رییس دفتر رییس جمهوری در جمع خبرنگاران استان سیستان و بلوچستان:

توان اجماع سازی دشمنان ایران در جامعه جهانی بسیار کمتر از گذشته شده است/ با تراز مثبت صادرات ، یکی از آرزوهای همه دوستداران ایران محقق شده است/ لفاظی های بی پایه  دشمنان ایران، نشان مایوس شدن آنان است / اقتصاد ایران از پر امیدترین اقتصادهای جهان در دهه پیش رو است

رییس دفتر رییس جمهوری تاکید کرد که دولت یازدهم به پشتوانه مردم ، تمام تلاش خود را برای رونق و توسعه کشور بکار گرفته و امروز با شکست سیاست جلوگیری از حضور ایران در اقتصاد جهانی ، بازارهای جهانی روی تولیدکنندگان ایران گشوده شده است.

شناسه خبر: 97646 -

جمعه 22 بهمن 1395 - 14:32

دکتر محمد نهاوندیان در جمع خبرنگاران استان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با گشایش بازارهای جهانی روی محصولات تولیدکنندگان ایرانی ، صادرات بر واردات پیشی گرفته و یکی از آرزوهای همه دوستداران ایران محقق شده است.

وی افزود:خوشحالیم که سیاستهای دولت  تدبیر و امید در مسیر اقتصاد مقاومتی  یعنی تکیه بر امکانات داخلی و دسترسی به بازار جهانی محقق  شده و ازسوی دیگر توانسته ایم در سطح ملی، روند راکد تولید شغل جدید را دگرگون کنیم به گونه ای که در دو سال اخیر سالانه به طور متوسط بیش از 700 هزار شغل ایجاد شده است.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه این اشتغالزایی نیز متکی به نفت نیست، افزود: این به معنای همان اقتصاد درون زا است که به  پایدار بودن رشد آن می توان امیدوار بود.

دکتر نهاوندیان در ادامه به لفاظی های بدخواهان ایران اشاره کرد و اظهارداشت: این لفاظی های بی پایه  نشان می دهد آنها  با دیدن پیشرفت های ایران اسلامی ، مایوس تر از گذشته شده  اند.

وی افزود: اکنون توان اجماع سازی دشمنان ایران در جامعه جهانی بسیار کمتر از گذشته شده و از آن ایران هراسی خبری نیست و بر عکس در دنیا هر کس می خواهد درباره مبارزه با تروریسم حرف بزند، از ایران و نقش کشورمان سخن می گوید.

رییس دفتر رییس جمهوری در ادامه به برخی گزارشهای سازمان های بین المللی درباره ایران اشاره کرد و گفت: طبق این گزارش ها اقتصاد ایران از پر امیدترین اقتصادهای جهان در دهه پیش رو است.

دکتر نهاوندیان با بیان اینکه پروژه گاز رسانی به سیستان و بلوچستان یک شریان حیاتی برای شکوفایی اقتصاد این استان است، گفت: بسیار خوشحال کننده است که یکی از اصلی ترین پروژه های زیرساختی در سفر دکتر روحانی به استان سیستان و بلوچستان ، امروز پیشرفت خوبی داشته است.

رییس دفتر رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد این پروژه مهم تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد و صرف هزینه بالغ بر ٧٠٠ میلیارد تومان برای این پروژه بتواند به یک محور تولید و اشتغال در استان تبدیل شود.

دکتر نهاوندیان با اشاره به اینکه این پروژه جدای از تامین گاز مصرفی شهر زاهدان ،نیازهای بخش های  صنعتی و کشاورزی و صنایع پایین دستی را در این حوزه تامین می کند، افزود: اجرای این پروژه برای جوانان تحصیل کرده این استان اشتغال زایی خوبی به همراه خواهد داشت، یکی از اصلی ترین قدم ها برای تامین عدالت اقتصادی در استان و توازن منابع که از سیاست های اصلی نظام است، با اجرای این پروژه تحقق پیدا می کند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی گمان نکنند که با تهدید های بیهوده می توانند در عزم راسخ ملت ایران خللی ایجاد کنند زیرا ملت ایران با وحدت و قرار گرفتن پشت سر رهبر معظم انقلاب در مسیر پیشرفت و توسعه گام بر می دارند.

دکتر نهاوندیان افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال را سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کردند که مردم با هر ظرفیتی که در اختیار داشتند در این مسیر حرکت کردند.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه استقلال یعنی با وجود تحریم های طولانی و پایین آوردن قیمت نفت ، ملت ایران توانست با همه مشکلات اقتصادی مقابله کند، ادامه داد: ملت با اراده خود توانست رشد منفی 8،6 درصد را در 6 ماهه نخست امسال به بالای هفت درصد و تورم بالای 40 درصد را به کمتر از 10 درصد برساند.

دکتر نهاوندیان افزود: ملت ایران با اراده مستحکم خود توانست زنجیر تحریم ها را بشکند و در مراجع بین المللی ثابت کند که یاوه سرایی ها در پرونده هسته ای غلط بوده است.

وی ادامه داد: با اقتصاد درون زا و برون گرا می توان فضایی ایجاد کرد تا هم سرمایه ها برای اشتغالزایی مورد استفاده قرار گیرد و هم از آن طرف بتوانیم با تعامل سازنده با جهان، بازارهای صادراتی را به روی کالاها و خدمات ایرانی باز کنیم.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: با این سیاست ها ما می توانیم در سال 95 بعد از گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی مجددا به دنیا اعلام کنیم که این انقلاب به عنوان میراث خون شهیدان و یادگار امام خمینی(ره)، با رهبری مدبرانه رهبر معظم انقلاب باز هم پیام اش به دنیا استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به رونمایی و انتشار منشور حقوق شهروندی گفت: یکی از وعده های مهم دولت تدبیر و امید منشور حقوق شهروندی بود که در این زمینه بسیاری از حقوقدان های مطرح کشور اظهار نظر کردند و براساس قانون اساسی این منشور تدوین شده است.
دکتر نهاوندیان اظهار داشت: رییس جمهوری به صورت فعال در تمام جلسات تدوین حقوق شهروندی شرکت داشتند و امروز این منشور به تمام وزرا برای اجرا ابلاغ شده و هر سه ماه یکبار رییس جمهوری در این رابطه از وزرا گزارش می خواهند.
وی خاطر نشان کرد: بعد از تدوین منشور حقوق شهروندی بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتشار نامه ای از اقدام رییس جمهوری تشکر کردند و قول تصویب لوایح آن را در مجلس دادند.
رییس دفتر رییس جمهوری اظهار داشت: براساس قانون اساسی در نظام جمهوری اسلامی همه ی مذاهب و قومیت ها از حقوق شهروندی یکسانی برخوردار هستند.

شناسه خبر: 97646

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده