مولاوردی در دیدار خانواده شهید آلن آبکار شاه نظر از شهدای ارامنه کشورمان:

ادیان و اقوام ایرانی در طول تاریخ برای امنیت و پیشرفت کشور مشارکت و فداکاری کرده اند /لازمه پیشرفت و آبادانی کشور وحدت ،همدلی و مشارکت همگانی است

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده، ایران را رنگین کمان ادیان و اقوام مختلف دانست و با اشاره به پیوند عمیق و ناگسستنی ارامنه با فرهنگ و تاریخ ایران زمین گفت: ادیان و اقوام ایرانی در طول تاریخ بطور مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی و برای امنیت، آبادانی و پیشرفت کشور مشارکت و فداکاری کرده اند.

شناسه خبر: 97164 -

دوشنبه 13 دی 1395 - 17:24

شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در دیدار خانواده شهید آلن آبکار شاه نظر از شهدای ارامنه کشورمان در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) و سال نو میلادی، برای همه ارامنه و مسیحیان ، سلامتی و سالی سرشار از صلح و رفاه و آسایش  آرزو کرد.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تجلیل از مقام والای شهیدان نزد خداوند متعال اظهارداشت: آرامش و امنیت امروز خود را مدیون خون های پاک شهیدانی هستیم که بر خاک سرزمین مان جاری شده است و امیدوارم توفیق داشته تا شایسته راهروی در مسیر روشن این عزیزان باشیم.

مولاوردی لازمه پیشرفت و آبادانی کشور را وحدت ،همدلی و مشارکت همگانی دانست و گفت: امروز همه باید دست به دست هم داده و کمک کنند تا کشورمان را آنگونه که شایسته است، بسازیم و برای این منظور لازم است تا همه با یک چشم نگریسته شوند و تبعیض نداشته و بدنبال رفاه برای همه باشیم .

در این دیدار مادر شهید نیز ضمن تشکر از حضور معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده ، آنرا موجب تسلی خاطر و دلگرمی دانست.

همچنین کشیش کومیتاس قاراخانیان نیز در سخنانی با قدردانی از توجه مسئولین کشورمان به جامعه ارامنه ایران، گفت: بازدید مسئولین باعث شادی خانواده شهدا، بخصوص مادر شهید و شادی روح شهیدان می شود.

وی همچنین خواستار توجه کافی صدا و سیما به جامعه ارامنه و بویژه معرفی شهدا و جانبازان جامعه  ارمنی ایران شد و آنرا در راستای تحکیم و تقویت هرچه بیشتر روابط ملت ایران با یکدیگر ارزیابی کرد. 

شهید آلن آبکار شاه نظر 13 مرداد 1361 در درگیری با منافقین در تهران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شناسه خبر: 97164

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده