چهارشنبه 3 شهريور 1395 - 09:14
فارسی | العربية | English

دکتر روحانی روز ملی اوکراین را تبریک گفت

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران در پیامی به «پترو پوروشنکو» رییس‌ جمهوری اوکراین، فرا رسیدن روز ملی اوکراین را به وی و مردم آن کشور تبریک گفت.

دکتر روحانی درگذشت مادر شهیدان مومنی را تسلیت گفت

رییس جمهوری در پیامی درگذشت حاجیه خانم بتول روزبهانی مادر بزرگوار شهیدان والامقام فتحعلی، نورعلی و رستگار مومنی از رزمندگان دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت و برای ایشان علّو درجات را از خداوند متعال مسالت کرد.

در جلسه هیات وزیران به ریاست رییس جمهوری انجام شد؛

انتخاب استاندار جدید زنجان/ تاکید رییس جمهور بر استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های بزرگ استان زنجان/ دولت با اختصاص اعتبار لازم برای جبران خسارت سیل استان ایلام موافقت کرد

هیات دولت در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری،آقای اسداله درویش امیری را به عنوان استاندار زنجان تعیین و از زحمات آقای انصاری استاندار پیشین این استان نیز تشکر شد.

دکتر روحانی در دیدار رییس مجلس عراق:

وحدت همه اقوام و مذاهب عراقی، تروریسم را در عراق ریشه کن می کند/ ایران در مبارزه با تروریسم ، در کنار دولت و ملت عراق می ماند/ تاکید بر توسعه همکاری های مشترک بویژه در حوزه اقتصادی

رییس جمهوری با ابراز خرسندی از پیروزی های اخیر ارتش و مردم عراق در مبارزه با تروریسم تصریح کرد که بی تردید خشکاندن ریشه های اختلاف و تقویت پایه های وحدت و اتحاد همه اقوام و مذاهب عراقی، به روند این پیروزیها شتاب بخشیده و تروریسم را در عراق ریشه کن می کند.

پیام تبریک رییس جمهوری به ورزشکاران کشورمان در المپیک/ تشکر ویژه از کیمیا علیزاده و بهداد سلیمی

رییس جمهوری در پیام تبریکی به مناسبت افتخارآفرینی ورزشکاران کشورمان در رقابتهای المپیک از این ورزشکاران و خانواده و مربیان آنها تقدیر و تشکر کرد.

رییس‌ جمهوری در دیدار وزیر امور خارجه نروژ:

تهران از ارتقای روابط با اسلو استقبال می‌کند / بهره‌گیری از فرصت‌های برجام نیازمند اجرای کامل و سریع تعهدات است / تأکید بر مشارکت همگانی در مبارزه با تروریسم

رییس جمهوری روابط ایران و نروژ را دوستانه و قدیمی دانست و با تأکید بر ارتقاء سطح روابط و همکاری‌های دو کشور، گفت: هیچ مانعی برای ‌ توسعه همکاری‌ها و روابط تهران – اسلو وجود ندارد.

در دیدار استانداران بوشهر، کرمان و یزد با دکتر روحانی بررسی شد؛

پیگیری و روند اجرای مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به سه استان کشور

استانداران بوشهر، کرمان و یزد به طور جداگانه با رییس جمهوری دیدار و گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای اجرا و عملیاتی کردن مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به این استان ها را ارائه کردند.

رییس جمهوری در دیدار وزیر روابط خارجی و همکاریهای بین المللی بروندی:

توسعه روابط و همکاری با کشورهای آفریقایی برای ایران حائز اهمیت است/ کشورهای غیرمتعهد باید با تقویت همکاری در صحنه بین الملل نقش آفرین باشند

رییس جمهوری توسعه روابط و همکاری های جمهوری اسلامی ایران و کشورهای آفریقایی را حائز اهمیت دانست و بر گسترش همه جانبه مناسبات میان ایران و بروندی تاکید کرد.