حجت الاسلام انصاری در آئین آغاز طرح بزرگداشت مفاخر و مشاهیر اسلامی ایرانی در کرمان:

برخی از هر ابزاری برای مخدوش کردن چهره بزرگان این مرز و بوم استفاده می کنند/ موضوع حقوق شهروندی به عنوان یک واحد درسی در دانشگاه ها تدریس شود

معاون حقوقی رییس جمهور، از مفاخر و بزرگان ایرانی - اسلامی بعنوان شناسنامه های کشور یاد کرد و گفت: برخی از هر ابزاری برای مخدوش کردن شناسنامه های این مرز و بوم استفاده می کنند و سعی بر مخدوش کردن هویت و ملیت این ملت را دارند.

شناسه خبر: 96985 -

جمعه 3 دی 1395 - 09:41

حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری عصر  پنجشنبه در آئین آغاز طرح بزرگداشت مفاخر و مشاهیر اسلامی ایرانی (با رویکرد فرهنگی و پژوهشی) و اعطای جایزه باستانی پاریزی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد، برپایی مراسم پاسداشت شخصیت ها و مفاخر حال و گذشته کشور را که بخشی از بهترین سندهای فرهنگی و تاریخی کشور می باشند، واجب و ضروری دانست و گفت: مفاخر و بزرگان ایرانی - اسلامی شناسنامه های کشور هستند.

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به اینکه شرط عقل و انصاف این است که مفاخر کشور را در گنجینه دل خود جا داده و از آنها پاسداری کنیم، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی شناسایی مفاخر و بزرگان کشور را موضوع پایان نامه های این دانشگاه قرار داده که این اقدام جای تقدیر دارد.  این خبر را در جلسه هیات دولت مطرح و پیشنهاد می کنم که دانشگاه های دولتی نیز در این مسیر گام بردارند.

دکتر انصاری به مفاخر استان کرمان اشاره و اظهار داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از مفاخر کرمانی می باشد، که در اوایل انقلاب و در شرایط سخت جنگ علی رغم مشکلات متعدد، پیشنهاد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی را دادند.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: امروز به دنبال رونمایی منشور حقوق شهروندی در کرمان، با ابتکار استاندار کرمان اولین همایش استانی با این موضوع در استان کرمان برگزار شد. پیشنهاد می کنم موضوع حقوق شهروندی نیز به عنوان یک واحد درسی در دانشگاه ها تدریس شود.

حجت الاسلام انصاری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحران آب در کشور خاطرنشان کرد: سازمان ملل هشدار داده برخی از کشورها، از جمله ایران نمی توانند در آینده به دلیل خشکسالی و بحران آب بخشی از جمعیت خود را حفظ کنند، لذا ضروری است دانشگاه ها بخصوص دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان، کمک نمایند تا بتوان کشور را از این بحران جدی نجات دهیم.

معاون حقوقی رییس جمهوری در ادامه به اتفاق استاندار کرمان، رییس دانشگاه آزاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در روزنامه اطلاعات و جمعی از مسئولین استانی از سه غرفه مجزای نمایشگاه محصولات دانش بنیان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان بازدید کرد.

شناسه خبر: 96985

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده