تقدیر دفتر رییس جمهوری از استقبال کم ‏نظیر مردم مومن و پر نشاط استان البرز از کاروان دولت تدبیر و امید

دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی با تقدیر از استقبال صمیمی و کم ‏نظیر مردم مومن و پر نشاط استان البرز از کاروان دولت تدبیر و امید، ابراز امیدواری کرده است با اجرایی شدن طرح های مهمی که در این سفر به تصویب رسید، گام های بلندتری در زمینه حل مشکلات مردم استان برداشته شود.

شناسه خبر: 96424 -

پنجشنبه 27 آبان 1395 - 13:26

متن پیام دفتر رییس جمهوری به این شرح است

بسم الله الرحمن الرحیم

استان البرز در دامنه رشته‌کوه رفیع، پربرکت و طبیعت چشم ‏نواز البرز، گرچه در تقسیمات کشوری پیشینه ‏ای کوتاه دارد اما سرزمین مردمانی اصیل و متدین است که در گذر تحولات اجتماعی کشور به ویژه طی یکصدسال اخیر، چهره های ماندگاری از حکمت و آزادگی و رشادت؛ نظیر مرحوم آیت الله طالقانی تا شهیدانی چون سرلشکر فلاحی و حسین فهمیده را در سرنوشت ایران اسلامی نقش آفرین ساخته است.

این استان جوان که سرزمین فرصتها و ظرفیت ها است و به حق عنوان "ایران کوچک" را بر خود گرفته؛ میزبان رئوف ساکنان و اقوامی گوناگون از سراسر کشور است که با وحدت و همدلی در کنار هم زندگی می‏ کنند و الگویی باشکوه از حیات اجتماعی ما را متجلی کرده است.

همراه با شمیم اربعین شهادت سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت؛ استقبال صمیمی و کم ‏نظیر مردم مومن و پر نشاط استان البرز از کاروان دولت تدبیر و امید، بار دیگر صحنه هایی به یاد ماندنی از همدلی و همزبانی آفرید و خادمان ملت را، همچنان دلگرم به حمایت عمومی، در ایفای خدمت و مسئولیت های خطیر ملی مصمم تر ساخت.

دیر زمانی است که نابسامانی‌های ناشی از مهاجرت‏های مداوم و مشکلات زیست‏ محیطی، همنشینی با پایتخت و تراکم حجم ترافیکی در گذرگاهها و ... آسیب‏های نگران‏ کننده ‏ای در بافت های طبیعی و مسکونی این منطقه وارد آورده است. علیرغم این، مردم فهیم و بردبار آن، به رغم برخی تنگناها و مشکلات، همواره بر قابلیت‏ها و ظرفیت‏های موجود تکیه داشته و نقشی موثر و سازنده در عرصه تولید و استقلال ایران عزیز داشته ‏اند.

دولت تدبیر و امید با درک صحیح از این شرایط، برای پاسخگویی به مطالبات و حل مشکلات مردم استان و برطرف ساختن موانع واحدهای تولیدی و صنعتی، اشتغال آفرینی و رونق اقتصادی بیشتر؛ و همچنین نیازهای زیرساختی، حمل و نقل و سلامت، توجه ویژه داشته است و امیدواریم با اجرایی شدن طرح‌های مهمی که در همین راستا و در این سفر به تصویب رسید، ‏گام های بلندتری در این زمینه برداشته شود.

برخود فرض می‌دانیم به پاس استقبال پر شکوه و میزبانی و همراهی دلگرم ‏کننده با کاروان دولت تدبیر و امید؛ از اقشار مختلف مردم، نمایندۀ محترم ولی فقیه، ائمة محترم جمعه و جماعات، نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، خانواده‌های معظم و معزز شهدا و ایثارگران، فرهنگیان، دانشگاهیان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، اصناف، کارگران، اصحاب رسانه، جوانان پرشور و بانشاط، نیروهای نظامی و انتظامی مقتدر و سایر اقشار و گروه‌های سیاسی و اجتماعی استان البرز صمیمانه تقدیر و تشکر کنیم.

دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران

شناسه خبر: 96424

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای استانی

- دفتر رئیس‌جمهوری