمهوري به شرح ذيل است:
بسمه تعالي
شهروندان، ملت شريف ايران، فرزانگان، دانشگاهيان، حقوقدانان، فعالين اجتماعي و مدني معاونت حقوقي رياست جمهوري با خرسندي به اطلاع مي‌رساند: همانگونه كه رياست محترم جمهوري به ملت ايران وعده فرموده بودند توفيق حاصل شد تا با همكاري دانشگاهيان، حوزه‌هاي علميه، انديشمندان و نخبگان جامعه ويرايش نخست منشور حقوق شهروندي را در صد روز اول دولت تدبير و اميد به امر رياست محترم جمهوري تهيه و به پيشگاه شما عرضه نمايد.
اين منشور به مدت يك ماه براي اظهارنظر عموم ملت شريف ايران به ويژه صاحب‌نظران، انديشمندان، دانشگاهيان، اساتيد معظم حوزه‌هاي علميه،‌ نهادهاي مدني و تشكل‌هاي مردم نهاد،‌ گروه‌هاي مختلف صنفي اعم از شهري و روستايي و عشاير غيور عرضه شده و پس از جمع‌آوري و اعمال نظرات رسيده به عنوان پيش نويس رسمي تقديم رئيس محترم جمهور خواهد شد.
بدين وسيله براي تكميل و اعتلاي اين منشور كه نخستين سند حقوق شهروندي اين سرزمين و نشان‌دهنده جديت دولت تدبير و اميد براي تحقق و اجرايي شدن آن است دست ياري به سوي همه شهروندان دراز مي‌كنيم.
خواهشمند است نظرات و پيشنهادات خود را در مورد متن پيش نويس حقوق شهروندي به نشاني الکترونيکي زير ارسال فرماييد:

vpla@govir.ir


متن کامل اين منشور بصورت فايل pdf از طريق لينک زير قابل دريافت است:

ويرايش نخست منشور حقوق شهروندي

شناسه خبر: 72975

- احکام و دستور العملها

- رئیس‌جمهوری