حجت الاسلام انصاری در مراسم افتتاح مجموعه ورزشی گلشهر چهاردانگه:

اهتمام به ورزش، در سیاستهای دولت تدبیر و امید مورد توجه جدی است/ شوراها و شهرداران با حمایت دولت، زیرساختها و فضاهای ورزشی و تفریحی را توسعه دهند

معاون حقوقی رییس جمهوری سلامتی تن و روان و سلامت روحی و جسمی جامعه را زیرساخت اصلی برای توسعه کشور دانست و اظهار داشت: نیروی انسانی که عامل اصلی رشد و توسعه کشور است، باید سالم، پرنشاط و امیدوار باشد. برای همه زنان و مردان کشور در هر سنی که هستند، پرداختن به پرورش و تقویت جسم و روح شرط لازم برای سالم ماندن و خدمت کردن است.

شناسه خبر: 97589 -

چهارشنبه 20 بهمن 1395 - 18:35

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری عصر چهارشنبه در جریان سفر به شهرستان اسلامشهر، در مراسم افتتاح مجموعه ورزشی گلشهر چهاردانگه گفت: اگر ایجاد مراکز ورزشی برای شهروندان در گذشته مستحب بود، در زندگی شهری امروز یک واجب است.

معاون حقوقی رییس جمهوری اظهار داشت: همانطور که در سیاستهای دولت تدبیر و امید اهتمام به ورزش مورد توجه جدی است، از شوراها و شهرداران هم انتظار می رود با حمایت دولت زیرساختها و فضاهای ورزشی و تفریحی را توسعه دهند چرا که جوانان نیازمند محیطی پرنشاط و سازنده هستند تا از آسیبهای اجتماعی در امان باشند.

وی تصریح کرد: متاسفانه دشمنان و بدخواهان خارجی و برخی ها در داخل تلاش می کنند که امید نسل جوان را به خصوص نسبت به دولت و خدمات ارزشمندی که مجموعه دولت و شخص رییس جمهوری در عرصه های مختلف با وجود مشکلات و محدودیتهای فراوان انجام می دهند، تضعیف کنند.

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه بدخواهان سعی می کنند با ایجاد تردید و کوچک نشان دادن خدمات دولت مردم را نا امید کنند، گفت: البته مردم هوشیارند و تلاش دولت و خدمتگزاران خود را که با وجود مشکلات و کمبودهای فراوان انجام می شود، می بینند.

حجت الاسلام انصاری در ارتباط با درخواستهای مطرح شده برای پیگیری موضوع احداث خطوط مترو از تهران تا اسلامشهر، اظهار داشت: سیاست اصلی دولت در مورد حل و فصل مشکل تردد و حمل و نقل در کلان شهرها، توسعه خطوط ریلی و مترو است.

وی با اشاره به اینکه دولت برای بهبود محیط زیست گامهای جدی برداشته، ولی این مشکلی جدی در همه دنیاست، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید برای حل مشکل آلودگی هوا تولید و توزیع بنزین یورو4، جایگزینی تاکسی های فرسوده، کمک به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و کمک به مردم برای نوسازی خودروهای شخصی را در دستور کار قرار داد اما سیاست کانونی دولت در این زمینه توسعه حمل و نقل ریلی در کل کشور و مترو در حاشیه کلان شهرهاست.

معاون حقوقی رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با تشکر از نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی برای تعامل و همکاری بیشتر و سازنده تر با دولت گفت: به عنوان معاون پارلمانی دولت در دوران مجلس نهم، شهادت می دهم که همکاری و همدلی مجلس دهم با دولت مطلوب ترو سازنده تر است و به ویژه از نمایندگان شهر و استان تهران که حقیقتا هم در سطح ملی همکاری و همراهی خوبی با دولت دارند و هم در استان فعالند، تقدیر و تشکر می کنم.

شناسه خبر: 97589

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده