حجت الاسلام یونسی در دیدار خانواده شهید ژوزف شاهینیان:

ارامنه بخشی مهم از تاریخ و فرهنگ ایران هستند/ پیام حضرت عیسی(ع) و همه پیامبران مهربانی و دوستی است

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، ارامنه را بخش غیرقابل تفکیک فرهنگ ملی و تاریخ کهن ایران توصیف کرد و گفت: ارامنه بخشی عزیز و محترم از جامعه ایران، بخشی مهم از تاریخ و فرهنگ ایران و جزو تاثیرگذارترین عوامل در رخدادهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در همیشه تاریخ این سرزمین بوده و هستند.

شناسه خبر: 97132 -

شنبه 11 دی 1395 - 17:07

حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی، عصر شنبه در ایام ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) و در آستانه سال نو میلادی به دیدار خانواده شهید ژوزف شاهینیان از شهدای جامعه ارامنه در دفاع مقدس رفت و ضمن تبریک این عید به خانواده شهید شاهینیان و همه ارامنه کشورمان و ارامنه و مسیحیان جهان، سالی سرشار از صلح و آرامش و مهربانی برای همه جهانیان آرزو کرد.

وی گفت: پیام حضرت عیسی(ع) و همه پیامبران مهربانی و دوستی است و همگان باید در راستای تقویت این مهربانی و دوستی در عرصه جامعه تلاش کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین یونسی با بیان اینکه مردم ایران احساس بسیار مثبتی به جامعه ارامنه کشورمان دارند، اظهار داشت: روابط ایرانیان و ارامنه برگرفته از ریشه های عمیق دوستی تاریخی و همسویی فرهنگی گسترده بین دو پاره یک پیکر بوده و هست.

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی خطاب به مادر شهید شاهینیان گفت که فرزند شهید شما، فرزند عزیز همه ملت ایران است که مادر شهید نیز ضمن تشکر از حضور حجت الاسلام یونسی در منزل ایشان، تصریح کرد که از ابتدای تولد ژوزف او را تقدیم خداوند کردم و احساس من این بود که روح او بزرگ تر از فضای این جهان است.

حجت الاسلام و المسلمین یونسی در این دیدار که نماینده خلیفه گری نیز در آن حضور داشت، لوح تقدیری تقدیم مادر و خانواده شهید شاهینیان کرد.

ژوزف شاهینیان شهریورماه سال 64 درحالی که 23 سال داشت در منطقه عمومی اهواز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شناسه خبر: 97132

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده