معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری:

دوران دفاع مقدس، دوران بی ادعایی و بی تکلفی غیورمردان و دریا دلان جوان بود/ دفاع مقدس فرصتی 8 ساله برای استقرار کلاس انسان سازی بود/ کلیدواژه دفاع مقدس تداعی گر فرزانگی ملت ایران است/ تقدیر از ایثارگران، آزادگان و خانواده شهدای نهاد ریاست جمهوری

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری با تجلیل از استقامت و پایداری همراه با مظلومیت رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس گفت: به حق می توان گفت که دوران دفاع مقدس ، دوران بی ادعایی و بی تکلفی و دوران غیورمردان و دریا دلانی بود که غربت و مظلومیت را تا شوق دیدار خدا و رهایی از زمین خاکی به زیبایی ترسیم کردند.

شناسه خبر: 99318 -

چهارشنبه 17 خرداد 1396 - 14:34

دکترعبدالخلیل معظم زاده در مراسم تجلیل از رزمندگان ، جانبازان و ایثارگران نهاد ریاست جمهوری با اشاره به دوران آزادسازی خرمشهر،اظهارداشت: امام راحل فرمودند که فتح خرمشهر، فتح خاک نیست بلکه فتح ارزشهای اسلامی است و خرمشهر را خدا آزاد کرد و واقعا هم چنین بود.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: دشمن بطور حساب شده و با اطلاع از وجود درگیری در نوارهای مرزی و عدم آمادگی دفاعی کشورمان اما فارغ از عزم و اراده جوانان غیور ایران اسلامی ، یورش و تهاجم خود را آغاز کرد اما جوانان با اراده  و با غیرت با جانفشانی های خود در برابر یورش ناجوانمردانه دشمن استقامت کرده و پیروزی افتخارانگیزی را رقم زدند.

وی تصریح کرد: فتح خرمشهر علاوه بر پیروزی مقتدرانه و سلحشورانه نظام ، راهنمایی برای چگونه زیستن و چگونه جهاد کردن و بال گشودن و شهید شدن گردید.

دکتر معظم زاده گفت : دفاع مقدس واژه ای است در قاموس ایستادگی یک امت غیور و سلحشور و در عین حال مظلوم آن زمان ایران اسلامی که در حصار تنگ زمان، قابل تعریف و محدود کردن نیست و فصلی از فصول تاریخ کشورمان است که در آن یک ملت ،شرایط سیاسی و اجتماعی خود را بخوبی ترسیم کرده است.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری اظهارداشت: ایثارگران دوران دفاع مقدس شهادت را اوج هدف و شاهراه حرکت خود قرار دادند و با این هدف ، غریبانه در مسیر پیروزی گام برداشتند  ازاین رو کلیدواژه دفاع مقدس تداعی گر فرزانگی ملت ایران است .

وی تاکید کرد: دفاع مقدس ادبیات جاری شده ای است که هم بوی حماسه و عشق می دهد و هم بوی فراغ می دهد و هم بوی فراق و هم بوی دل کندن می دهد و رهسپار شدن.

دکتر معظم زاده گفت: تاریخچه واژه دفاع مقدس برای اولین بار در کلام واژه ساز امام راحل مطرح گردید و ایشان برای اولین بار در بهمن ماه سال 1360 و در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از پایمردی رزمندگان عاشق شهادت به دفاع مقدس تعبیر نمودند.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: دفاع مقدس فرصتی 8 ساله برای استقرار کلاس انسان سازی بود تا از گلدسته های رفیع آن اذان حماسه و پایمردی در جهان طنین انداز شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز هم مجاهدان و غیورمردان مدافع حرم غریبانه و مظلومانه پیام حریت را آنچنان نجوا بخشیدند تا با صدای آسمانی به گوش دنیا بنشانند که اینان نیز از سلاله پاک همان غیور مردان و ایثارگران دوران دفاع مقدس هستند.

در ابتدای این مراسم ، آقای منصفی فرمانده بسیج نهاد ریاست جمهوری در سخنانی ایثار و فداکاری را رمز پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان دانست و گفت : رزمندگان و ایثارگران گوهر وجود مادی خود را فدای گوهر ناب معنوی وجودشان یعنی ایمان اعتقادات و آرمانهای والای انقلاب اسلامی کردند .

وی خاطرنشان کرد: نهاد ریاست جمهوری از پتانسیل بسیار قوی و غنی از لحاظ ایثارگران و خانواده بزرگ شهدا برخوردار است که امروز این ظرفیت در سنگر دیگری در مسیر پیشبرد اهداف و ارمانهای نظام  قرار دارد.

در این مراسم همچنین با حضورمعاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری از تعدادی از ایثارگران، آزادگان و خانواده شهدای نهاد ریاست جمهوری با اهدای لوح سپاس ، تقدیر به عمل آمد.

شناسه خبر: 99318

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده