دکتر معظم زاده در گردهمایی بازنشستگان نهاد ریاست جمهوری:

بهره گیری از تجارب بازنشستگان فرصتی مضاعف برای ارتقای بهره وری نیروهای تازه کار است

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری بهره گیری از تجارب بازنشستگان را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: بهره گیری از نیروهای بازنشسته به عنوان منبع تجربه می تواند فرصتهای بزرگی برای هر سازمانی فراهم کند تا از محل تجارب و آموزه های آنها هزینه آزمون و خطای نیروی انسانی تازه کار و جوان را کاهش داده و فرصت مضاعفی را برای ارتقای بهره وری در خدمت سازمان قرار دهد.

شناسه خبر: 99159 -

يکشنبه 31 ارديبهشت 1396 - 20:48

دکتر عبدالخلیل معظم زاده عصر یکشنبه در گردهمایی بازنشستگان نهاد ریاست جمهوری با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: ملت شریف ایران در انتخابات روز جمعه، فارغ از هر تعارف و تکلفی به بزرگمرد اندیشمندی رای دادند که در 4 ساله گذشته مسیری را هموار کرده است تا در 4 سال پیش رو خواسته مردم مبنی بر رسیدن به زندگی شرافتمندانه و عزتمندانه محقق شود و این حماسه آفرینی بزرگ باید ارج نهاده شود.

وی افزود: ملت عزیز ایران فارغ از هرگونه شعارورزی، به شعارهای معیشتی نه گفت چرا که عزت و آزادی خواهی خودش را بر این شعارها ارجح می داند. هر چند در این انتخابات برخی ها فارغ از محاسبات وعده هایی دادند ولی مردم ما اندیشمندانه و مبتنی بر دانش و خرد به این شعارها نه گفتند، چون نه تنها وعده های آنها قابل حصول نبود، بلکه مردم نتیجه پاسخ مثبت شان به این وعده ها را از دست رفتن آزادی خواهی و رفاه معنوی خودشان می دیدند.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: مایه خوشحالی است که مردم مقتدرانه دست رد به سینه کسانی زدند که فقط با تکیه بر وعده های معیشتی می خواستند آزادی و عزت ملت را مورد خدشه قرار دهند.

دکتر معظم زاده در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: امروز دیگر در جوامع توسعه یافته چیزی به اسم بازنشستگی، مثل آنچه در کشور ما مرسوم است، رواج ندارد چرا که به لحاظ مدیریتی و نگاه سرمایه ای به عنصر نیروی انسانی، دهه اول خدمتی افراد، دهه ایجاد هزینه، دهه دوم متناسب با تجربه اندوزی افراد، دهه رسیدن به نقطه سر به سر هزینه و فایده و دهه سوم، دهه ورود به دهه بهره دهی حداکثری است.

وی خاطرنشان کرد: البته در شرایطی که ظرفیتهای اشتغال زایی در کشورمان در برابر حجم متراکم جمعیت جویای کار کافی نیست، چاره ای جز تسریع در فرآیند خروج از خدمت کارکنان تحت عنوان بازنشسته نداریم.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری با اظهار امیدواری نسبت به اینکه وضعیتی فراهم شو تا امکان حفظ و استفاده از نیروهای انسانی با تجربه در کنار نیروهای جوان و تازه نفس فراهم شود، گفت: بازنشستگی پایان راه نیست، بلکه یک نقطه تحول است.

وی تاکید کرد که تکریم و تعظیم بازنشستگان از سوی هر سازمان و مجموعه ای در واقع تکریم خود آن سازمان و نیروهایش است چرا که بازنشستگی آینده همه ماست.

شناسه خبر: 99159

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده