دکتر امین زاده در جشن عفاف و حجاب:

عفاف و حجاب موجب رشد و بالندگی و آزادگی جامعه  است/نیازمند برندهای معتبر داخلی در حوزه تولید البسه هستیم

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی عفاف و حجاب را موجب رشد و بالندگی و آزادگی جامعه دانست و گفت: حجاب به هیچ عنوان محدودیت نیست و امروز زنان مسلمان و ایرانی با پوشش اسلامی در تمام فعالیت های سیاسی و اجتماعی حضور فعال و موثر دارند.

شناسه خبر: 99740 -

چهارشنبه 21 تير 1396 - 14:33

دکتر الهام امین زاده در جشن عفاف و حجاب که با همت بسیج ادارات در ورزشگاه شهید شیرودی تهران برگزار گردید، با بیان اینکه جامعه بدون عفاف از لحاظ ارزشهای انسانی بدون توسعه و بی بند و بار محسوب می شود، اظهار داشت:رعایت حجاب و داشتن عفت موضوعی دستوری و آیین نامه ای نیست بلکه یک ویژگی ذاتی و روحانی است که در درون همه انسانها وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: پیش از اسلام بی بند و باری و فساد و فحشا به شدت در شبه جزیره رواج داشت به همین جهت پیامبر اسلام (ص) با احادیث و روایات و آگاه کردن مردم این ابتذال را برطرف و آزادی و آزادگی را برای نفوس رحمانی به ارمغان آورد.

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی با تاکید بر اینکه حجاب غیبت از فعالیت های اجتماعی نیست، گفت: حجاب موجب مصونیت و امنیت است و زنان با حفظ حجاب می توانند به زیبایی در عرصه های مختلف فعالیت کنند. ضمن اینکه با رعایت حجاب که جلوه بیرونی  و عفاف که جنبه درونی دارد می توان به حقیقت انسانی دست یافت.

امین زاده تصریح کرد: فلسفه عفاف و پوشش مناسب حفظ کرامت انسانی است و یکی از موارد مهم در بحث حقوق زنان رعایت و احترام به کرامت انسانی زن است و کسی نمی تواند آنرا خدشه دار کند. زن و مرد فارغ از  نوع  جنسیت انسان هستند و دارای اختیار و غرایز مشترک می باشند و این بسیار ارزشمند است که در اسلام نیز مورد توجه قرار گرفته شده است.

وی افزود : کسی که اسیر هوس ها و غرایز نفسانی است نمی تواند انسان مفیدی برای جامعه باشد لذا باید به ویژگی های انسانی و شرافتی خود احترام بگذرایم. براساس کلام قرآن کریم زن و مرد در آفرینش و خلقت از نفس واحد هستند و قرآن 1400 سال پیش فراتر از موضوعاتی که امروز درخصوص برابری زن و مرد گفته می شود از نفس واحد سخن می گوید .

امین زاده گفت: مراعات حجاب و عفاف زیبایی به همراه دارد برخلاف ابتذال که جز زشتی و پلیدی چیزی به همراه ندارد.

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی با تاکید بر اینکه فرد گرایی و لذت گرایی باید جای خود را به دگر خواهی و دیگر دوستی و منافع ملی بدهد اظهارداشت: زن ایرانی زنی است که همزمان به فکر زنان سایر کشورها نیز است و از افق نگاه بزرگتر و گسترده ای برخوردار است. زنان دهه 60 با تمام سختی های دوران دفاع مقدس ، همسران خود را همراهی کردند و امروز همسران مدافع حرم نیز در همان مسیر قرار دارند و این روحیه بسیار ارزشمند است و باید ترویج شود.

دکتر امین زاده در بخش دیگری از سخنان خود با ارایه پیشنهاداتی در حوزه ترویج عفاف و حجاب در جامعه گفت: اتحادیه پوشاک باید پوشاکی برای زنان و دختران فراهم کند که زیبا ، مناسب و فاخر باشد ضمن اینکه باید ازقاچاق لباس جلوگیری شود و در کنار آن لازم است که تولیدگنندگان داخلی به کیفیت تولیدات خود توجه بیشتری داشته باشند .

وی همچنین ایجاد برندهای معتبر ایرانی در حوزه لباس را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: امروز نیازمند برندهای معتبر داخلی در حوزه تولید البسه هستیم که امکان صادرات هم داشته باشند. همچنین بایستی برای تولیدات زنان مناطق مختلف کشور این امکان فراهم و تسهیل شود که بتوانند محصولات خود را در قالب نمایشگاه های فصلی و محلی به راحتی ارایه دهند.

امین زاده خاطرنشان کرد: زنان ایرانی با نشاط ، عفیف و فعال هستند و ضمن حضور در فعالیت های سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی و حتی اقتصادی از کیان و بنیان خانواده نیز پاسداری می کنند و این نقش خود را هرگز فراموش نمی کنند.

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی در ادامه سخنان خود لزوم توجه به آموزش حقوق شهروندی را مورد تاکید قرار داد و گفت: از اساتید بسیجی حقوقدان و نیروهای بسیجی که به مسایل حقوقی آشنایی دارند، می خواهم که ضمن نظارت بر رعایت حقوق شهروندی از سوی دستگاههای مختلف ، مباحث حقوق عمومی را در مساجد و فرهنگسراها به مردم آموزش دهند و نیز در ارتقای فرهنگ قانونمداری نیز می توانند به ما کمک کنند.

شناسه خبر: 99740

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده