امین زاده در همایش بین المللی جایگاه زن اندیشمند ایران و عرب:

جبهه ای متحد از وکلا و حقوقدانان کشورهای اسلامی و عربی تشکیل شود/ در جامعه شایسته سالار ایران محدودیت جنسی برای تصدی زنان بر مناصب وجود ندارد/ پیشنهاد ایجاد سازمان حقوقدانان بی مرز برای پیشگیری از وقوع جنگ ها

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی با اشاره به فعالیت 11 هزار وکیل زن در جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرد که برای احیای حقوق زنان در جوامع اسلامی، جبهه ای متحد از وکلا و حقوقدانان کشورهای اسلامی و عربی تشکیل شود.

شناسه خبر: 97339 -

يکشنبه 3 بهمن 1395 - 12:12

دکتر الهام امین زاده روز یکشنبه در همایش بین المللی جایگاه زن اندیشمند ایران و عرب که در سالن همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد، افزود: در اینصورت می توان در قبل، حین و بعد از جنگ ها از زنان آسیب دیده حمایت کرد.

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی، ضرورت فعال شدن زنان برای برخورداری همه ملت ها از حقوق صلح و همبستگی را خاطر نشان کرد و افزود: می توان با تشکیل سازمان حقوقدانان بی مرز، در پیشگیری از وقوع جنگ کمک کرد و با ید واحده و همبستگی به کمک زنان در زمان جنگ و خونریزی بشتابیم.

دکتر امین‌زاده تصریح کرد: نهاد ریاست جمهوری آمادگی هرگونه کمک برای تشکیل این سازمان را دارد.

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی همچنین با اشاره به اهمیت رویکرد تعاملی و تکاملی بین زنان و مردان، تاکید کرد: نگاه مشارکت جویانه برای پیشرفت اسلام ضروری است و این رویکرد از نگاه سنتی و رادیکال نسبت به حوزه زنان جدا است.

دکتر امین‌زاده در ابتدای سخنان خود با اشاره به اهمیت تبیین جایگاه بالای زنان در نظام اسلامی، گفت: زنان در صدر اسلام تا کنون جایگاه ویژه داشته اند و تمدن اسلامی صرفا با فعالیت مردان محقق نمی شود.

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی تاکید کرد: زنان نقش بسزایی در انقلاب اسلامی ایران و گسترش تمدن و نهضت علمی و اسلامی دارند.

دکتر امین‌زاده  خاطر نشان ساخت: بعد از انقلاب اسلامی و با گفتمان امام خمینی (ره) شاهد حضور پررنگ زنان در مبارزان انقلابی ،  عرصه علمی و مشارکت سیاسی هستیم.

دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی اظهار داشت: امروز در  جامعه شایسته سالار جمهوری اسلامی ایران هیچگونه محدودیت جنسی برای تصدی زنان بر مناصب اقتصادی، مدیریتی، علمی و فرهنگی  وجود ندارد که البته باید در راستای رفع برخی تبعیض ها و مشکلات در این مسیر تلاش کنیم.

دکتر امین‌زاده با اشاره به نقش زنان در گسترش تمدن اسلامی، افزود: امروز با منشور حقوق شهروندی و تاکیدات و توجه رییس جمهوری اسلامی، به حقوق زنان در ایران توجه بیشتری شده است.

شناسه خبر: 97339

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده