مولاوردی در دیدار وزیر کار و امور اجتماعی سوریه:

امیدوارم نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی به همگرایی بیشتر جوامع اسلامی کمک کند

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار ریما القادری وزیر کار و امور اجتماعی سوریه تصریح کرد: امیدوارم نشستهایی نظیر نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی، به همبستگی و همگرایی و وحدت جوامع اسلامی در حوزه زنان و خانواده منتج شده و پیشرفت و توسعه پایدار جوامع اسلامی را رقم بزند.

شناسه خبر: 98964 -

پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396 - 21:01

شهیندخت مولاوردی در این دیدار که عصر پنجشنبه در حاشیه نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی در مشهد(در چارچوب رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام-٢٠١٧) برگزار شد، گفت: امروز با دو موضوع مهم دغدغه ها و چالشها در مواجهه با تحولات عصر جدید و وضعیت نامناسب سیاستگذاری اجتماعی برای خانواده در جوامع اسلامی مواجهیم.

وی با اشاره به اینکه سیاستگذاری اجتماعی خانواده در جوامع اسلامی که درگیر منازعات  و خشونت و افراطی گری هستند، متوقف شده یا با موانع جدی روبرو است، افزود: در این جوامع منابعی که باید به توانمندسازی زنان و مردان اختصاص یابد، در مسیرهایی سرمایه گذاری می شود که حتی می تواند تهدید جدی برای بنیان خانواده ها باشد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور امنیت را مقدمه لازم توسعه و پیشرفت دانست و اظهار داشت: ما همواره نگرانی خودمان را از وضعیت حاکم بر سوریه اعلام کرده ایم وضعیتی که اولین و اصلی ترین قربانیان آن کودکان و زنان هستند.

مولاوردی تصریح کرد: امیدوارم اینگونه نشستها به همگرایی و وحدت جوامع اسلامی منتج شده و پیشرفت و توسعه پایدار جوامع اسلامی را رقم بزند. همچنین آرزو می کنم سوریه نیز در آینده نزدیک به امنیت، آرامش و ثبات کامل برسد و بتواند موضوع سیاستگذاری اجتماعی برای خانواده را در کانون توجه خود قرار دهد.

ریما القادری وزیر امور زنان سوریه نیز در این دیدار با قدردانی از ابتکار جمهوری اسلامی در برگزاری نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی گفت: در گفتگوهایی که با دیگر شرکت کنندگان در این نشست داشتم نیز شاهد رضایتمندی آنها بودم. با توجه به تجارب و سوابق غنی فرهنگی ایران، انتظار چنین ابتکارات و اقداماتی هم از ایران می رود.

القادری وجه دیگر حضورش در این نشست را تاثیر مثبت آن بر تقویت روابط دو کشور در زمینه های اجتماعی به ویژه در حوزه زنان و خانواده ذکر و اضافه کرد: این دیدارها و نشستها باعث نزدیکی بیشتر روابط استراتژیک و متمایز ایران و سوریه خواهد شد.

وی اظهار داشت: به رغم وضعیت سخت و فشارهای فراوان در سوریه، اما ما هدف اصلی خود، یعنی توسعه را فراموش نکرده ایم و اجازه نمی دهیم بحران حاکم بر سوریه ما را از این هدف غافل یا دور سازد. در همین حال نسبت به تدوین قوانین و تقویت نهادها و سازمانهای مربوط به مسائل خانواده و زنان اهتمام ویژه ای داریم.

وزیر امور زنان سوریه همچنین خواستار استفاده از تجارب ایران در خصوص ایجاد اشتغال برای زنان و به ویژه زنان سرپرست خانوار شد.

شناسه خبر: 98964

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده