رییس دفتر رییس جمهور در جشن میلاد حضرت علی(ع) در ساری:

اقدامات دولت در زندگی اقشار کم درآمد، بیشترین ثمردهی را داشته است/ دولت  به عهدی که با مردم بسته پایبند است/ همه دستاوردها به برکت همبستگی و نشاط مردم  است/ آنهایی که نفرت می افکنند، بی تردید ناامیدی درو خواهند کرد/ ملت مصمم است مسیر عزت و آبادی ایران را دنبال کند/ تراز مثبت تجاری و رشد 8درصدی ، علائم توفیق در تحقق اقتصاد مقاومتی 

رییس دفتر رییس جمهور در جشن میلاد حضرت علی(ع) در ساری، تلاش گسترده برای توسعه و آبادانی ایران اسلامی را از محورهای عمده  فعالیت دولت یازدهم برشمرد و با بیان اینکه  این تلاش ها و اقدامات دولت در زندگی اقشار کم درآمد، بیشترین ثمردهی را بویژه در بلندمدت داشته است، گفت: تحقق اقدامات و برنامه‌های درست دولت باعث شده تا وابستگی ها کمتر و اقتصاد کشور مقاوم تر شود.

چهارشنبه 23 فروردين 1396 - 11:03

دکتر محمد نهاوندیان شامگاه سه شنبه و در این مراسم پرشور، به تراز مثبت تجاری ایران و پیشی گرفتن صادرات بر واردات اشاره کرد و گفت: 62 سال پس از دوره مرحوم دکتر مصدق،  تراز تجاری کشور هرگز مثبت نشده بود، اما در سال 94 و 95 توانستیم به نقطه ای برسیم که درجه مقاومت این کشور افزایش یابد و تراز صادرات غیرنفتی در برابر واردات مثبت شود.

وی خودکفایی در برخی محصولات کشاورزی از جمله گندم را علائم توفیق در تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی خواند و اظهارداشت: بی تردید اکنون وقتی بدخواهان می بینند ایران با تکیه بر توان خود موفق شده نه تنها مشکلات را حل کند بلکه طی دو الی سه سال، به رشد 8 درصدی نیز دست یافته است ، کمتر در مخیله خود به فکر ضربه زدن به اقتصاد ایران می افتند.

رییس دفتر رییس جمهور ، عزت در کنار حکمت و مصلحت را آموزه بزرگ مقام معظم رهبری در مسیر تلاش برای سربلندی و سرافرازی ایران دانست و تصریح کرد: امروز ایران با عزت با دنیا سخن می گوید اما عزت را در کنار حکمت و مصلحت تعریف می کنیم.

دکتر نهاوندیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دولت یازدهم برنامه گسترده ای برای شکوفایی استعدادهای مازندران تدارک دیده ، گفت: دولت  به عهدی که با مردم بسته، پایبند است و افتتاح گسترده طرح ها و پروژه ها در سراسر کشور و از جمله مازندران ، بیانگر عمل به این عهد و وفا است.

وی  با تاکید بر اینکه همه دستاوردها به برکت صمیمیت، همبستگی و نشاط مردم  است،  افزود: مازندران با ترکیب جمعیتی متناسب دارای استعدادهای فراوانی است، اما متاسفانه این استعدادها در بخش هایی به فعلیت نرسیده است؛ تلاش های خوبی در مازندران صورت گرفته که یکی از این تلاش ها متصل کردن مازندران به دیگر استان های کشور از طریق توجه به محورهای اصلی استان است.

رییس دفتر رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به دو انتخابات در ماه آتی اشاره کرد و اظهارداشت: مردم ایران با  مشارکت گسترده در انتخابات ، پیام وحدت و یکدلی، عزت و اخلاق خود را به جهانیان می رسانند.

دکتر نهاوندیان تصریح کرد: در انتخابات آتی ، آنهایی که نفرت می افکنند، بی تردید ناامیدی درو خواهند کرد چرا که ملت مصمم است مسیر روشن خود را با عزت و تا رسیدن به ایرانی آبادتر دنبال کند.

وی در ابتدای این مراسم نیز مازندران و طبرستان را مهد شیعیان واقعی علی ابن ابی طالب(ع) دانست و  گفت: یکی از بهترین مکان هایی که جشن میلاد علی(ع) را می توان گرفت، دیار علویان و مازندران است.

شناسه خبر: 98682