مشاورعالی نخست وزیر سوئد در دیدار با دکتر نهاوندیان:

سوئد اراده سیاسی خود را برای گسترش روابط با ایران در تمامی حوزه ها به کار گرفته است

رییس دفتر رییس جمهوری که برای دیدار با مقامات سوئدی در استکهلم به سر می برد روز جمعه با "هانس دالگران" مشاورعالی و رییس دفتر نخست وزیر این کشور دیدار و گفتگو کرد.

شناسه خبر: 96714 -

جمعه 19 آذر 1395 - 20:59

دکتر محمد نهاوندیان در این دیدار با تشریح فضا و بسترهای مناسب اقتصادی پدید آمده در ایران در دوره پسا برجام گفت: پیدایش این فضای مثبت در کنار موقعیت ویژه ایران در منطقه چه از لحاظ ژئوپلیتیکی و چه از لحاظ امنیت موجود در آن چشم اندازی پایدار و روبه رشد را برای سرمایه گذاری و همکاری های اقتصادی نوید می دهد.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: دولت با برنامه هایی که در نظر گرفته است به دنبال برقراری ارتباطی سهل و سریع بین شرکت ها و موسسات مختلف خارجی و بخش خصوصی ایران خصوصا در بخش های مرتبط با صنایع نفت و انرژی، محیط زیست، حمل و نقل ریلی و سایر حوزه های مورد علاقه طرفین است.

وی گفت: دولت ایران با برنامه ریزی و فراهم کردن زمینه های مساعد مشارکت عملی برای نسل جوان و فعال در بخش خصوصی با بکار گیری شیوه های نوین علمی در صدد سرعت بخشیدن و رونق بخشیدن در عرصه های گونامگون است.

هانس دالگران همتای سوئدی دکتر نهاوندیان نیز در این دیدار ضمن استقبال از گسترش همکاری های اقتصادی و سیاسی با جمهوری اسلامی ایران ، کشورمان را حائز ویژگی های قابل ملاحظه ای در سطح منطقه و جهان دانست و بر عزم این کشور برای توسعه و گسترش روابط دو کشور تاکید کرد.

رییس دفتر نخست وزیر سوئد گفت:  سوئد همواره از روابط مثبت و گسترده با ایران بهره برده و ما علاقمند هستیم تعاملات بین دو کشور را بیشتر و موثرتر از گذشته توسعه دهیم.

وی بیان اینکه "سوئد فرصت گسترش روابط با ایران را غنیمت شمرده و از توسعه روابط اقتصادی و سیاسی با ایران به طور جدی استقبال می کند"، اظهارداشت: دولت سوئد اراده سیاسی خود را برای گسترش روابط با ایران در تمامی حوزه ها بویژه حوزه اقتصاد به کار گرفته است و ما امادگی داریم به طور مشخص در حوزه های حمل و نقل، محیط زیست و آی. سی. تی با ایران همکاری های جدی را به سرعت و در اینده نزدیک آغاز کرده و در این خصوص به توافق برسیم.

مشاور عالی نخست وزیر سوئد افزود: ما علاقمند هستیم فضای همکاری های دو جانبه میان شرکت ها و موسسات بزرگ سوئدی و شرکت ها و بخش خصوصی ایران را سرعت ببخشیم و به شکل جدی آن را تسهیل کنیم و در این خصوص هماهنگ شدن بخش های اقتصادی دو کشور از اولویت زیادی برخوردار است.

دالگران گفت: لذا مذاکرات و دیدارهای دو جانبه مقامات دو کشور برای پیگیری و برداشتن گام های عملی در این خصوص از اولویت های دولت سوئد است.

شناسه خبر: 96714

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی