دکتر نهاوندیان در جمع اعضای شورای بین الملل صنایع سوئد:

 ثبات و آرامش حاکم بر اقتصاد کلان ایران زمینه گسترش تعاملات اقتصادی و سرمایه گذاری را مهیا کرده است

رییس دفتر رییس جمهوری در ادامه سفر خود به سوئد با اعضای شورای بین الملل صنایع این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

شناسه خبر: 96712 -

جمعه 19 آذر 1395 - 14:49

دکتر محمد نهاوندیان در این دیدار با تشریح حوزه های متنوع اقتصادی ایران برای اعضاء این شورا، اقتصاد ایران را دارای شرایط ویژه و مغتنم توصیف کرد و گفت: در شرایط کنونی شرکت ها و صاحبان سرمایه و فعالان اقتصادی دنیا با سهولت هرچه تمام تر و بسیار بهتر از گذشته می توانند با ایران مشارکت و همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی کشور فعال تر از گذشته شده است، گفت: در برنامه ریزی هایی که برای اقتصاد ایران بعمل آمده، بیشترین نقش و جایگاه به بخش خصوصی اختصاص یافته و از رهگذر ثبات و آرامش اقتصادی که وضعیتی پایدار را برای فعالیت های مشترک و سرمایه گذاری فراهم می کند، شرکت های سوئدی می توانند همکاری های گسترده ای را با بخش خصوصی ایران تعریف کرده و با یکدیگر تعامل کنند.

در این نشست همچنین اعضای شورای صنایع سوئد سوالات خود را در خصوص شرایط و توسعه همکاری های اقتصادی با ایران و سرمایه گذاری در صنایع گوناگون با دکتر نهاوندیان مطرح کردند و زمینه های توسعه همکاری های اقتصادی میان دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.  

گفتنی است شورای بین الملل صنایع سوئد بزرگترین سازمان اقتصادی این کشور متشکل از شرکت ها، بانک ها ونهادهای مالی است که نیمی از صادرات سوئد را در اختیار دارند. این شورا متشکل از صندوق ضمانت صادرات سوئد و شرکت های بزرگی نظیر الکترولوکس، اریکسون، ولوو، اسکانیا، بانک سب و تترا پاک و چندین شرکت و موسسه اقتصادی برجسته سوئدی است.

شناسه خبر: 96712

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای خارجی