دکتر روحانی هنگام دریافت استوار نامه سفیر جدید قرقیزستان در تهران:

توسعه روابط و همکاری های ایران و قرقیزستان به نفع دو ملت و منطقه است

رییس‌ جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه " آوازبیک عبدالرزاق اف" سفیر جدید قرقیزستان در تهران را به حضور پذیرفت.

شناسه خبر: 97512 -

يکشنبه 17 بهمن 1395 - 14:36

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید قرقیزستان در تهران، بر لزوم استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در راستای توسعه، تقویت و تحکیم همه جانبه مناسبات و همکاری‌های ایران و قرقیزستان به عنوان دو کشور دوست و مسلمان ، تاکید کرد.

رییس‌ جمهوری توسعه روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی تهران – بیشکک را به نفع دو ملت و منطقه دانست و اظهارداشت: باید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در راستای توسعه و تقویت مناسبات و همکاری‌های مشترک  استفاده کنیم و دولت ایران از توسعه روابط دو کشور حمایت می کند.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به نقش بخش های خصوصی دو کشور در ارتقاء سطح همکاریهای اقتصادی ، گفت: شرکت های ایرانی آماده اند همکاری های خود را با قرقیزستان در حوزه های راهسازی ، انرژی ، خدمات فنی مهندسی ، پزشکی و داروسازی گسترش دهند.

رییس جمهوری همچنین تقویت همکاری دو کشور در بخش توریسم را ضروری خواند.

" آوازبیک عبدالرزاق اف" سفیر جدید قرقیزستان در تهران نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری، تاکید کرد که قرقیزستان به دنبال راههای تقویت و  استحکام بیش از پیش روابط با جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، گفت: قرقیزستان از حضور فعالتر شرکتهای ایرانی استقبال می کند و با تسهیل روابط کنسولی و برقراری خط پرواز مستقیم به تهران، امیدوار است سطح همکاری های اقتصادی دو کشور شتاب بیشتری بگیرد.

شناسه خبر: 97512

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده