دکتر نهاوندیان در مراسم تجلیل از شهدای اقتصاد مقاومتی:

شهدای حادثه تروریستی نیروگاه کرکوک نمادهای مبارزه نور با ظلمت هستند/ تجلیل از شهدای جهاد اقتصادی تجلیل از محتوای انقلاب اسلامی است / پیام اسلام، روشنایی، نور و محبت و پیام تروریست ها ، تاریکی، سیاهی و ظلمت است

رییس دفتر رییس جمهوری در مراسم گرامیداشت و تجلیل از خانواده شهدا و مجروحین حادثه تروریستی نیروگاه کرکوک گفت: این شهیدان از این پس در تاریخ انقلاب، کشور و منطقه ما به عنوان نمادهای مبارزه نور با ظلمت به یاد همگان خواهند ماند.

شناسه خبر: 96286 -

چهارشنبه 19 آبان 1395 - 16:59

دکتر محمد نهاوندیان روز چهارشنبه در این مراسم که  تحت عنوان «تجلیل از شهدای اقتصاد مقاومتی» برگزار شد، با بیان این پرسش که «این 4 مهندس خدوم در صنعت برق، به چه گناهی کشته شده‌اند»، گفت: هرکس که به تیغ ظلم، کشته شود، شهید است، اما این 4 شهید، به دلیل آنکه سفیران نور بوده و رفته بودند تا در آن کشور خانه‌های مردم را روشن کنند و پیام‌آوران ظلمت و تاریکی اقدام به کشتن آنها کردند، از ویژگی ممتازی برخوردارند.

رییس دفتر رییس‌جمهوری افزود: این 4 شهید، در قافله پرچمداران نور رفته و از این رو به یاد همگان خواهند ماند که توانستند، پیام اسلام را آنچنان که واقعیت است و ما می‌شناسیم در این منطقه منتشر کنند.

دکتر نهاوندیان خاطر نشان کرد: اسلام دین، آرامش، پیشرفت، صلح، دوستی و محبت است. این نمادهای جهاد اقتصادی رفتند تا به مردم محروم مناطقی در کشور همسایه خدمت کنند، آنها اسلحه‌ای به کف نداشتند و در کسوت مهندسی و آبادانی، پیام واقعی انقلاب اسلامی را منتقل کردند.

رییس دفتر رییس‌جمهوری ادامه داد: مظلومیت و شهادت مظلومانه این شهدای عزیز بهترین شاهد است که آن اسلام دروغینی که طرف مقابل عرضه می‌کند، در تقابل با اصول اسلام است و پیامی جز خشونت، قتل، غارت، بی‌رحمی و ناجوانمردی ندارد.

دکتر نهاوندیان شهادت مهندسان ایرانی در نیروگاه کرکوک را روشن‌بخش و موجب تفکیک دو جبهه حق و باطل از یکدیگر دانست و اظهار داشت: تروریست‌ها در سال‌های اخیر برای اینکه در داخل جامعه اسلامی برادرکشی به راه بیندازند، با ادعای به دست گرفتن پرچم اسلام، دروغی بزرگ را دنبال می‌کنند و این شهادت‌ها نشان می‌دهد در باطن پیامشان جز سیاهی وجود ندارد.

رییس دفتر رییس‌جمهوری افزود: پیام ما، پیام روشنایی، نور و محبت و پیام آنان تاریکی، سیاهی و ظلمت است.

دکتر نهاوندیان تجلیل از خانواده این شهیدان و جانبازان این حادثه تروریستی را تجلیل از محتوای پیام انقلاب اسلامی، برای منطقه دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران هرگز در برنامه خود تجاوز و توسعه‌طلبی نداشته، اما دفاع در مقابل تجاوز و مقاومت برای رسیدن به حقوق و پاپس نکشیدن از حقوق مسلم خود را همواره در سیاست‌های خود داشته است. لذا پیکارگران عرصه اقتصاد، آبادانی و توسعه به هیچ وجه اجر و جایگاهی پایین‌تر از پیکارگران عرصه نبرد با سلاح در برابر دشمنان ندارند.

رییس دفتر رییس‌جمهوری با تجلیل از صبر و روحیه خانواده شهدا، گفت: خانواده‌های این عزیزان باید بدانند که از این پس بار مسئولیت‌شان سنگین‌تر از گذشته بوده و باید ادامه‌دهنده راه، هدف و معیار بجا مانده از شهیدان خود باشند.

دکتر نهاوندیان گفت: امیدوارم جبهه خدمت گسترده‌ای که برای تلاشگران عرصه اقتصاد مقاومتی، فراهم شده پربارتر از قبل گردد و  عزم ما برای سازندگی، توسعه، رشد و عزت اقتصادی کشور و منطقه استوارتر باشد.

وی اظهار امیدواری کرد: بی‌تردید خداوند مددکار کسانی است که در روح و جان خود عزمی جز عزت پایدار و مستمر ملت نداشته و پای حقوق ملت ایستاده و از سخنان ناگوار خم به ابرو نمی‌آورند.

رییس دفتر رییس‌جمهوری افزود: امیدوارم بتوانیم با انسجام تلاش خود سهمی در عزت سیاسی و اقتصادی ایران اسلامی داشته باشیم.

در این مراسم که مهندس چیت‌چیان وزیر نیرو نیز حضور داشت، با حضور دکتر نهاوندیان از خانواده شهیدان کوروش قوی‌دل، حسن عبدالوند، نعمت‌الله رضایی و مصیب قنبری و از آقایان وحید یاوری، خدر شفیعی، احمد جهانگیری و اکبر حسنی، 4 مجروح اقدام تروریستی حمله گروه تکفیری داعش به نیروگاه برق دبیس کرکوک عراق تجلیل شد.

شناسه خبر: 96286

- دفتر رئیس‌جمهوری

- دیدارهای داخلی