رییس جمهوری در همایش ملی روز بزرگداشت شهدا:

رزمندگان کشور در دفاع مقدس مظلومانه با دشمن جنگیدند

رییس جمهوری صبح امروز (دوشنبه) در ادامه سخنان خود در همایش ملی روز بزرگداشت شهدا، شهید، شهادت،‌ ایثار و ایستادگی را نقطه اوج روحیه یک ملت دانست و گفت: ملت ایران در شرایط روزهای ابتدای دفاع مقدس بسیار مظلوم بود و رزمندگان کشور مظلومانه با دشمن جنگیدند.

شناسه خبر: 75807 -

دوشنبه 19 اسفند 1392 - 09:56

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به اینکه حرکت نهضت اسلامی ملت ایران از مهر 1341 آغاز شد و با فراز و نشیبی که داشت پیروزی‌هایی در اواخر آبان و آذر به دست آمد، و پس از آن شرایط جدیدی از دی ماه همان سال شروع شد و در فروردین سال 42 که کشتار مدرسه فیضیه اتفاق افتاد، ‌اولین باری بود که انقلاب اوج می‌گرفت، تصریح کرد: نهضت اسلامی در مقاطعی به اوج رسید که دلاوران به صحنه آمدند و خون پاک خود را تقدیم کردند.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه پس از انقلاب اسلامی شهیدان والامقامی چون شهیدان مطهری، مفتح، بهشتی، رجایی و باهنر، جان خود را در مسیر آرمان‌های انقلاب تقدیم کردند، گفت: هشت سال دفاع مقدس در این بین حال و هوای دیگری دارد؛ ملتی که تازه انقلاب کرده و با صدها مشکل طبیعی مواجه بوده و هرگز قصد تجاوز به هیچ کشوری ندارد، ناگهان مظلومانه مورد تجاوز گسترده قرار می‌گیرد که این با ترور و کشتار در یک خیابان تفاوت دارد.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: صدامیان تجاوز و جنگ علیه ملت ایران را در ماه ذی‌القعده یعنی ماه حرام شروع کرده و با تمام امکانات از هوا و زمین و دریا به کشور ما حمله کردند.
رییس جمهوری دفاع مقدس را جنگی با مظلومیت تمام یک ملت برشمرد و گفت: ما در آن دوران و شرایط پس از انقلاب نیروی مسلح آماده‌ای نداشتیم و ارتش در وضع خاصی قرار داشت و در ابتدای مسیر ساماندهی بود؛ همه سلاح‌هایی که در اختیار داشتیم تقریباً غربی بود.
دکتر روحانی با اشاره به کم‌تجربگی و عدم آمادگی نیروهای نظامی کشور برای جنگی تمام عیار و نیز عدم در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات نظامی برای مقابله با دشمن، گفت: ملت ایران در شرایط ابتدای جنگ بسیار مظلوم بود و رزمندگان کشور مظلومانه با دشمن جنگیدند.
رییس جمهوری اظهار کرد: شهید، شهادت،‌ ایثار و ایستادگی، همواره نقطه اوج روحیه یک ملت است مخصوصاً برای ملتی که تا این حد مظلوم باشد. در آن دوران ما به جز امام راحل، جوان‌های ایثارگر و فداکار و لطف خدا هیچ چیز دیگری نداشتیم.
ادامه دارد...

شناسه خبر: 75807

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده