مولاوردی در دیدار وزیر امور زنان جمهوری آذربایجان:

بهره گیری از نتایج نشست تخصصی وزرای امور زنان برای تقویت سیاستگذاری اجتماعی در حوزه زنان ضروری است

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در دیدار "هیجران حسینوا" وزیر امور زنان جمهوری آذربایجان اظهارداشت: بهره گیری از نتایج نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی و راهکارهای ارائه شده در این نشست برای تقویت سیاستگذاری های اجتماعی در حوزه زنان و خانواده ضروری است .

شناسه خبر: 98957 -

پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396 - 16:30

شهیندخت مولاوردی در این دیدار که عصر پنجشنبه در حاشیه برگزاری نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی برگزار شد، با اشاره به اشتراکات و زمینه های گسترده همکاری بین تهران و باکو  افزود: فرهنگ و تاریخ مشترک زمینه مناسبی برای تقویت و تعمیق روابط و همکاری های مشترک است.

مولاوردی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده و علاقمند است تا در زمینه مسائل زنان به ویژه توانمندسازی زنان در عرصه اقتصاد با جمهوری آذربایجان به تبادل تجربه بپردازد و مطلوب است که نمایشگاههای مشترکی از توانمندیهای زنان دو کشور برپا شود.

هیجران حسینوا وزیر امور زنان جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با بیان اینکه عنوان و موضوع نشست برگزار شده از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ایران بسیار مهم و ارزشمند بود، گفت: مسائل مبتلا به خانواده دغدغه مشترک همه ماست. امروز قدرت تاثیرگذاری و نفوذ رسانه ها مسائل و ارزشهای خانواده را در جوامع مختلف تحت تاثیر خود قرار داده اند و ما باید سعی کنیم سنتهای صحیح خود را تداوم بخشیم.

وزیر امور زنان جمهوری آذربایجان اضافه کرد: باید کلیشه های ایجاد شده از زن مسلمان را با تلاش برای معرفی چهره واقعی زن مسلمان اصلاح کنیم.

وی اظهار داشت: زمینه های زیادی برای گسترش همکاریها و تعاملات باکو و تهران وجود دارد. آذربایجان نیز در سالهای اخیر از بحران اقتصادی و کاهش قیمت نفت، تاثیر پذیرفته و به دنبال متنوع سازی منابع درآمدی خود با هدف کاهش وابستگی به درآمد نفت است. این موضوع نیز در کنار زمینه ها و دغدغه های مشترک دو کشور در حوزه زنان و خانواده، بستر مناسبی برای گسترش همکاری های دو کشور در عرصه فعالیتها و تعاملات اقتصادی به خصوص با محوریت زنان است. ما مشتاق استفاده از تجارب موفق ایران در این بخشها هستیم.

شناسه خبر: 98957

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده