مولاوردی در دیدار وزیر امور زنان افغانستان:

نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی می تواند آغاز یک روند هم اندیشی میان جوامع اسلامی باشد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار دلبر نظری وزیر امور زنان افغانستان گفت:نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی، می تواند آغاز یک سلسله نشست و گفتگو باشد و اساسا این همفکری ها و هم اندیشی باید ادامه داشته باشد تا با تبادل نظرات و تجربیات شاهد سیاستگذاریهای موفق اجتماعی در حوزه خانواده و در نتیجه بهبود وضعیت زنان و خانواده ها در جوامع اسلامی باشیم.

شناسه خبر: 98961 -

پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396 - 19:21

شهیندخت مولاوردی در این دیدار که عصر پنجشنبه در حاشیه برگزاری نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی در مشهد (در چارچوب رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام -٢٠١٧) انجام شد، گفت: امیدوارم این نشستها و دیدارها به حل مشکلات مشترک ما کمک کند. جوامع اسلامی دغدغه ها و مشکلات مشترکی به ویژه در عرصه زنان و خانواده دارند که این جلسات و همفکری در آنها می تواند به حل و رفع آنها کمک کند.

وی افزود: امروز جوامع اسلامی از الگوی مطلوب در زمینه زنان و خانواده فاصله دارند و باید تلاش کنیم این فاصله رفع شده و الگویی مناسب از جامعه هدف اسلامی با جایگاه ممتاز زن و خانواده در آن به جهان ارائه کنیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین اظهار داشت که کشورمان برای امضای تفاهم نامه های همکاری جدید و تمدید تفاهم نامه های همکاری قبلی با افغانستان در حوزه زنان و خانواده تمایل و آمادگی دارد.

دلبر نظری وزیر امور زنان  افغانستان نیز در این دیدار با تبریک برگزاری موفق نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی از سوی معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: باید برگزاری چنین نشستها و تعاملات و همفکری هایی ادامه یابد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به امنیت متزلزل افغانستان زنان در این کشور وضعیت سختی دارند، اضافه کرد: امیدوارم با تعمیق و گسترش همکاری و تعامل کشورهای اسلامی، مشکلات همه جوامع اسلامی و از جمله افغانستان سریع تر حل و فصل شود.

وزیر امور زنان افغانستان با تشکر از میهمان نوازی دولت و ملت ایران از مهاجرین افغانستانی در طول بیش از سه دهه گذشته، اظهار داشت: ما در افغانستان نقشه راه 10 ساله توانمندسازی زنان را تدوین کرده ایم اما برای اجرای آن نیاز به زنان آموزش دیده ای داریم که توان تربیت و آموزش دادن آنها را نداریم و با توجه به تجارب موفق شما، در این زمینه دست یاری به طرف ایران دراز می کنیم.

شناسه خبر: 98961

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده