دکتر روحانی در دیدار خانواده معظم شهیدان رضا، صادق و روزبه هلیسائی:

شهدا تاریخ ایران را با ایثار و فداکاری خود عطرآگین کرده‌اند/  امیدوارم خادمان خوبی برای خانواده شهدا و مردم عزیز ایران باشیم/ خانواده معظم شهدا مایه افتخار همه ملت ایران هستند

رییس‌ جمهوری،  شهدا، ایثارگران و خانواده‌های معظم آنان را مایه افتخار ملت ایران دانست و اظهار داشت: شهدا و ایثارگران سرمایه‌های معنوی و بزرگی هستند که باید از آن برای تعالی کشور و نظام مقدس خود استفاده کنیم.

شناسه خبر: 97475 -

چهارشنبه 13 بهمن 1395 - 20:30

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار خانواده شهیدان رضا، صادق و روزبه هلیسائی، با تجلیل از صبر و استقامت والدین شهیدان، گفت: امروز باید از فداکاری و ایثار شهیدان و خانواده آنان و راهی که پیش روی همه ما قرار داده‌اند، درس بگیریم و بی‌تردید اگر ایثار و فداکاری آنان نبود، چه بسا بخشی از کشورمان دست دشمنان جنایتکار بود.

رییس‌ جمهوری با اشاره به جایگاه بسیار رفیع شهدا در پیشگاه خداوند متعال، اظهارداشت: در روایات دینی جایگاه بسیار فوق‌العاده‌ای برای شهدا ذکر شده است به گونه ای که می‌توانند تعداد زیادی را شفاعت کنند.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: شهدا و خانواده های آنان، سرمایه‌های معنوی بزرگی برای ما هستند و تاریخ ایران را با ایثار و فداکاری خود، عطرآگین کرده‌اند، لذا مایه افتخار همه ملت ایران محسوب می‌شوند.

رییس‌ جمهوری با اشاره به اینکه از ملاقات با خانواده شهدا و ایثارگران، روحیه مضاعفی کسب می‌کند، اظهار داشت: زمانی که خدمت خانواده شهدا و جانبازان می‌رسیم از دیدن صبر و استقامت آنها، همه خستگی‌مان برطرف می‌شود و با استشمام بوی عطر این خانواده‌ها، روحیه جدیدی برای تلاش و خدمت به دست می‌آوریم و امیدوارم خادمان خوبی برای خانواده شهدا و مردم عزیز ایران باشیم.

دکتر روحانی همچنین امنیت و آسایش کشورمان را در سایه ایثار و جانفشانی شهدا توصیف کرد و گفت: امیدوارم امنیت کشورمان موجب آرامش برای منطقه باشد.

در این دیدار مادر و برادران این شهیدان ضمن ابراز خوشحالی از دیدار رییس جمهوری، خاطراتی از شهیدان خود بیان کردند.

شهیدان رضا و صادق هلیسائی سال 65 در عملیات کربلای 5 و به ترتیب در سن 30 و 23 سالگی به درجه رفیع شهادت نایل آمدند و شهید روزبه هلیسائی نیز با اینکه جانباز 70 درصد بود، سال 94 در سوریه و در دفاع از حرم اهل بیت(ع) در سوریه به شهادت رسید.

در این دیدار که حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس ‏بنیاد شهید نیز حضور داشت، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی دکتر روحانی به خانواده معظم این ‏شهیدان تقدیم شد‎.‎

شناسه خبر: 97475

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده