سامانه 111 مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در استان کرمانشاه افتتاح شد

با حضور دکتر محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری، سامانه 111 مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در استان کرمانشاه افتتاح شد.

شنبه 26 تير 1395 - 12:20

شریعتمداری قبل از افتتاح سامانه 111 با حضور در مقابل یادمان شهدای استان کرمانشاه با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای استان ادای احترام کرد.

در مراسم افتتاح سامانه سامد استان کرمانشاه، معاون رییس جمهور، اسدالله رازانی استاندار، اسماعیل سماوی رییس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، جمعی از خانواده شهدا و جمعی از مسئولان استانی حضور داشتند.

دکتر شریعتمداری در مراسم افتتاح این مراسم با اعلام اینکه این سامانه برای مردم کرمانشاه این امکان را فراهم می آورد تا در هر نقطه از استان در تماس با سامانه 111 ، درخواست ها، پیشنهادات و دیدگاه های خود را مطرح کنند، گفت: این سامانه برای پاسخگویی سریع دولت تدبیر و امید به مسائل و نظرات مردم استان کرمانشاه راه اندازی شده است.

معاون اجرایی رییس جمهور افزود: خوشبختانه مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری که مرکزی برای برقراری ارتباط با مردم از طریق ارتباطات نوین است، به دقت خواسته‌های مردم را بررسی و پیگیری می‌کند.

شریعتمداری برقراری یک ارتباط عزتمند با مردم برای دریافت نظرات و پیشنهادات آنها را تدبیر این دولت اعلام کرد و گفت: در گذشته صحنه های ناخوشایندی از تلاش مردم برای برقراری ارتباط با رئیس جمهور دیده می شد که با ابتکار خوبی که در این دولت صورت پذیرفت، سامانه 111، باعث دقت در شنیدن حرفها و پیگیری مطالبات مردم، بی نیاز از اینکه به زحمت بیفتند، شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد این سیاست در 29 سفر رئیس جمهور به خوبی در حال اجراست و ما امیدواریم که جایگزین بسیار مطلوب برای روش های سنتی و منسوخ گذشته باشد.

وی در ادامه کارشناسان پاسخگوی مردم را زبان دولت خدمتگزار نامید و گفت شما از طرف دولت سخن می گویید و با پاسخ های مهربانانه خود به تماس های مردمی، کانون مهربانی دولت تدبیر و امید را به معرض نمایش می گذارید.

دکتر شریعتمداری در پایان تصریح کرد مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری به دقت خواسته‌های مردم را بررسی و پیگیری می‌کند و قول می دهیم تمام این پیشنهادات را مورد بررسی قرار داده و ان شاالله پیامهایی را که قابلیت اجرا داشته باشد، اجرایی خواهیم کرد.

همچنین در این مراسم اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه سامانه 111 از 24 ساعت قبل تا 24 ساعت بعد از سفر فعال خواهد بود، گفت: 1100 نفر از کارکنان متعهد استان در 4 شیفت، پیامهای مردم را دریافت می کنند که این تعداد با کسب آموزش به مدت 6هزار نفر ساعت برای خدمات بهتر به مردم کرمانشاه آمادگی کامل دارند.

وی با بیان اینکه سامانه ارتباطات مردمی ریاست جمهوری کار مبتکرانه و بسیار با ارزشی است گفت همانگونه که دستورات دینی ما به والیان امر کرده است باید رابطه مستقیم بین مسئولان و مردم برقرار شود که با توجه به اینکه در یک جامعه 80 میلیونی ارتباط رو در رو با تک تک افراد ممکن نیست، این سامانه باعث انجام این ارتباط شده است.
رازانی با تقدیر از مسئولان مرکز ارتباطات ریاست جمهوری و ادارات و سازمانهای استان برای راه اندازی سامانه 111 این اقدام را برقراری ارتباط عزتمندانه مردم با دولت تدبیر و امید دانست.
استاندار کرمانشاه وظیفه کارشناسان پاسخگو را وظیفه ای بسیار مهم و تاثیر گذار دانست و خاطرنشان کرد: وظیفه شما نیابت از رئیس جمهوری برای گرفتن پیامهای مردمی است و مردم رفتار و برخورد شما را نماد برخورد رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید می دانند که همین امر باعث می شود تا اهمیت کار شما دو چندان شود.
اسدالله رازانی تصریح کرد: ما مردم را دعوت کردیم تا نظرات و مطالبات خود را از طریق این سامانه مطرح کنند و شما به عنوان نماینده رئیس جمهور باید برخورد و رفتاری در خور شان مردم شریف استان داشته باشید.
معاون اجرایی رییس جمهوری و استاندار کرمانشاه در این مراسم به یکی از تماس‌های مردمی پاسخ داده و دستورات لازم را برای پیگیری درخواست‌های این شهروند کرمانشاهی صادر کردند.

شناسه خبر: 94334