معاون حقوقی رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان اصفهان:‏

برای پیشرفت کشور راهی جزء وحدت کلمه و هماهنگی قوا و پشتیبانی از دولت و نظام نداریم/ ‏مردم با حضور معنادار خود در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی پاسخ ‏بداخلاقی‌ها را دادند/دشمن به دنبال مایوس کردن مردم از دولت است ‏

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: ظلمی که امروز در پی هجمه تبلیغاتی به دولتی که برخاسته از ‏رای ملت و شخص رئیس جمهوری منتخب مردم روا داشته شده، در تاریخ انقلاب اسلامی بی ‏سابقه است‎.‎

شناسه خبر: 97279 -

دوشنبه 27 دی 1395 - 08:05

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری روز شنبه در جلسه شورای اداری استان اصفهان با اشاره به هجمه تبلیغاتی علیه دولت یازدهم به رغم دستاوردهای بزرگ حاصل شده در زمینه های مختلف افزود: همزمان با کوشش دولت در میدان اجرا و تلاش برای پیشبرد اهداف انقلاب و در عین مواجهه کشور با هزاران مشکل مبتلابه، صدها رسانه با استفاده از پول دولت، بطور شبانه روزی علیه دولت فعالیت و آن را تخریب می کنند.

وی با بیان کم لطفی برخی رسانه ها در این زمینه گفت: هیچ انگیزه سیاسی در پس این گفتار من نیست و احساس می کنم که منافع ملی کشور در خطر است.

حجت الاسلام انصاری گفت: چرا باید وقتی آیت الله هاشمی رفسنجانی از جمع ما رفتند، از ایشان تعریف کنیم و تا کی می خواهیم فرصت سوزی کنیم.

وی پوشش اولیه مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی خوب اما این پوشش را در استان ها و شهرستان ها ضعیف دانست و افزود: این در حالیست که تجلیل از یار امام و رهبری موجب اقتدار کشور و نظام، دلگرمی مردم و تضعیف دشمنان می شود.

وی افزود: پخش مراسم پرشور بزرگداشت آیت الله هاشمی در استان ها و شهرستان های کشور در ادامه مراسم 22 بهمن، روز قدس و روزهای بزرگ دینی و ملی ماست.

حجت الاسلام انصاری گفت:صدا و سیما می توانست از مجموع بیش از 30 شبکه سراسری، یک شبکه را به پوشش مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مراکز استان ها اختصاص دهد.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه باید اتحاد و اقتدار کشور در رسانه ها و روزنامه های کشور به نمایش گذاشته شود، گفت: آنچه که از اقتدار و اتحاد کشور نمایش داده می شود به نام کشور و ولی فقیه خواهد بود.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از بی مهری و نامهربانی ها و زخم زبان ها آزرده خاطر بود، گفت: دوستان انقلابی به هر دلیل و در جلسات مختلف بصیرت افزایی خود، نامهربانی ها و ظلم و ستم هایی را به وی روا داشتند.

وی با بیان اینکه اگر لگوی برخی از روزنامه های کشور را برداریم هیچ فرقی با روزنامه های اسراییلی ندارند، گفت: برخی از روزنامه ها و نشریات بی انصاف در کشور فقط بدنبال سیاه نمایی هستند و حتی یک فعالیت و کار مثبت دولت را هم نشان نمی دهند.

معاون حقوقی رئیس جمهوری با بیان اینکه مردم با حضور حماسی خود در مراسم تشییع و بزرگداشت آیت الله هاشمی، درس بزرگی به رسانه های بی انصاف آموختند، گفت: مردم با صدای بلند اعلام کردند که دیگر این بی انصافی ها و بداخلاقی ها را نمی خواهند.

وی با بیان اینکه مدیران دولتی هم باید از کارهای خود دفاع کنند، افزود: نباید بیش از این در زمین دشمن بازی کنیم.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه دشمن بدنبال این است که مردم را از دولت مایوس سازد، گفت: باید خدمات ارائه شده توسط دولت یازدهم را بخوبی به مردم ارائه کنیم و در این زمینه سختی این کار بر عهده مدیران است.

وی با بیان اینکه باید کوشید تا ایران همچنان کانون امنیت و امید در جهان اسلام بماند، گفت: برای عبور از این معبر به اتحاد کلمه، هماهنگی و پشتیبانی از رهبری و رئیس جمهوری و دولت نیاز داریم.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به حضور مردم در مراسم تشییع  و بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: مردم در زمان مناسب و با حضور معنادار خود پاسخ خوبی به بدعهدی های دشمنان داخلی و خارجی دادند.

 

برجام می توانست کارهای بزرگتری انجام دهد

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه برجام در صورت اجرای کامل، می توانست کارهای بزرگتری انجام دهد، افزود: اینکه امروز همه تحریم ها و قطعنامه ها علیه کشور از لحاظ حقوقی برداشته و تولید نفت ما دو برابر شده، کار بزرگی است که در زمان دولت یازدهم محقق شده است.

وی با بیان اینکه امروز روابط ما با دنیا سامان پیدا کرده است، افزود: زمانی که آقای روحانی، دولت را تحویل گرفت وضعیت کشور مانند زمان بعد از جنگ تحمیلی بود.

معاون حقوقی رییس جمهوری اظهارداشت: در سه سال و چند ماهی که از عمر این دولت گذشته، کارهای بزرگی در کشور انجام شده است که باید گزارشی از دستاوردهای برجام و دولت به مردم ارائه شود.

وی با بیان اینکه امروز میزان صادرات نفت از پارس جنوبی افزایش یافته و میزان برداشت ما به اندازه قطر رسیده است، گفت: این آرزوی بزرگی بود که همه دولت های قبل بدنبال تحقق آن بودند.

 

نقش تاسیسی آیت الله هاشمی رفسنجانی در انقلاب اسلامی

حجت الاسلام انصاری گفت: خداوند، امام خمینی(ره) را برای پیشبرد نهضت خود به ابزارها و همراهانی مجهز کرد که آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از برترین همراهان ایشان بود.

وی افزود: امام به فکر، تدبیر، دیانت و فداکاری آیت الله هاشمی رفسنجانی ایمان و اعتقاد کامل داشت لذا باید وی را یکی از معماران انقلاب اسلامی تصور کنیم.

معاون حقوقی رئیس جمهوری با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی و ساختار قوه مقننه کشور ما هر چه دارد از آیت الله هاشمی است، افزود: او در طراحی، تاسیس و استقرار انقلاب اسلامی نقش بی بدیلی ایفا کرد.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی از اعتدال و حرکت بر اساس عقل و اندیشه برخوردار بود، افزود: وی در هر جایی که قرار می گرفت، به آنجا، اعتبار مضاعف می بخشید.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه شخصیت های بزرگی مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی تکرار نشدنی هستند، تاکید کرد: ما موظفیم برای حفظ نظام و انقلاب، راه هاشمی را برویم.

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: دفاع از حقوق مردم و جمهوریت نظام و پیروی از ولی فقیه بعنوان مدار وحدت در کشور و تلاش برای ساخت ایران و رفع مشکلات مردم وظیفه امروز ماست.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به حضور گسترده قشرهای مختلف مردم در آیین تشییع پیکر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در سراسر کشور گفت: امروز نشانه زنده بودن نهضت ما، در قالب این حضور مردم به نمایش گذاشته شده است.

معاون حقوقی ریاست جمهوری افزود: حضور او در تمام سنگرهای خدمت از شورای انقلاب تا مجلس شورای اسلامی، جانشینی فرمانده کل قوا در جنگ هشت ساله، ریاست جمهوری، مجلس خبرگان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مایه اعتماد امام و مقام معظم رهبری و آرامش و قوت قلب ملت ایران بود.

وی گفت: آیین تشییع جنازه با حضور بیش از 2/5 میلیون نفر و برگزاری مجالس بزرگداشت فراوان در کشور نشان دهنده بیداری و آگاهی مردم و زنده بودن نهضت ماست.بی تردید پیروزی انقلاب، رشد و توسعه و پیشرفت ایران، وحدت و همدلی ملت، همگی مرهون فداکاری ها، مصلحت اندیشی های آیت الله هاشمی است .

 

مردم با حضور معنادار خود پاسخ بداخلاقی‌ها را دادند

معاون حقوقی رییس‌جمهوری گفت: مردم با حضور معنادار خود، پاسخ همه بداخلاقی‌ها و بدسیرتی‌ها را دادند و باردیگر ثابت کردند که انقلاب اسلامی را با هویت واقعی سال 57 آن تعقیب می‌کنند.

وی اظهار کرد: واکنش مردم و حضور میلیونی آنها در مراسم تشییع پیکر  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، دردهای همه را تسکین می‌دهد.

حجت الاسلام انصاری تصریح کرد: حضور حماسی مردم ثابت می‌کند که مردم از امواج دروغ، تزویر و تحریم گذشته‌اند.

وی افزود: عده‌ای سعی می‌کنند تا همچنان امام را تخریب کنند همانطور که سعی دارند شهید مظلوم بهشتی را تخطئه نمایند و ملت را بی‌تکیه‌گاه و بی‌هویت سازند.

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: باید بکوشیم تا با شناخت شخصیت‌های بزرگ، رهبرانی برای آینده تربیت کنیم چرا که نهضت اسلامی هنوز تمام نشده است و در هر زمانی، این نهضت مردان برجسته‌ای را برای ادامه حرکت خود می‌خواهد.

انصاری با بیان اینکه امروز انقلابی‌گری مانند دوران گذشته هزینه زیادی ندارد، گفت: هاشمی زمانی مبارزه را آغاز کرد که چشم‌انداز آن چیزی جز اعدام یا حبس‌های طولانی‌مدت نبود.

وی یادآور شد: او در زندان ساواک تا حد مرگ شکنجه شد اما هیچ حرفی که انقلاب و نهضت امام را به خطر اندازد به زبان نیاورد تا یاران انقلاب در امان باشند.

معاون حقوقی رییس جمهوری ادامه داد: بدون شک هاشمی یکی از معماران جمهوری اسلامی ایران است بطوری که نقش بی‌نظیری در پیروزی انقلاب و قوام آن داشت و بعد از انقلاب نیز رییس مجلس شد و امروز ساختار قوه مقننه کشور از برکت وجود او شکل گرفته است.

وی یادآور شد: نکته جالب این است که هاشمی رفسنجانی یک روحانی بود و بطور طبیعی درس مدیریت استراتژیک را فرا نگرفته بود اما به مسائل اشراف زیادی داشت و حقیقتاً نیز در هر جا قرار می‌گرفت به آن جایگاه، اعتبار می‌ بخشید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در چند سال اخیر هاشمی رفسنجانی این همه زخم‌زبان از دوست و دشمن شنید؛ زخم‌زبان نه زخم‌زبانی که از جانب بی بی سی و ضدانقلاب باشد، بلکه زخم‌زبان‌هایی را که از دوستان انقلابی خود می‌شنید.

وی افزود: دوستان انقلابی در جلسات بصیرت‌افزایی خود سرمایه‌های بزرگ انقلاب را به آتش می‌کشیدند اما با وجود این همه بداخلاقی، هاشمی خم به آبرو نمی‌آورد و مسائل را بازهم بخوبی جمع‌بندی می‌کرد.

حجت‌الاسلام انصاری گفت: شخصیت‌های جامعی مثل آیت الله هاشمی را کم داریم و الگوی ایشان در عرصه سازندگی امیرکبیر بود و در مسائل برون‌مرزی نیز ایشان کتاب سرگذشت فلسطین را نوشت.

وی خاطرنشان کرد: نقش بی‌بدیل ایشان بعد از رحلت امام بر همگان آشکار است و مقام معظم رهبری بخوبی این نکات را در پیام تسلیت خود بیان کردند.

معاون حقوقی رییس‌جمهوری ادامه داد: هاشمی دستور امام راحل را با دل و جان انجام می‌داد همانطور که نظر رهبر معظم انقلاب را هم بر نظر خود مقدم می‌دانست.

وی اضافه کرد: نقش اعتدالی ایشان و صبری که از خود نشان دادند برای همگان پندآموز است و این مرد بزرگ مثل یک کشتی، همگان را به ساحل آرامش هدایت می‌کرد.

انصاری با بیان اینکه آیین تشییع جنازه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نشان داد که وعده‌های خداوند پوچ نیست، گفت: همه ما باید از تجربه شصت ساله مبارزاتی ایشان درس بلند همت و صبوری بگیریم.

معاون حقوقی رییس‌جمهوری با بیان اینکه نسل سوم و چهارم انقلاب هنوز بدرستی انقلاب را درک نکرده‌اند،گفت:برغم تمام مشکلات مالی و اقتصادی که مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند همیشه جوانان در صحنه بوده‌ و نشان داده‌اند که پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند.

وی گفت: ما برای حفظ اصل انقلاب باید طرحی نو دراندازیم و دوری جوانان از مسائل ارزشی را برنتابیم و با زبانی جذاب، آنان را بسوی ارزش‌ها سوق دهیم.

انصاری با بیان اینکه همه باید برای سازندگی کشور تلاش کنیم، افزود: بعد از طی سختی‌های فراوان به نکته‌های مثبت امروزه رسیده‌ایم بطوری که امروز را شبیه اواخر دولت اول هاشمی رفسنجانی می‌دانم.

وی با بیان اینکه آنچه را که آقای روحانی در سال 92 تحویل گرفت، دقیقاً همان وضعیت بعد از دوران جنگ تحمیلی بود، گفت: در سال 92 از نظر مشکلات مالی از زمان پایان جنگ نیز اوضاع بدتری داشتیم و مشکلات مالی در سال اول دولت تدبیر و امید، در دوران بعد از انقلاب بی‌سابقه بود.

انصاری گفت: خزانه خالی، خصوصی‌سازی‌های نادرست و دیون‌ بی‌حساب سبب شده بود تا بودجه کشور با عدم توازن مواجه شود که در این سه سال و چندماه با تلاش همه و با رهنمودهای رهبری، کارهای بزرگی در کشور انجام شد که جای تقدیر دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد:باید گزارش دستاوردهای برجام را بخوبی بیان کنیم اما برخی بر امید مردم خاک یاس می‌پاشند و نمی‌دانند آنچه که اتفاق افتاد در حد یک معجزه بود.

وی افزود: آنهایی که می‌گویند برجام هیچ دستاوردی برای کشور نداشت و آن را قبول ندارند آیا این را هم قبول ندارند که همه تحریم‌ها از نظر حقوقی، حذف و بسیاری از قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران ملغی و صادرات نفت ما نسبت به چهار سال قبل چند برابر شد.

انصاری افزود: دولت در اوج نداری، بازپرداخت دیون خود را به بانک‌ها آغاز کرده و روابط ایران را با دنیا به حد مطلوب رسانده است.

وی افزود: با تدابیر دولت تدبیر و امید، تحریم ناوگان هوایی کشور ما شکسته شد و کم و بیش در برخی حوزه‌ها نیز تلاش‌های بسیار خوبی صورت گرفته، بگونه‌ای که هم‌اکنون اقتصاد کشور با رشد 7. 6 درصدی مواجه است که یک پیروزی بزرگ به حساب می‌آید.

شناسه خبر: 97279

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده