دکتر نهاوندیان در جلسه توسعه و سرمایه گذاری استان البرز:

امروز زمان خیزش دوباره رشد و توسعه شتابان کشورمان است/ پیام واقعی اسلام نبوی و علوی در پیاده روی حق طلبانه اربعین در جهان منتشر می شود/ تاکید بر ضرورت حضور فعال واحدها و بنگاههای تولیدی در مسابقه توانمندی اقتصادی

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: اقتصاد کشورمان در سالهای اخیر پیام ایستادگی و مقاومت به جهان داده و ملت ایران در برابر تحریمها و محدودیتها ایستادگی کرده و زنجیرهای تحریم ظالمانه را عزتمندانه شکسته است و امروز زمان احیا و خیزش دوباره رشد و توسعه شتابان کشورمان است.

شناسه خبر: 96408 -

چهارشنبه 26 آبان 1395 - 18:28

دکتر محمد نهاوندیان عصر چهارشنبه در جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان البرز با اشاره به ابتکار تشکیل اینگونه جلسات در سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید گفت: جلسات سرمایه گذاری و توسعه ثمرات خوبی داشته و امروز شاهد شرایط جدیدی در فضای کسب و کار و تعامل سیاستگذاران و فعالان اقتصادی هستیم.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به پیامی که از کشورمان در عرصه اقتصادی به جهان منعکس شده است، گفت: اقتصاد کشورمان پیام ایستادگی و مقاومت و آبادانی را می تواند به جهان منعکس کند و امروز با ایستادگی ملت و رفع تحریم های ظالمانه دوران احیا و خیزش اقتصادی است و این کار به سرعت آغاز شده است و مجددا کشورمان در مسیر رشد پایدار قرار گرفته و این مسیر بایستی با قوت ادامه یابد.

دکتر نهاوندیان ایجاد ثبات اقتصادی، بهبود محیط کسب و کار و فراهم کردن زیرساخت ها را مهمترین وظیفه دولت در عرصه اقتصادی کشور دانست و با بیان اینکه در سالهای اخیر در این سه حیطه گامهای موثر و ملموسی برداشته شده است، اظهار داشت: در مقابل وظایف دولت، واحدها و بنگاههای تولیدی و اقتصادی هم وظیفه بزرگی بر عهده دارند و آن حضور فعال در مسابقه توانمندی اقتصادی است.

رییس دفتر رییس جمهوری اضافه کرد: امروز باید هر بنگاه اقتصادی خود را به عنوان بازیگر فعال در این صحنه ببیند و با ارائه تعریف جدیدی از توانمندی، بتواند در رقابت سالم اقتصادی در عرصه داخلی و خارجی برنده شده و با کالاها و خدمات خارجی رقابت کند.

دکتر نهاوندیان تصریح کرد: در سال گذشته صادرات غیرنفتی بر واردات پیشی گرفت و باید در مسیری حرکت کنیم که بخشهای مختلف غیر از حوزه نفت و گاز نیز بتوانند در این عرصه حجم بالایی از صادرات را به خود اختصاص دهند.

رییس دفتر رییس جمهوری تاکید کرد: استقلال اقتصادی قطع رابطه با خارج از کشور نیست، بلکه تعامل فعال و حضور تاثیرگذار در فعالیت های اقتصادی است.

دکتر نهاوندیان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم توسعه و پیشرفت استان البرز، خاطرنشان کرد: امروز استان البرز باید خود را به عنوان همسایه بزرگ تهران بازتعریف کرده و جایگاه خود را در صنعت، حمل و نقل و اقتصاد نوین کشور تعریف کند.

دکتر نهاوندیان خاطرنشان کرد: سفر کاروان تدبیر و امید به استان البرز پایان بخش دور اول این سفرها است و خدا را شاکریم در تعریفی که برای این سفرها انجام شده بود مبنی بر اینکه پیش از آغاز سفر بررسی های کارشناسی درباره موضوعات مختلف و نیازهای استانها انجام شود، با دقت پیگیری شده است.

رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان کرد: در آغاز سفرهای کاروان تدبیر و امید یک تصمیم جدی گرفته شد و آن اینکه هیچ مطلبی در جریان سفر اعلام نشود مگر اینکه مبتنی بر تحقیقات کارشناسی، تصمیمات و مصوبات قابل اجرا اتخاذ شده باشد و تصمیمات اعلام شده نیز با جدیت پیگیری شود و در این راستا نیز رییس جمهوری هر هفته با تعدادی از استانداران دیدار می کند. درصد تحقق تصمیمات اعلام شده در طول این سفرها بسیار بالا است.

دکتر نهاوندیان در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت اربعین سالار شهیدان امام حسین (ع) گفت: در شرایطی که دنیا از تروریسم تکفیری پیامی جز ویرانی، کشتار و نابودی دریافت نمی کند، پیام واقعی اسلام که همانا اسلام نبوی و علوی است در پیاده روی حق طلبانه و در عین حال مسالمت آمیز اربعین در جهان منتشر می شود.

رییس دفتر رییس جمهوری اضافه کرد: امروز بعد از 14 قرن عاشقان اهل بیت(ع) دست از حق طلبی برنداشته و این مسیر را با روشهای فرهنگی، معنوی و صلح دوستانه ادامه می دهند و این موضوع در حقیقت ابلاغ عملی پیام اباعبدالله الحسین است و این رشد فرهنگی و اجتماعی ستودنی است.

شناسه خبر: 96408

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای استانی

- جلسات

فیلم مرتبطاخبار برگزیده