حجت الاسلام انصاری در جمع آحاد مختلف مردم البرز:

ایران هجدهمین قدرت اقتصادی بزرگ دنیاست/ دیوارعظیم تحریمها امروز با تدبیر دولت یازدهم فروریخته است /درخواست از مردم برای شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن

معاون حقوقی رییس جمهوری، انقلاب اسلامی را ثمره فداکاری ها و ایثار ملت بزرگ ایران دانست و از همه مردم خواست تا با شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن و خلق حماسه ای دیگر، قدرت خود را به نمایش بگذارند.

سه شنبه 19 بهمن 1395 - 08:13

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری عصر دوشنبه در جمع آحاد مختلف مردم البرز گفت: همه باید برای انجام شایسته یک کار بزرگ در روز جمعه 22 بهمن آماده شوند و از آن مهم تر خود را مهیای یک کار بزرگ تر در اردیبهشت سال 96 و خلق حماسه ای دیگر کنند.

وی دهه فجر را فرصت مناسبی برای بازخوانی انقلاب اسلامی دانست و گفت: دهه فجر فرصتی برای بررسی چرایی، چگونگی شکل گیری، عوامل موثر بر پیروزی و برنامه ها و آرمانهای انقلاب اسلامی است که باید به سمت آن حرکت می کردیم.

معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: دشمنان ملت ایران با همه ابزارهای تبلیغاتی خود در تلاشند از یکسو مردم ایران بخصوص نسل جوان را نسبت به آینده مردد و ناامید کنند و از سوی دیگر پیوند این نسل با گذشته پرافتخار تاریخ ایران و انقلاب اسلامی را تضعیف و یا از هم بگسلند.

دکتر انصاری اظهار داشت: دشمنان به شدت با استفاده از ترفندهای خاص و برجسته کردن برخی مشکلات و ایجاد تابلوهای کاذب در مقایسه های نامتقارن نسبت به پیشرفت کشور، توانایی ملت و آینده روشن، سعی می کنند بذر یاس و تردید و ناامیدی را در اذهان ملت بیافشانند.

وی تصریح کرد: پر واضح است، ملتی که امیدش را از دست بدهد، آینده روشنی را  فرا راه خود نبیند و به گذشته خود افتخار نکند، کشوری که استوانه ها و تکیه گاههای آن تخریب شده باشد، این ملت و کشور به مثابه شئی معلق در هوا است که با هر بادی، این سو و آن سو می رود و ممکن است راه سقوط را بپیماید.

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه "نگاهی به گذشته می تواند چراغ امید برافروخته ای را برای ما و نسل جوان ما روشن کند"، به فراز و فرودها و مقاطع حساس در مسیر نهضت اسلامی برای امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام خمینی چه زمانی که غریبانه در سال 41 از خانه اش در قم ربوده شده و ممکن بود حتی به شهادت برسند و چه روزی که در میان سیل هواداران و پیروانش در سال 57 به ایران باز می گشتند، کاملا عادی و آرام بودند. سوال این است که این آرامش از کجا آمده است؟

دکتر انصاری با بیان اینکه این آرامش گمشده زندگی امروز ماست، اظهار داشت: انسانهایی که به گفته قرآن نفس شان، نفس مطمئنه شود و بدانند جهان صاحب دارد و آنها فقط جزئی از عالم هستند و هیچ اراده ای جز اراده خدا بر جهان حاکم نیست، این انسانها به آرامش می رسند.

وی با طرح این پیشنهاد که تلویزیون فیلمهایی را که از رخدادهای سالهای اول انقلاب دارد در قالب مستندهایی پخش کند، تصریح کرد: دشمنان انقلاب می گفتند این انقلاب سه ماه دیگر ساقط می شود چرا که یک عده جوان بی تجربه با رهبری یک روحانی که همه تجربه او درس خواندن و درس دادن در حوزه بوده، نمی توانند حکومت اداره کنند.

معاون حقوقی رییس جمهوری ادامه داد: وقتی دشمنان دیدند که تعیین مقاطع زمانی سه ماهه برای سقوط انقلاب بی نتیجه ماند، صدام را برای حمله به ایران تحریک کردند و صدام مدعی شد که در مدت یک هفته تهران را اشغال می کند. اما رویای اشغال هفت روزه تهران، به مقاومت قهرمانانه هشت ساله مردم منجر شد و در نهایت با پیروزی ملت ایران خاتمه یافت.

وی گفت: این مسائل باید برای مردم به ویژه نسل جوان بازگو شود تا بدانند این انقلاب برای پیروزی و طی سالهای گذشته ، چه مسیر دشواری را طی کرده است. امروز ایران در نقطه ای ایستاده است که ترورها، تحریمها، جنگ، تهدیدات پی در پی، ترور دانشمندانش و توطئه های متعدد و متنوع را پشت سر گذاشته و قدرت بلامنازع در خاورمیانه و بنا بر اعلام مراکز رسمی اقتصادی جهان هجدهمین قدرت اقتصادی بزرگ دنیاست.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه ایران امروز در بسیاری از عرصه های علمی و دانش های نو و فعالیتهای دانش بنیان در رتبه های برتر جهانی قرار دارد، اضافه کرد: امروز علاوه بر اینها ما رسما وارد باشگاه هسته ای جهان شده ایم و تجارت قانونی مواد هسته ای داریم.

معاون حقوقی رییس جمهوری اظهار داشت: روزی که دکتر روحانی به عنوان رییس جمهوری می خواست مذاکرات هسته ای را شروع کند همه می گفتند که این مذاکرات محال است به نتیجه برسد. همه معتقد بودند قفلهای پی در پی که با قطعنامه های شورای حکام و شورای امنیت بر فعالیتهای هسته ای و دیگر عرصه های ما از جمله اقتصادی زده شده ، ناگشودنی است.

وی خاطرنشان کرد: در حالی که خیلی ها معتقد بودند دولت تدبیر و امید در مذاکرات هسته ای آب در هاون می کوبد، اما به لطف خدا امروز ما از ذیل فصل هفت منشور ملل متحد خارج شده ایم و قطعنامه های وضع شده علیه ایران، توسط همان شورای امنیتی که وضع شده بود، لغو شد.

دکتر انصاری گفت: اگر امروز آقای ترامپ ساز مخالف علیه برجام کوک می کند، قبل از اینکه ما به او معترض باشیم، سایر اعضای 1+5 معترض او هستند. برجام یک سند محکم حقوقی است که در سایه تلاش دیپلماتهای به تعبیر مقام معظم رهبری شجاع، مومن و انقلابی کشورمان سامان داده شد و امروز برهم زدن آن حتی برای آمریکا هزینه های سنگینی دارد و خود مردم آمریکا نیز معترض احتمال پیمان شکنی رییس جمهورشان شده اند.

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به لغو تحریمهای کشورمان در عرصه های مختلف مثل کشتی رانی، بیمه، خرید دارو، خرید هواپیما و قطعات خودرو و تعاملات بانکی افزود: خیلی ها فکر می کردند دیوار عظیم تحریمها شکستنی نیست، اما امروز این دیوار فروریخته است. برجام سند افتخار ایستادگی ملت و هدایتهای مقام معظم رهبری و تلاشهای دولت منتخب مردم است.

وی تصریح کرد: جوانان ما باید بدانند ایران قبل انقلاب کجا بود؟ باید بدانند 95 درصد روستاهای این کشور قبل انقلاب فاقد برق و لوله کشی گاز و آب آشامیدنی سالم بود و این امکانات اولیه حتی برای بسیاری شهرها آرزوی دست نیافتنی بود.

معاون حقوقی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: ایران با جمعیت 30 میلیونی و فروش روزانه 6 میلیون بشکه نفت، برای تامین مواد غذایی اش محتاج واردات بود و مثلا بیش از 90 درصد داروهای مورد نیاز کشور وارد می شد. پزشکان هندی و بنگلادشی حتی تا سالها پس از انقلاب در ایران فعالیت داشتند و اصلا کسی تصور ساخت سد و اسکله و سکوی دریایی توسط نیروهای داخلی به ذهنش خطور نمی کرد.

دکتر انصاری گفت: حکومت پهلوی، یک رژیم استبدادی، موروثی، وابسته و به شدت فاسد به لحاظ اخلاقی و سیاسی و اقتصادی بود که تحت نظر استکبار اداره می شد. لازم است جوانان این مسایل را بدانند. در خاطرات حسین فردوست به عنوان یکی از نزدیک ترین افراد به شاه آمده است که شاه حتی در اتاق خصوصی و شخصی خودش از دست انگلیسی ها در امان نبود. البته همین شاه در برابر مردمش گردنکش بود.

وی ادامه داد: چه کسی باور می کرد روزی طلبه های جوانی مثل آیت الله خامنه ای و آیت الله هاشمی رفسنجانی ایران بزرگ و مستقل را اداره کنند. چه کسی باور می کرد هاشمی ایران ویران شده از جنگ را دوباره بسازد و چه کسی باور می کرد مقام معظم رهبری بعد از امام به همراه مردم این کشور را به خوبی به پیش هدایت کند به گونه ای که ایران در میانه آتش و افراطی گری، امن ترین کشور دنیا باشد.

معاون حقوقی رییس جمهوری با طرح این سوال که این امنیت زاییده چیست؟ اظهار داشت: اینکه امروز ملت ایران توانسته با وجود همه مشکلات در تولید محصولات کشاورزی به ویژه گندم به خودکفایی برسد، اینکه در سه و نیم سال گذشته دولت تدبیر و امید توانسته با تمام توطئه ها، مثل کاهش صادرات و قیمت نفت، تحریم ها و بدعهدی های مضاعف، بداخلاقی ها و تهمتها و فشارهای داخلی کشور را به خوبی اداره کند، حاصل چیست؟

دکتر انصاری با تاکید بر اینکه کسی باور نمی کرد دولت یازدهم با آن همه مشکل، اقتصاد به خاک نشسته کشور را از نو احیا کند، تصریح کرد: دولت یازدهم در زمانی کار را شروع کرد که اقتصاد به شدت زمین گیر شده بود و رکود، تورم، بدهی های انباشته فزاینده دولت به پیمانکاران و بانکها و بانکها به بانک مرکزی و هزینه های بسیار سنگین به او ارث رسیده بود، اما بالاخره این دولت توانست امروز رشد اقتصادی را مثبت ، تورم را تک رقمی کند و رکود را بشکند.

وی تاکید کرد: امروز صنعت کشور در مسیر رونق است، کشاورزی در حال رکورد زدن های پی در پی است، اما عده ای نشسته اند و مرتب دل مردم را خالی می کنند که دولت کاری در اقتصاد نکرده و برجام فایده ای نداشته است؛ پس این همه دستاورد از آسمان به زمین افتاده است؟

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: تراز بازرگانی کشور در سال 94 برای اولین بار پس از انقلاب مثبت شد و ارزش مجموع صادرات غیرنفتی ما یک میلیون دلار از واردات پیشی گرفت. با گذشت فقط یکسال از برجام تولید نفت کشور به حدود دو برابر رسیده است. برداشت ما از میدانهای مشترک نفت و گاز تقریبا با همسایگان برابر شده است. آیا همه این دستاوردها بدون برنامه ریزی و تلاش دولت حاصل شده است؟

دکتر انصاری با برشمردن دستاوردهای کشور در عرصه فعالیتهای دانش بنیان، گاز و برق رسانی به شهرها و روستاها، اجرای طرح نظام سلامت، انعقاد قراردادهای بزرگ در حوزه راه و راه آهن و خرید هواپیما برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب بدون آنکه یک دلار از خزانه دولت صرف خرید آن شود، را حاصل تدبیر دولت دانست.

وی انعقاد قرارداد فروش هواپیما به ایران از سوی دو شرکت بزرگ اروپایی ایرباس و آمریکایی بوئینگ را مورد اشاره قرار داد و گفت: علاوه بر اینکه با خرید و تجهیز خطوط هوایی داخلی سالانه حداقل چهار میلیارد دلار از پول مسافرت مردم با خطوط هوایی خارجی از کشور خارج نمی شود، این قرارداد نشان دهنده اطمینان شرکتهای بزرگ اقتصادی به آینده امنیت بازار ایران است و ارزش وجود این حس امنیت، بیشتر از خود قرارداد خرید هواپیما است.

معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: در این 38 سال سپری شده از انقلاب اسلامی، ملت ایران با وحدت، تکیه بر منافع ملی، اطاعت و فرمانبری از خرد جمعی و از فرماندهی واحد و رهبری حضرت امام و بعد هم مقام معظم رهبری، با داشتن یک نظام مردمسالار، مجلس قوی، دولتهای خدمتگزار، بزرگانی مثل آیت الله هاشمی رفسنجانی که وقتی غبارهای حقد و کینه فرونشیند بیشتر مشخص خواهد شد که برای ایران چه کرد و چه خواست، مسیر خود را با قدرت دنبال کرده است.

دکتر انصاری اظهار داشت: البته ذکر این توفیقات به معنای آن نیست که چشم به روی مشکلات بستیم. مشکلات وجود دارند و در راس آنها اشتغال و بیکاری است اما اگر تمرکز ما روی مشکلات برای شناخت و ارائه راهکارها برای حل و فصل آنها باشد، این ارزشمند است اما اگر بخواهیم دچار یاس و ناامیدی شویم این سازنده نیست، بلکه مرگ آفرین است.

شناسه خبر: 97544