یونسی در دیدار جمعی از مشایخ، علما و اندیشمندان بزرگ و تاثیرگذار اهل سنت کشور هندوستان:

گسترش پیام صلح، تقریب، وحدت میان مسلمانان استراتژی تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران است/ همه ایرانیان اعم از شیعه، سنی، مسیحی، زرتشتی و یهودی با آرامش و امنیت درکنار هم زندگی می کنند

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، گسترش پیام صلح، تقریب، وحدت و انسجام اسلامی میان مسلمانان جهان را استراتژی تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بر آن بارها تاکید کرده اند.

شناسه خبر: 98889 -

شنبه 2 ارديبهشت 1396 - 19:10

حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی روز شنبه در دیدار جمعی از مشایخ، علما و اندیشمندان بزرگ و تاثیرگذار اهل سنت کشور هندوستان، افزود: رییس جمهور اسلامی ایران نیز برهمین اساس پیشنهاد جهان عاری از خشونت و افراطی گری را در سازمان ملل متحد مطرح کرد که به تصویب و اجماع بین المللی رسید.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با بیان اینکه بدخواهان و دشمنان و گروهی افراطی در تلاش هستند از  اسلام، چهره ای ضد بشری و خشن به جهان معرفی کنند و امروز همه دنیا از این وضع احساس خطر و ناامنی می کنند، گفت: این ننگی برای مسلمانان است چرا که در دین مبین اسلام حتی تجاوز و تعدی به غیر مسلمان هم منع شده است.
حجت الاسلام یونسی تاکید کرد: همه ایرانیان اعم از شیعه، سنی، مسیحی، زرتشتی و یهودی با آرامش و امنیت درکنار هم زندگی می کنند و مردم و علمای شیعه و سنی در ایران اجازه نمی دهند که گروه های افراطی اعلام وجود کنند.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه در ایران همانند هندوستان گرایش به عرفان و اسلام عرفانی بیش از هر جای دیگر وجود دارد، افزود: شیعه و سنی در ایران زندگی مسالمت آمیز دارند.
وی گفت: اسلام در حجازظهور کرد،در ایران پا گرفت و در هندوستان منتشر شد و این قابلیت و ظرفیت همچنان در هندوستان وجود دارد.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با قدردانی از مردم هندوستان که درحفظ و پاسداشت آثار اسلامی در این کشور کوشیده اند، ادامه داد: نه تنها هند بلکه جهان اسلام به تاج محل افتخار می کند.

حجت الاسلام یونسی در ابتدای سخنان خود با ابراز خرسندی دولت و رییس جمهوری اسلامی ایران که خود یک عالم دینی هستند،  از حضور علما و اندیشمندان بزرگ اهل سنت در ایران به عنوان خانه دوم آنان، گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران افتخار می کند که پذیرای علمای اهل سنت جهان اسلام باشد و مطمئن هستیم راه نجات جهان اسلام پذیرش نظر علما بویژه علمای شبه قاره هند است که پیوندی تاریخی بین دو کشور وجود دارد.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی ادامه داد: احساس عمیق علمای اهل سنت هندوستان نسبت به جمهوری اسلامی ایران باعث افتخار است و امیدواریم در این سفر به این واقعیت بیش از گذشته دست یابید.

حجت الاسلام یونسی با اشاره به ایام پربرکت رجب و نزدیکی بعثت پیامبر اسلام(ص)، پیام اصلی ایشان را رحمت برای همه انسان ها، محبت، عشق و عرفان دانست و تاکید کرد: پیام رحمانی، عرفانی و قلبی پیامبر اکرم(ص) سبب شده است که جهان اسلام به همه نقاط زمین گسترش یابد و آن عاملی که دلها را به هم پیوند می دهد، مردم را نزدیک می کند، و کینه ها را از بین می برد، پیام اصلی و رحمانی اسلام است.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی تصریح کرد: امروز بشر بیش از گذشته به این پیام محتاج است و بشر امروز از جنگ، ترس، ناامنی و تهدید رنج می برد. همه ابر قدرت ها به یکدیگر چنگ و دندان نشان می دهند و این پیام اسلام و اهل بیت(ع) و قرآن کریم است که مردم را به صلح ، آشتی، دوستی و زندگی مسالمت آمیزدعوت می کند.

همچنین در این دیدار مشایخ، علما و اندیشمندان اهل سنت هندوستان با قدردانی و تشکر از تلاش های جمهوری اسلامی ایران در تقریب و وحدت جهان اسلام با توجه به وضعیت پرآشوب منطقه و جهان اسلام و خدعه، اختلاف افکنی  و خشونت های گروه های تکفیری تاکید کردند که همه مسلمانان باید از این کوشش های ایران حمایت کنند تا نتیجه ثمربخش در نزدیکی بین مذاهب اسلامی حاصل شود.

شناسه خبر: 98889

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

- سخنراني ها

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده