رییس دفتر رییس جمهور در مراسم افتتاح فاز ٣ مرکز نگهداری و درمان اخوان:

مبارزه با مواد مخدر نیازمند اقدامی جدی است/ باید در سال تولید و اشتغال شاهد نهضت گسترده اشتغال آفرینی در کشور باشیم/با ابلاغیه های رییس جمهور، برای اشتغال آفرینی در کشور یک تقسیم کار ملی انجام گرفته است / معتادان باید با نگاهی انسانی مورد درمان قرار گیرند

رییس دفتر رییس جمهور روز پنجشنبه در مراسم افتتاح فاز ٣ مرکز نگهداری و درمان اخوان، ضمن تقدیر از تلاش ها و اقدامات جهادی مسوولان و دست اندرکاران احداث این مرکز، گفت: پدیده اعتیاد یک لکه غیر قابل تحملی بر دامن جامعه اسلامی است که با یک عزم جدی و برنامه و اقدام مجدانه جهادی می توان با آن مقابله کرد.

شناسه خبر: 98691 -

پنجشنبه 24 فروردين 1396 - 18:40

دکتر محمد نهاوندیان با اشاره به اینکه اقدام دستگاههای مختلف برای ساخت و تکمیل این فاز از مرکز درمانی در مدت زمان کوتاه بسیار حائز اهمیت است، گفت: مردم منطقه به خوبی دیدند که اگر نظام تصمیمی را بگیرد به آن عمل کرده و آثار آن در جامعه پدیدار خواهد شد.
دکتر نهاوندیان با بیان اینکه آمار افزایش ٢٥ برابری ظرفیت نگهداری معتادان و تلاش برای درمان آنان در سطح تهران طی سه سال و نیم گذشته ، افتخار آمیز است، افزود: مبارزه با مواد مخدر نیازمند اقدامی جدی در چهار بعد امنیتی و انتظامی، اجتماعی، اقتصادی و درمانی است.

وی اظهارداشت:باید با باندهای جنایتکار توزیع و قاچاق مواد مخدر مقابله کنیم و از سویی دیگر همگان و بویژه آموزش و پرورش، رسانه ها و صداو سیما باید در برخورد با این پدیده ، بیش از پیش وارد عمل شوند و اعتیاد و توزیع مواد مخدر ضد ارزش باشد.

دکتر نهاوندیان با تاکید بر اینکه فضای اقتصادی جامعه می بایست در راستای ایجاد اشتغال مولد فعال باشد، ادامه داد: راه ریشه ای مقابله با مواد مخدر، اقتصادی و در گرو ایجاد اشتغال است و باید در سال تولید و اشتغال نهضت گسترده اشتغال آفرینی را در کشور شاهد باشیم که البته این اقدام با ابلاغ های رییس جمهور به ستاد اقتصاد مقاومتی و وزارتخانه ها آغاز شده و یک تقسیم کار ملی صورت گرفته است.
رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به ضرورت نگهداری و درمان معتادان و متجاهرین، گفت: معتادان به عنوان بخشی از جامعه باید با نگاهی انسانی مورد درمان قرار بگیرند و ما می توانیم با همدلی و همبستگی این مشکل را نیز از سر راه برداریم.
دکتر نهاوندیان با بیان اینکه ظرفیت این مجموعه حدود ٤٠ درصد در سه ماهه گذشته افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: باید حالت بی درمانی گذشته نسبت به این بلیه را به عزم جدی برای مقابله با پدیده اعتیاد تبدیل کنیم.

شناسه خبر: 98691

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده