حجت الاسلام انصاری:

فعالیت در جبهه تولید و سازندگی از عبادات بزرگ نزد خداوند است

معاون حقوقی رییس جمهوری، فعالیت در جبهه تولید و سازندگی را از عبادات بزرگ نزد خداوند برشمرد و اظهارداشت: تردید نداشته باشید که کارآفرین، سرمایه گذار، کارگر و همه کسانی که در جبهه تولید و سازندگی تلاش می کنند، در حال عبادت هستند و ارزش این عبادت به خصوص وقتی منافع آن عاید مردم و جامعه می شود، مضاعف است.

شناسه خبر: 97530 -

دوشنبه 18 بهمن 1395 - 12:27

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری روز دوشنبه در ادامه برنامه های سفر به استان البرز، در مراسم افتتاح چندین پروژه خدماتی و صنعتی، با تبریک دهه مبارک فجر گفت: دهه فجر امسال اولین بهار آزادی است که جای سردار بزرگ سازندگی در میان ما خالی است. آیت الله هاشمی رفسنجانی معمار نوسازی و بهسازی اقتصاد کشور بعد از جنگ بود و کمتر مصداقی از عمران، آبادی و صنعت و سرمایه گذاری در کشور دیده می شود که اثری از این مدیر بزرگ و مبارز و نستوه نبینیم و حیف بود در این جمع از ایشان یاد نکنیم.

معاون حقوقی رییس جمهوری با سپاسگزاری از همت بلند همه کسانی که در این مقطع، با وجود مشکلات، در جبهه اقتصادی حضور دارند و می جنگند، افزود: قرآن می فرماید خدا شما انسانها را از خاک آفریده ومسئولیت عمران و آبادی این خاک را هم به انسان سپرده است. پس هر اقدامی برای عمران و آبادی در زمین، اجرای فرمان خدا و به ظهور رساندن صفت خلاقیت خداست که در انسان به ودیعه نهاده شده است و هر گامی در تحقیق، پژوهش و نوآوری و تولید یک عبادت بزرگ است.

دکتر انصاری تصریح کرد: وقتی در کشور مشکل اشتغال داریم، یقینا ایجاد شغل عبادت بزرگی است. قطعا مسئولان دولت و نظام جمهوری اسلامی قدردان همه کسانی هستند که اشتغال ایجاد کردند و با این کار خود برای جوانان و خانواده های آنان امید و نشاط آفریدند.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به اینکه معاونت حقوقی رییس جمهوری مسئول مستقیم تلاش برای رفع قوانین و مقررات مزاحم کسب و کار از سوی دولت است، گفت: صنعتگران ، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ضروری است در نشست هایی که برگزار می کنند، قوانین متعارض یا زائد و خلاهای قانونی در مسیر تسهیل و رونق فضای کسب و کار را احصا و جمع بندی کرده و آنها را در اختیار معاونت حقوقی قرار دهند تا در چارچوب آنها، راهکارها و پیشنهادهای لازم به دولت ارائه شود.

معاون حقوقی رییس جمهوری با بیان اینکه تا به حال هشت مجموعه و عنوان از مقررات و راهکارهای لازم را برای رفع قوانین مزاحم کسب و کار آماده کرده ایم، اظهارداشت: معتقدم این شکل اصلاح نرم افزاری بسترهای لازم برای توسعه سرمایه گذاری و کسب و کار، بسیار موثرتر از اصلاحات سخت افزاری خواهد بود. امیدوارم تا پایان سال مجموعه ای از پیشنهادات و راهکارهای تسهیل کننده کسب و کار را تقدیم دولت کنیم تا مقررات لازم یا در دولت تصویب شود و یا در صورت لزوم به تصویب مجلس، لوایح لازم را تقدیم مجلس کنیم.

همچنین امروز(دوشنبه )  با حضور حجت الاسلام انصاری علاوه بر افتتاح و آغاز بکار رسمی شرکت جوش ایران، سه واحد صنعتی و تولیدی بزرگ دیگر در استان البرز با مجموع سرمایه گذاری بیش از 100 میلیارد تومان و ایجاد 250 فرصت شغلی مستقیم افتتاح شدند. همچنین پارک بزرگ شهدای مدافع حرم نیز با حضور دکتر انصاری افتتاح شد.

شناسه خبر: 97530

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده