مولاوردی در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس زنان ایران:

مشارکت زنان در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی باید افزایش پیدا کند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده عصر شنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه عکس زنان ایران در برج میلاد تهران، با اشاره به رشد چشمگیر آمار زنان تحصیل کرده درکشور، بر ضرورت افزایش میزان مشارکت بانوان در عرصه های مختلف بویژه سیاست تاکید کرد.

شناسه خبر: 98197 -

شنبه 21 اسفند 1395 - 19:03

شهیندخت مولاوردی با بیان اینکه آمار  39 درصدی زنان شاغل دردستگاه دولتی ازسال ٧٤ به 27.2 درصد کاهش یافته که با توجه به رشد قابل توجه زنان در دانش، مشارکت آنان بایستی افزایش یابد، ادامه داد: امروز ١٠ درصد کابینه دولت زن بوده و در دوره دهم ازمجلس شورای اسلامی شاهد افزایش دو برابری زنان نماینده هستیم.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با بیان اینکه دردهه دوم انقلاب و بعد از دوران جنگ تحمیلی زیرساخت ها برای زنان  ایجاد و مقدمات توجه به مسائل زنان فراهم گردید، ادامه داد: در دهه سوم انقلاب اسلامی به دلیل شرایط فراهم شده در دو دهه قبل، شاهد به تسخیر درآمدن دانشگاه توسط دختران بودیم و در آن زمان بیش از ٥٠ درصد ظرفیت های دانشگاهی در اختیار زنان قرار گرفت.

مولاوردی با بیان اینکه، دهه چهارم انقلاب با حرکت زنان برای مشارکت در امورمختلف کشور و استفاده از توانمندی های آنان همراه بود، گفت: از برنامه سوم توسعه به بعد شاهد توجه به زنان هستیم که حاصل آن، رشد چشمگیر آموزش زنان است و این زمینه ساز مشارکت سیاسی اجتماعی و فرهنگی در سالهای بعد شده است.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با اشاره به آماری از رشد حضور زنان در عرصه های مختلف، اجتماعی ، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و سیاسی، به تغییر فضای فرهنگی اجتماعی کشور در دولت یازدهم در چارچوب سیاست های کلی تقویت نهاد خانواده و استیفای حقوق زنان اشاره کرد و افزود: در این راستا راهبرد توانمندسازی همه گروه های مختلف زنان درجامعه دوستدار خانواده در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

مولاوردی ابراز امیدواری کرد به موازات عدالت اقتصادی و قضایی، شرایط برای نقش های زنان در خانواده و جامعه مهیا شود.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با تاکید برحضور فعال زنان درجامعه گفت: امروز زنان ایرانی همه جا از خانه تا مزرعه، ازمجامع بین المللی تا میادین ورزشی، از هیات دولت تا کرسی دانشگاه، از حوزه نشر و تألیف تا رسانه ها و از حوزه هنرتا فرهنگ حضور دارند.

مولاوردی با تقدیر از تلاش های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در برپایی نمایشگاه عکس زنان ایران، ابراز امیدواری کرد این نمایشگاه بتواند مانند آیینه ای زلال و شفاف گوشه ای از توانمندیهای زنان ایران را به نمایش درآورد.

شناسه خبر: 98197

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده