معاون حقوقی رییس جمهور در جمع رای اولی های استان چهارمحال و بختیاری:

نسل جوان ایران کشور را به بهترین شکل ممکن خواهد ساخت / نسل جوان باید امیدوار و پرنشاط، آینده درخشانی را برای خود و کشور ترسیم کند/تاکید بر ضرورت مشارکت گسترده همه مردم و بویژه جوانان در انتخابات

معاون حقوقی رییس جمهور، شرکت در انتخابات را تکلیف همه ملت ایران بخصوص جوانان دانست و اظهارداشت: حضور جوانان در پای صندوق‌های رأی به معنای مشارکت در روند تعیین سرنوشت کشور و نقش داشتن در آینده خود به طور مستقیم است.

شناسه خبر: 99129 -

سه شنبه 26 ارديبهشت 1396 - 16:22

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مجید انصاری روز سه‌شنبه در جمع رأی اولی‌های استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه دولت یازدهم تلاش زیادی برای رفع موانع و مشکلات کشور انجام داد، گفت: یکی از اهداف تعامل سازنده دولت یازدهم با جهان، افزایش سرمایه‌گذاری‌ ها برای اشتغال جوانان در حوزه‌های مختلف بویژه در صنایع دانش‌بنیان است که می تواند بخش عمده ای از  فارغ‌التحصیلان دانشگاهها را جذب بازار کار کند.

وی با ابراز خرسندی از حضور فعال پژوهشگران و محققان جوان کشور در صنایع کاربردی ، به بازدیدهایش از برخی از  دستاوردهای علمی جوانان اشاره کرد و گفت: این دستاوردها در عمده موارد قابل رقابت با محصولات تولیدی کشورهای پیشرفته جهان بود.

معاون حقوقی رییس جمهور با اشاره به برنامه های گسترده دولت برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان، افزود: اکنون گردش مالی این شرکتها به میلیاردها تومان رسیده است و این باعث شعف و غرور است که بهترین دانشمندان کشورمان را جوانان تشکیل می‌دهند، آنان به مرحله‌ای از رشد رسیده اند که در آزمایشگاه‌ها، مرزهای علم را به سرعت در می‌نوردند.

حجت‌الاسلام انصاری با اشاره به اینکه برای ایجاد اشتغال، فقط نباید به ایجاد کارخانه و تأسیس صنایع بزرگ چشم داشته باشیم، تصریح کرد: گاهی درآمد ناشی از تولید یک نرم‌افزارهای کامپیوتری ده‌ها  برابر تولیدات یک کارخانه بزرگ می تواند درآمد ایجاد کند.

معاون حقوقی رییس جمهور، به برنامه جامع دولت در جهت اشتغال جوانان در کشور اشاره کرد و گفت: امیدواریم این برنامه جامع در دولت دوازدهم ادامه پیدا کند. در این 3.5 سال موانع و مشکلات را تا حدود زیادی برطرف کردیم و معتقدیم جوانان امروز، آینده درخشان‌تری را تجربه می‌کنند.

حجت‌الاسلام انصاری در ابتدای سخنان خود مجموعه نظام جمهوری اسلامی ایران را به یک ساختمان رفیع تشبیه کرد و اظهار داشت: آراء تک تک شهروندان ساختمان با شکوه جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می‌دهد و شما جوانان امروز وارد عرصه‌ای شده‌اید که می‌توانید مستقیماً در تشکیل این ساختمان رفیع، نقش بسزایی داشته باشید.

معاون حقوقی رییس جمهور انتخابات ریاست جمهوری را در عرصه ملی و بین‌المللی بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: کسی که شما می‌خواهید انتخاب کنید در حقیقت نماینده کل ملت ایران خواهد بود.

حجت‌الاسلام انصاری رییس جمهور، منتخب ملت ایران را، «زبان ملت ایران در عرصه بین‌المللی»، «پیام ملت ایران در مجمع عمومی سازمان ملل» و «نماینده ملت ایران در ملاقات یکایک شهروندان ایرانی» دانست و تأکید کرد: نسل جوان که سرمایه و آینده کشور است با افکار بلند و پرهمت خود، ایران اسلامی را به بهترین شکل ممکن خواهد ساخت.

معاون حقوقی رییس جمهور به تلاش دولت یازدهم برای ایجاد فضای امن‌ و پرنشاط بویژه برای نسل جوان اشاره کرد و گفت: عده‌ای جوانی، خوشی و نشاط را برای جوان مسلمانِ ایرانیِ با غیرت، بد می‌دانند.

حجت‌الاسلام انصاری با اشاره به اینکه خداوند برای انسان زیبایی و نشاط را خواسته است، اظهار داشت: خداوند زیبایی را دوست دارد چطور ممکن است برای بندگانش زیبایی را نپسندد. خدایی که بهشت‌اش را با نشاط تعریف می‌کند و در بهشت هیچ غم و غصه‌ای نمی‌بیند، چطور ممکن است که از شادمانی بندگانش در این دنیا ناراحت باشد؟ عده‌ای تصور و دینشان این است که همواره باید در عزاداری بود.

معاون حقوقی رییس جمهور ادامه داد: هرگز خداوند نخواسته که نشاط و شادمانی در نسل جوان نباشد. نسل جوان باید امیدوار و پرنشاط، آینده درخشانی را برای خود و کشورش ترسیم کند.

شناسه خبر: 99129

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده