مولاوردی در دیدار وزیر امور خانواده و سباستهای اجتماعی ترکیه:

تحقق مصوبات سازمان همکاریهای اسلامی در حوزه زنان و خانواده باید با برگزاری نشستهای تخصصی تضمین شود

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار بتول سایا کایا وزیر امور خانواده و سیاستهای خانواده ترکیه تصریح کرد: مسائل و مشکلات فراروی زنان و خانواده در جوامع اسلامی اقتضا دارد که در فاصله اجلاسهای دوسالانه سازمان همکاریهای اسلامی، نشست های تخصصی برگزار شود تا بتوانیم راهکارهای اجرایی شدن مصوبات اجلاس های سازمان همکاری اسلامی درباره موضوعات مربوط به زنان و خانواده را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دهیم.

شناسه خبر: 98974 -

جمعه 8 ارديبهشت 1396 - 16:35

شهیندخت مولاوردی در این دیدار که شامگاه پنجشنبه در حاشیه نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی در مشهد (در چارچوب رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام -٢٠١٧) انجام گرفت، گفت: سخنان شما در نشست حاوی ایده ها و راهکارهای خوبی بود. ما به زودی نتایج نشست را جمع بندی کرده و مستندات آن را برای شرکت کنندگان ارسال خواهیم کرد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور یکی از مسائل و دغدغه های حاضر عمده جوامع از جمله ایران را رو به پیری رفتن جمعیت ذکر کرد و اظهار داشت: در ایران برنامه ریزی هایی در این رابطه انجام شده و تقسیم کار ملی بین دستگاههای مختلف انجام بر اساس سیاستهای کلی شده است. در عین حال تمایل داریم در چارچوب بیانیه حسن نیتی که با جمهوری ترکیه امضا کردیم بتوانیم برنامه های مشخصی را برای تبادل تجربیات در این رابطه و در حوزه های دیگر طراحی و اجرا کنیم.

بتول سایاکایا نیز در این دیدار  شرکت در نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی در مشهد را فرصتی مفید برای خود و هیات همراهش توصیف کرد و گفت: امیدوارم با دریافت نتایج مکتوب نشست بتوانیم در راستای استخراج راهکارها و ایده های مطرح شده گام برداریم و این ایده ها را اجرایی کنیم.

وی توضیحاتی درباره برنامه های کشورش برای مقابله با مشکل پیر شدن جمعیت و کاهش موالید داد و اظهار داشت: در حال بررسی نهایی برنامه هایی هستیم تا با اجرای آنها زنان مجبور نباشند بین کار و زندگی و خانواده یکی را انتخاب کنند و بتوانند همزمان به کار و خانواده خود برسند. امیدوارم با بهره گیری از نتایج این نشست و نشستهای مشابه بتوانیم راهکارهایی برای تقویت مشارکت و حضور اجتماعی زنان طراحی و اجرا کنیم که نهایتا به تقویت نهاد خانواده ها نیز بیانجامد.

وزیر امور خانواده و سیاستهای اجتماعی ترکیه با ابراز تمایل برای گسترش همکاریها با کشورمان در حوزه زنان و خانواده تصریح کرد: به رغم برنامه فشرده کاری اما با دعوت شما به ایران سفر کردیم تا حسن نیت و تمایل و آمادگی مان برای گسترش تعاملات را در عمل اعلام کنیم.

شناسه خبر: 98974

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده