«بانک» در همایش تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان رباط کریم:

پیوند دین باوری و مردم سالاری با سیاست دو عنصر مهم در انقلاب اسلامی است/ تعارض و اختلاف بین دولتمردان آمریکا بر سر برجام و انقلاب اسلامی نشانگر هوش بالا در تامین منافع ملی است

معاون کل نهاد ریاست جمهوری پیوند دین باوری و مردم سالاری با سیاست را دو عنصر مهم در انقلاب اسلامی برشمرد و تاکید کرد: مردم در انقلاب اسلامی به این باور رسیده اند که می توان با پیگیری همین مسیر امام خمینی(ره) ، کشور را با استقلال و تکیه بر توان داخلی بدون نیاز به کشورهای خارجی اداره کرد.

شناسه خبر: 97596 -

پنجشنبه 21 بهمن 1395 - 15:35

مرتضی بانک روز پنج شنبه در همایش تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان رباط کریم و در تبیین و تشریح این دو عنصر مهم در انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) باور عمیق داشت که می توان حرکت جامعه را در قالب حکومت دینی و حاکمیت مذهبی هدایت کرد و حکومت و حاکمیت مذهبی تاثیری جدی بر اداره کشور دارد.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه باور دینی ، فطری است و نمی توان بدون آن جامعه ای را اداره کرد، اظهار داشت: در غیر اینصورت جامعه به تعارض می رسد و همه نظام های سیاسی از جمله کشورهای دموکراتیک به این نتیجه رسیده اند که اخلاق مذهبی در حاکمیت ها موثر است.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری، مردم سالاری و جمهوریت را دومین عنصر و باوری جدی در انقلاب اسلامی دانست و ادامه داد: اگر مردم موضوعی را مطالبه کنند، حکومت و حاکمیتی ایجاد می شود.

بانک تاکید کرد: امام راحل با تکیه بر همین دو عنصر موفق شد و حرکت انقلاب اسلامی با باور اعتقادی و مذهبی ، وحدت و انسجام مردم علیرغم دشمنی های خارجی تا پیروزی ادامه یافت.

وی  با بیان اینکه هر کسی که می خواهد در مسیر انقلاب قرار گیرد باید این دو عنصر مبنایی را در نظر داشته باشد، افزود: مقام معظم رهبری پس از ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب نیز بر همین دو مبنا حرکت کرد و دعوت مردم به حضور و مشارکت بالای مردم در انتخابات به معنای تکیه انقلاب به مردم است.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری خاطر نشان ساخت: انقلاب اسلامی هویت جدیدی به جامعه تزریق کرد و جنگ را نیز به دلیل همین هویت مستقل به جمهوری اسلامی ایران تحمیل کردند.

وی  با اشاره به دستاوردها و حرکت های بزرگ علمی جمهوری اسلامی ایران در سطح جهانی، گفت: این نتیجه تکیه بر مردم است.

بانک به تلاش های دیپلمات های کشورمان در به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای اشاره کرد و ادامه داد: تعارض و اختلاف بین دولتمردان آمریکا بر سر برجام و انقلاب اسلامی نشانگر هوش بالا در تامین منافع ملی است.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: با استفاده از ظرفیت های کشور، قراردادی با کشورهای غربی امضا کردیم که در ایالات متحده آمریکا تعارض ایجاد کرد.نگرانی رژیم صهیونیستی از برجام هم بدلیل این بود که برجام با منافع این رژیم در تضاد بود.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر توان، امکانات ، شرایط داخلی، وحدت درونی و پیروی از منویات مقام معظم رهبری حرکت می کند.

بانک با اشاره به پیشرفت های صنعتی، کشاورزی، عمرانی و شهری رباط کریم تاکید کرد: اعتبارات سفر استانی رییس جمهوری به این بخش از استان تهران تخصیص داده شده است.

شناسه خبر: 97596

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

فیلم مرتبطاخبار برگزیده