معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری:

شهیدان مظهر عقلانیت دینی، مدافع حقانیت معنوی و تجلی عدالت انسانی هستند/ آرامش و امنیت کشور را مرهون خون شهدا هستیم

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری شهیدان را مظهر عقلانیت دینی، مدافع حقانیت معنوی و تجلی عدالت انسانی توصیف کرد و گفت: باید در جای جای زندگی و لحظه به لحظه عمر خود همواره یاد شهیدان را عزیز و گرامی بداریم، چرا که آرامش کشورمان را مرهون خون شهدا هستیم.

شناسه خبر: 98210 -

يکشنبه 22 اسفند 1395 - 11:34

دکتر عبدالخلیل معظم‌زاده به مناسبت روز بزرگداشت شهدا، در دیدار جمعی از فرزندان و خانواده شهدا و ایثارگران نهاد ریاست جمهوری، لزوم قدرشناسی و تکریم خانواده شهیدان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: شهادت بالاترین پاداش و مزد جهاد فی‌سبیل‌الله است و تکریم نام شهیدان و احترام به خانواده آنان وظیفه همگانی است.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: امروز نظام اسلامی مدیون خون شهیدان و آرامش و امنیت مردم کشورمان مرهون ایثارگری آنان است.

معظم‌زاده شهادت را یک مرگ هوشمندانه و معامله با خدای متعال دانست و گفت: در شهادت رابطه عاشق و معشوق و عابد و معبود معنا و مفهومی واقعی می‌یابد. اینکه شهید هوشمندانه خود را در معرض معامله با خدا قرار می‌دهد، منتها الیه جلوه معرفتی است که خداوند نصیب شهید می‌کند و رسالت خداوند گلچین کردن عشاق سینه‌چاک خود است، عشاقی که به 8 سال دفاع مقدس، معنا بخشیدند.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر چنانچه حتی همه هستی و دار و ندار خود را در طبق اخلاص قرار داده و به شهدا هدیه کنیم، این صرفاً ادای دینی به مصداق یک از هزار بشمار می‌رود و اگر در این دولت خدمتی انجام شده وظیفه‌ای است که باید انجام می‌شد و از این بابت که خدای متعال توفیق داد، مقدمات مجموعه خدماتی در دولت تدبیر و امید فراهم شود، شاکر و سپاسگزار هستیم.

دکتر معظم‌زاده یاد شهیدان را تلنگری بر رفتار و گفتار در این دنیای فانی دانست و گفت: به امید آنکه نام شهدا و فلسفه شهادت بتواند موجب خانه‌تکانی دل‌هایمان گردد.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری در این مراسم همچنین لوح تقدیری به فرزندان شهدا اهداء‌ کرد.

شناسه خبر: 98210

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده