با حضور دکتر روحانی؛

خط تولید سمند در سمنان با سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح شد/آغاز عملیات اجرایی فاز دوم مجتمع

اولین خط تولیدات ایران خودرو با سرمایه گذاری و مدیریت بخش خصوصی، در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و عمل به سیاستهای اصل 44 قانون اساسی، در سال "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" با حضور رییس جمهور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

شناسه خبر: 98560 -

پنجشنبه 17 فروردين 1396 - 10:19

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهور پس از صدور فرمان افتتاح این مجتمع صنعتی از بخش‌های مختلف آن، بازدید کرد.

خط تولید سمند در سمنان که با تلاش مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو و سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده است، صبح پنجشنبه و در جریان سفر دکتر روحانی به این استان، با حضور وزیر صنعت معدن تجارت، استاندار سمنان و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو رسما آغاز به کار کرد.

این واحد تولیدی با سرمایه گذاری بیش از یکهزار میلیارد ریالی بخش خصوصی و با همکاری گروه صنعتی ایران خودرو در دو بخش "خدمات فنی-مهندسی" و "سفارش کار" فعال و وارد چرخه اقتصادی، تولیدی و اشتغال کشور شد. با بهره برداری از فاز اول این خط تولید، 150 نفر به شکل مستقیم مشغول کار خواهند شد و با راه اندازی فازهای بعدی و تکمیل زنجیره تولید این مجموعه، برای بیش از 1500 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

صنایع اتومبیل سازی فردا با سرمایه گذاری 100 درصدی بخش خصوصی در زمینی به مساحت 50 هکتار احداث شده است.

همچنین با حضور دکتر روحانی عملیات فاز دوم این مجتمع ، برای ساخت سالنهای تولید بدنه و رنگ خودرو آغاز شد.

شناسه خبر: 98560

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده