فاز دوم طرح پتروشیمی کاویان در عسلویه با حضور رییس جمهور افتتاح شد

فاز دوم پتروشیمی کاویان با ظرفیت تولید سالانه یک  میلیون تن محصول پتروشیمی (اتیلن) ، عصر یکشنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور در عسلویه به بهره برداری رسید.

شناسه خبر: 98756 -

يکشنبه 27 فروردين 1396 - 18:34

با  آغاز بهره برداری از فاز دوم این مرکز پتروشیمی ، ظرفیت تولید سالانه اتیلن آن، به 2 میلیون افزایش یافت.

دکتر روحانی همچنین در نشستی با حضور وزیر نفت،مدیران و مهندسان اجرای طرح های پتروشیمی در فاز دوم منطقه عسلویه، ضمن استماع گزارش آنان، روند اجرای این طرح ها و چگونگی و میزان تولید محصولات این مجموعه ها و نیز برنامه ریزی ها برای توسعه و ایجاد فازهای جدید در منطقه را مورد بررسی قرار داد.

فاز دوم پتروشیمی کاویان به عنوان بزرگترین تولیدکننده اتیلن منطقه خاورمیانه از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون تن اتیلن برخوردار بوده که با بهره برداری رسمی از این واحد، خوراک مورد نیاز طرح های مسیر خط لوله اتیلن غرب همچون مجتمع های پتروشیمی کردستان، لرستان، مهاباد، پلی اتیلن ایلام و ... تامین خواهد شد.

این طرح با سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی به ترتیب  حدود ۲۰۰ میلیون یورو و دو هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

برآورد فروش سالانه محصولات فاز دو پتروشیمی کاویان حدود ۹۵۰ میلیون دلار بوده و خوراک فاز دو این طرح به میزان یکهزار و ۳۰۰ هزار تن در سال، از فازهای پارس جنوبی تامین خواهد شد.

قرار است علاوه بر فاز دوم پتروشیمی کاویان، سه طرح مهم پتروشیمی دیگر نیز با دستور رییس جمهوری در عسلویه به بهره برداری برسد.

شناسه خبر: 98756

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده